Cloudová platforma Oracle pro vlastní datová centra

1. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle představila novou rodinu služeb, které překonávají hlavní překážky při nasazování cloudu. Firmy dostávají do rukou nástroje, pomocí nichž lze podnikové aplikace, včetně kritických, převést z vlastní infrastruktury (on-premise) do cloudu nebo je provozovat kombinovaně.

Zájem podniků o přesun vlastních systémů do prostředí cloudu je stále větší, firmy však často narážejí na překážky v podobě legislativy nebo jiných regulací. Společnost Oracle nyní prostřednictvím služeb Oracle Public Cloud Services  organizacím z různých oborů podnikání přechod na cloud usnadňuje. Podnikové aplikace služeb Oracle Public Cloud Services lze provozovat ve veřejném cloudu Oracle i ve vlastním datovém centru.

„Chceme našim zákazníkům pomoci s migrací do cloudu, urychlit ji, zavádění inovací, podpořit růst a transformaci jejich podnikání,“ uvedl prezident společnosti Oracle Thomas Kurian. „Naše nově oznámené služby zákazníkům dávají možnost výběru, jakým způsobem chtějí svůj cloud provozovat. V tom se nabídka společnosti Oracle zásadně liší od jiných dodavatelů veřejného cloudu.“

Služby Oracle Cloud at Customer umožňují využívat výhody cloudových služeb Oracle (agilita, jednoduchost, výkon, pružné škálování a cenový model na bázi předplatného) i při provozu ve vlastním datovém centru zákazníka. Společnost Oracle jako jeden z prvních významných dodavatelů cloudových služeb nabízí stoprocentní kompatibilitu mezi aplikacemi v cloudu a režimu on-premise. Integrace softwaru Oracle a služeb Oracle Cloud umožňuje zákazníkům využít řadu různých způsobů nasazení a použití – včetně funkcí pro zotavení po havárii, vývoj, testování nebo vyrovnávání zátěže. Všechny služby lze přitom ovládat pomocí jediného rozhraní (API) a skriptovacích nástrojů.

Při provozu služeb Oracle Cloud ve vlastním datovém centru jsou k dispozici mimo jiné tyto možnosti a výhody:

  • plná kontrola nad daty, což umožňuje např. splnit zákonné požadavky nad uchováváním dat zákazníků, uživatelů či jiných citlivých informací. Lze využívat výhod cloudových technologií a zároveň zajistit, že veškerá data jsou fyzicky uložena na konkrétním místě, které je v souladu s předpisy.
  • Procesy a jednotlivé výpočetní úlohy lze přesouvat mezi prostředím on-premise a cloudem, v obou případech jsou k dispozici identická prostředí, sady nástrojů i rozhraní (API).
  • Mezi cloudem a on-premise systémy lze výpočetní úlohy přesouvat bez ohledu na to, zda se provádějí v prostředí aplikací Oracle nebo jiných dodavatelů.
  • Služby jsou navrženy tak, aby vyhovovaly mezinárodním bezpečnostním předpisům i národním regulacím (PCI-DSS, HIPAA, FedRAMP, požadavky ve Velké Británii, Německu apod).

Oracle Cloud at Customer aktuálně nabízí tyto služby a funkce:

  • Infrastruktura: Nabízí výpočetní prostředí, pružné úložné kapacity, virtualizované sítě, ukládání souborů a správu identit pro přesuny úloh z aplikací Oracle i třetích stran do cloudu. K dispozici budou brzy další služby z kategorie IaaS, včetně služby pro rozkládání zátěže Containers and Elastic Load Balancer.
  • Řízení dat: Umožňuje používat v cloudu databázi Oracle prostřednictvím služby Oracle Database Cloud. Následovat bude nabídka Oracle Database as a Service – Exadata pro výpočetně extrémně náročné úlohy a sada služeb pro práci s velkými objemy dat (big data), včetně služeb Big Data Discovery, Big Data Preparation, Hadoop a Big Data SQL.
  • Vývoj aplikací: Umožňuje vyvíjet a nasazovat cloudové aplikace pomoci platformy Oracle Java Cloud, následovat budou služby pro Java SE, Node.Js, Ruby a PHP.
  • Integrace podnikových aplikací: Zjednodušuje integraci mezi aplikacemi on-premise a cloudem stejně jako integraci mezi různými cloudovými aplikacemi. Stávající nabídka Oracle Integration Cloud Service bude rozšířena o služby zahrnující SOA (servisně orientovaná architektura), správu rozhraní (API) a Internet věcí (IoT).
  • Správa: Umožňuje hladkou správu úloh, ať už se provádějí v prostředí on-premise nebo v cloudu Oracle.
Štítky: 

Podobné články

Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

QNAP představuje operační systém QuTScloud c5.2 pro Cloud NAS

21. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nejnovější verzi svého operačního systému Cloud NAS. Aktualizace přináší Centrum zabezpečení (proaktivní bezpečnostní aplikaci, která monitoruje souborové operace v Cloud NAS a chrání před ransomwarem) a další novinky, které zjednodušují správu a zlepšují uživatelský zážitek. Čtěte více

Pure Storage představuje úložnou platformu FlashBlade//EXA pro AI a další náročné úlohy

17. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage představila systém FlashBlade//EXA. Jde o nejvýkonnější platformu pro ukládání dat, která byla navržena pro nejnáročnější požadavky umělé inteligence (AI) a další vysoce výkonná výpočetní prostředí (clustery HPC). Čtěte více
Simon Alcott, ředitel pro architekturu řešení, Red Hat

Virtualizace a aplikační platformy v roce 2025

14. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
S rozmachem generativní umělé inteligence a nedávným narušením tradičního trhu s virtualizací je mnoho podniků nuceno změnit architekturu své infrastruktury IT, aniž by výrazně zvýšily své výdaje na IT. Čtěte více