Videokonference pracující na Androidu

1. 6. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Cisco)
Nový pohled na spolupráci malých i větších týmů přináší dvojice zařízení Cisco DX70 a DX80. Nyní už nebude nutné kvůli videokonferenci odcházet do jiné místnosti. Vše potřebné se vejde na pracovní stůl.

Dvě víceúčelová zařízení pracující na operačním systému Android to dokážou zcela změnit. Uživatelé s nimi získávají komfort podobný velkým videokonferenčním místnostem a firma ušetří náklady.

Novinky od společnosti Cisco jsou připraveny vyhovět potřebám generálních ředitelů, jejich cena je ale taková, že mohou být na stole každého pracovníka.

„Zážitek ze setkání prostřednictvím videokonference se díky našim technologiím již velmi přiblížil osobnímu setkání. Uživatelé se už nemusí zabývat technikou, mohou si skutečně povídat, a zároveň vnímat téměř veškerou nonverbální komunikaci, jako by s partnerem byli ve stejné místnosti,“ řekl Jan Račanský, Consulting Systems Engineer společnosti Cisco a doplňuje: „Díky modelům DX70 a DX80 už navíc pro tenhle zážitek nemusí chodit do speciální místnosti. Nabídne jim ho elegantně vypadající krabička na jejich stole.“ I když jsou třeba na jiném kontinentu, s pomocí DX70 a DX80 mohou členové týmu skutečně pracovat společně. Navíc náhrada několika různých technologií a zařízení jediným umožní výrazně redukovat náklady na správu IT.

Modely DX70 a DX80 s velkými dotykovými obrazovkami nabízejí všechny nástroje a aplikace, jež produktivní spolupráce zaměstnanců vyžaduje. V jejich ovládání se odrážejí dlouhodobé zkušenosti společnosti Cisco v oblastech HD videa, zvuku, webových konferencí a integrovaných podnikových aplikací, včetně internetového prohlížeče. Využití operačního systému Android navíc otevírá prostor pro aplikace třetích stran, které mohou řešit specifické potřeby a úkoly. Jednoduše lze přidat poznámkovou plochu, integrovat DX70 či DX80 se systémy CRM nebo s podnikovými vertikálními aplikacemi. Platforma Android má totiž dobře zdokumentovaná aplikační rozhraní API, na kterých lze vytvářet téměř neomezené množství aplikací.

Propojení s mobilními telefony může být ale mnohem užší než jen využití stejného operačního systému. Oba modely totiž nabídnou svým uživatelům výhody nedávno oznámené technologie Intelligent Proximity. S její pomocí lze „spárovat“ zařízení DX s mobilním telefonem a můžete v něm tak mít přístup ke svým osobním kontaktům a historii hovorů. Probíhající hovor lze také jednoduše předat ze zařízení řady DX do mobilního telefonu, podobně jako to děláme při využívání hands-free v autě.

Samozřejmostí u obou nových modelů je podpora více uživatelských účtů. Stačí zadat vlastní přihlašovací údaje a uživatel má k dispozici vlastní pracovní prostředí, ale také kontakty či historii hovorů. Model DX80 je navíc vybaven technologií Intelligent Audio, která zajišťuje, že to, co vidíte, zároveň i slyšíte. Osoba přijímající váš telefonát vidí a slyší právě vás. Neruší ji zvuky z pozadí, jako je například štěkot psa nebo hovor spolupracovníků. Elegantní design vám navíc rozhodně nebude dělat ostudu v žádné kanceláři.

Kromě dvojice stolních zařízení představila společnost Cisco také spojení výkonu teleprezence a škálovatelnosti i flexibility služby WebEx – Colaboration Meeting Rooms (CMR). To přináší uživateli osobní či soukromý prostor pro videospolupráci v cloudu. Rozhraní CMR umožňuje „pořádat“ setkání všude, kde se účastníci právě nacházejí. K přístupu k videokonferenci mohou využít některé ze zařízení, které mají k dispozici, ať už jde o koncový videopřístroj Cisco nebo jiný, nebo mobilního či desktopového softwarového klienta, jako je WebEx nebo Microsoft Lync. Pro přístup do CMR lze využít také webové aplikace typu Jabber nebo klienty třetích stran. Ať už uživatelé použijí jakéhokoliv klienta, setkají se se svými kolegy v cloudové „konferenční místnosti“. Stačí zadat unikátní identifikátor URI (Uniform Resource Identifier) k dané schůzce. S jeho pomocí lze schůzky také plánovat nebo sestavovat okamžité hovory.

Štítky: 
Videokonference, Cisco systems

Podobné články

Hybridní kanceláře nové generace pod taktovkou HP Poly

22. 10. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: HP Inc.)
Radek Hadraba je v HP zodpovědný za produktovou řadu Poly, tedy kompletní portfolio pro vzdálenou spolupráci, a to u jednotlivců, nebo celých týmů. V rozhovoru se dozvíte, proč je nyní ideální čas zajímat se o videokonferenční řešení a produkty HP Poly. Čtěte více

Jaká je budoucnost videokonferencí? Trendy pro rok 2025

29. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASPEN.PR )
Videokonference se staly nezbytným nástrojem pro firmy i jednotlivce, zejména s nárůstem práce na dálku. Celá tato oblast se rychle vyvíjí, táhnou ji zejména nové technologie, které slibují zlepšení komunikace a spolupráce. Jaké jsou konkrétní klíčové trendy utvářející budoucnost videokonferencí v roce 2025? Čtěte více

EIZO: monitor FlexScan EV3450XC

28. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EIZO)
Společnost EIZO představila svůj první ultraširokoúhlý monitor s integrovaným mikrofonem a webovou kamerou. Model FlexScan EV3450XC s úhlopříčkou 34,1" v zakřiveném formátu přináší větší produktivitu a flexibilitu na každé pracoviště díky rozlišení UWQHD (3 440 x 1 440 pixelů) a široké škále připojení včetně dokovací stanice USB-C. Čtěte více

Inogeni rozšiřuje možnosti současných videokonferencí o více kamer a nové funkce

9. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Společnost Inogeni se soustředí na bezproblémovou integraci nejrůznějších technologií, které pomáhají spolupráci mezi lidmi. Platforma například umožňuje používat více kamer a zdrojů videa během nejrůznějších videokonferenčních jednání či přenosů a podporuje všechny běžně dostupné a používané platformy. Čtěte více