Kamery Panasonic identifikují i obličeje zakryté brýlemi nebo maskou

18. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic Business představila technologii rozeznávání obličejů pomocí metody deep learning (strojového učení). Vylepšená platforma využívá engine, který byl v nezávislém testu NIST vyhodnocen jako nejpřesnější v oboru. Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace těžko rozpoznatelné.

Za těžce rozpoznatelné se považují například obličeje zaznamenané pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů nebo tváře částečně zakryté slunečními brýlemi nebo maskami.

Kombinace kamery řady iPro Extreme společnosti Panasonic a technologie Face Server využívá režim „iA (intelligent Auto)“ a „funkci nejlepšího záběru“. To znamená, že kamera automaticky upraví svá nastavení tak, aby pořídila optimální záběry. Funkce iA umožňuje, aby analýzu záběru prováděla kamera místo serveru. Díky tomu jsou odesílány jen ty nejlepší záběry a snižuje se zátěž serveru i sítě a celkové náklady na systém.

Projekt vyvíjený ve spolupráci s National University of Singapore poskytuje kapacitu pro zpracování obrazu až z 20 kamer na server a dokáže rychle vyhledávat až ve 30 000 registrovaných referenčních obličejích.

„Face Server mění zažitá pravidla v přesnosti rozpoznávání obličejů,“ řekl Gerard Frigols, Category Manager pro Panasonic Security. „Udržuje si nejen více než 90% přesnost rozpoznání obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami, ale obličeje dokáže rozeznat i z fotografií, které jsou až 10 let staré.“

Platforma se už nyní používá například na tokijském letišti Haneda, kde po tříletém testování na vstupních bránách nahradila skenování otisků prstů.

Štítky: 

Podobné články

Axis na veletrhu Smart City Expo představil integrace se čtyřmi inovativními českými firmami

11. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications se vrátila jako globální partner na světovou konferenci Smart City Expo World Congress, která se konala ve dnech 5. až 7. listopadu 2024 v Barceloně. Součástí prezentace společnosti Axis bylo i silné české zastoupení. Atraktivní integrace produktů Axis pro chytrá města ukázaly české firmy DataFromSky, FF Group, Fly4Future a Jalud Embedded. Čtěte více

Axis posiluje zabezpečení svých produktů díky rozšířenému programu bug bounty

5. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications posiluje svůj závazek k dlouhodobé kybernetické bezpečnosti a transparentnosti a vzhledem k tomuto závazku přichází s dvěma iniciativami ve spolupráci s Bugcrowd. První z nich je nový soukromý program bug bounty pro AXIS Camera Station Pro. Druhá iniciativa zahrnuje rozšíření soukromého programu bug bounty také pro AXIS OS. Čtěte více

AXIS: IP kamery M3125-LVE, AXIS M3126-LVE a AXIS M3128-LVE

26. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvádí na trh novou generaci síťových kamer řady M31. Tyto kompaktní kamery jsou určené jak ke vnitřním, tak k venkovním instalacím, a proto jsou vhodné pro videodohled v hotelech, restauracích, v maloobchodě nebo kancelářích. Čtěte více

Konica Minolta naučila kamery vidět „dovnitř výrobků“

2. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Přítomnost nežádoucích materiálů, špatné složení nebo nedokonalé vakuové balení. To jsou příklady nedostatků, které není možné během výroby odhalit pouhým okem. Dokáží na ně ale upozornit nové kamerové systémy od Konica Minolta. Ty jsou vhodné především pro kontrolu výroby v potravinářském a ve farmaceutickém průmyslu, kde dosahují až 99% úspěšnosti v odhalování nedostatků. Čtěte více