Cloudcamp 2017: Styl, elegance a cloud
Po podmanivé světelné show, která akci zahájila, se na pódiu představil Vladimír Kvaš, CEO G2 serveru, s úvodní přednáškou nazvanou „My jsme cloud“. Že nejde o nabubřelé prohlášení dokázal následný výčet úspěchů společnosti – G2 server je aktuálně nejrychleji rostoucí cloudový provider ve Střední Evropě a netají se ambicemi být zároveň tím největším. Vladimír Kvaš shrnul také stav přijímání cloudových služeb na tuzemském trhu, potvrdil, že nejen růst G2 serveru svědčí o tom, že jde o oblast s obrovským potenciálem a jeho význam i nadále poroste.
Došlo také na představení produktových novinek: G2 stack a G2 market. Hyperkonvergované on-premise řešení G2 stack, postavené na technologiích HPE a WMware s garancí SLA 99,99 %, pak nabídl Kvaš partnerům v režimu pay-as-you-go.
S G2 marketem nabídne G2 server partnerům platformu, kde budou moci ke stávajícím řešením dokupovat prostředky, spouštět nové služby či sledovat stavy současných.
Co se týká výhledů pro G2 server, netajil se Vladimír Kvaš smělými cíli: rozšiřování týmu, expanze na zahraniční trhy s budováním lokálních poboček a samozřejmě rozvíjení a vylepšování poskytovaných služeb.
V krasojízdě představitelů G2 serveru pokračoval Michael Trousil, který „rozporcoval“ cloud, tedy věnoval se službám a produktům, které společnost poskytuje a nabízí. Nezapomněl také na stěžejní technologické partnery, jako je Trend Micro, Microsoft, VMware, Veeam, Commvault nebo Fortinet, jejichž technologie G2 server využívá. Následně se reálnými úspěchy G2 serveru pochlubil Jakub Herink, který na podiu prezentoval úspěšné projekty společnosti. Partnerský program společnosti představil Pavel Kučera. Hovořil o dvou stěžejních modelech spolupráce – „reseller partner“ a „software partner“. Základ úspěšné spolupráce je pak podle G2 serveru především ve vzdělávání partnerů, které se snaží společnost maximálně podporovat. Jak to vlastně v cloudu všechno rozchodit popsal Petr Šváb, který uzavřel dopoledne patřící velkým mužům z G2 serveru. Po obědové pauze následovaly přednášky technologických partnerů společnosti.
Partnerství HPE a G2 serveru prezentovali Daniel Novák a Petr Kubeš jako rozjetou formuli. Ve své prezentaci poukázali na to, že právě probíhající digitální transformace vytváří příležitosti (až 72 % IT provozovatelů uvažuje o nějaké formě cloudu), kterých se může také G2 server s technologiemi HPE efektivně chopit. Hybridní infrastruktura se stala realitou a na změny v IT reaguje také HPE novými koncepty a inovacemi, jako je bájný The Machine, o kterém byla samozřejmě také řeč.
Vratislav Břenek a Vojtěch Morávek z VMwaru hovořili o výzvách virtualizace, a to nejen těch aktuálních, ale i budoucích. Podle odhadů bude v horizontu 15 let tradiční IT zastoupeno minoritně a cloud bude dominovat, čímž se přiblížila doba nativního cloudu, která definitivně změní tradiční IT.
Prezentace Veeamu se ujal Ondřej Vlach, channel manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Jeho přednáškou prostupovalo hlavně slovo dostupnost. Ta je totiž podle Veeamu tím základním předpokladem úspěchu ve věku digitální transformace. Ondřej Vlach také zrekapituloval devět let inovací řešení Veeam a představil nový Veeam Availability Suite verze 10.
Otázkám bezpečnosti se pak z mnoha úhlů věnovali Robin Bay z Trend Micro a Ondřej Šťáhlavský z Fortinetu. Martin Kršňák z Asseco Solutions představil, jaké výhody přináší provoz ERP (Helios) v cloudu. Miroslav Dvořák promluvil o správě dat v cloudu s jednotnou platformou od Commvaultu a Nonna Shpaková uzavřela odpolední blok přednášek vystoupením, ve kterém se věnovala behaviorální analýze a jejímu významu při ochraně dat.
Diskutovat a vstřebávat nově nabité informace mohli hosté následně v atriu u koktejlu, na který navázal honosný večírek z časů „jazzového věku“, za který by se nestyděl ani Fitzgeraldův Gatsby.
Platinum partneři akce byly společnosti Hewlett Packard Enterprise, Veeam a VMware. Gold partnery byly společnosti Asseco Solutions, Commvault, Fortinet, SODAT a Trend Micro. Silver partnerem byl Dial Telecom.