VMware otevřelo druhé datové centrum vCloud Hybrid Service

26. 7. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: VMWare)
Společnost VMware rozšířila své služby VMware vCloud Hybrid Service ve Velké Británii prostřednictvím nového datového centra v Chessingtonu. Otevření tohoto datového centra doplnilo existující datová centra ve Spojených státech, Japonsku a britském Slough.

Společně s únorovým uvedením VMware vCloud Hybrid Service v Evropě představil VMware i služby pro zotavení po havárii (DR) a pro ochranu dat v rámci vCloud Hybrid Service. Služby z oblasti zabezpečení a DR jsou tak jednodušší, cenově efektivnější a pro firmy dostupnější. Navíc v květnu VMware oznámil, že projekt Pivotal Cloud Foundry bude podporován službou vCloud Hybrid Service.

Od spuštění služby VMware vCloud Hybrid Service ve Velké Británii již získalo akreditaci k jejímu využívání více než 800 jedinců z partnerských organizací v regionu EMEA.

Podle průzkumu mezi zákazníky VMware, který byl uskutečněn ve Velké Británii na začátku letošního roku, věří 65 % dotazovaných, že díky hybridnímu cloudu by mohly firmy rychleji reagovat na požadavky podnikání. Osmdesát jedna procent uvedlo, že potřebují řešení, díky kterému budou moci spravovat svůj veřejný cloud stejně snadno, jako vlastní infrastrukturu. Zároveň 85 % dotazovaných prozradilo, že jejich veřejný cloud není vůbec, nebo je jen z části, integrovaný s jejich datovým centrem.

Štítky: 

Podobné články

Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

QNAP představuje operační systém QuTScloud c5.2 pro Cloud NAS

21. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nejnovější verzi svého operačního systému Cloud NAS. Aktualizace přináší Centrum zabezpečení (proaktivní bezpečnostní aplikaci, která monitoruje souborové operace v Cloud NAS a chrání před ransomwarem) a další novinky, které zjednodušují správu a zlepšují uživatelský zážitek. Čtěte více

Pure Storage představuje úložnou platformu FlashBlade//EXA pro AI a další náročné úlohy

17. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage představila systém FlashBlade//EXA. Jde o nejvýkonnější platformu pro ukládání dat, která byla navržena pro nejnáročnější požadavky umělé inteligence (AI) a další vysoce výkonná výpočetní prostředí (clustery HPC). Čtěte více
Simon Alcott, ředitel pro architekturu řešení, Red Hat

Virtualizace a aplikační platformy v roce 2025

14. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
S rozmachem generativní umělé inteligence a nedávným narušením tradičního trhu s virtualizací je mnoho podniků nuceno změnit architekturu své infrastruktury IT, aniž by výrazně zvýšily své výdaje na IT. Čtěte více