Cisco představilo bezpečnostní kamery s umělou inteligencí
Kamery tak kromě monitorování svěřeného prostoru zároveň poskytují důležitá data, která pomohou organizacím zlepšit jejich služby.
Většina videí z bezpečnostních kamer zpravidla nebývá využitá či dokonce viděna. Velká videa se navíc někdy obtížně přenášejí, pokud nemají kamery dostatečně rychlé připojení k internetu. Nová série produktů MV12 na tyto výzvy dokáže efektivně reagovat.
Díky využití strojového učení pomohou kamery nejenom zajistit monitorování prostoru, ale zároveň analyzovat reakci lidí na konkrétní podněty. To je užitečné například v maloobchodě. Obchodník může díky zabudované analýze videa zjistit, jak dlouho zákazníci čekají na pokladně v určitou denní dobu či jaké zboží si často prohlížejí, aniž by jej koupili. Následně má možnost na základě dat reagovat a zlepšit svoji nabídku. K tomu nemusí dokupovat žádné speciální servery či software. Vše probíhá přímo v kameře a výsledky analýzy si správce může snadno zobrazit v přehledném rozhraní z cloudu.
Cloudové technologie Meraki také zaručují jednoduché nasazení, vzdálené řešení problémů a možnost spravovat distribuované sítě z jednoho místa, ať už jde o nasazení v jedné lokalitě či po celém světě. Zajímavou funkci dále představuje izolace událostí. Správce může pouhým přetáhnutím myši označit část videa, ve kterém hledá změny v průběhu času a kamera mu je sama najde. Například, pokud se stane, že někdo odcizí zboží v konkrétním regálu, správce místo ve videozáznamu označí a automaticky je přenesen do bodu v čase, kdy v daném místě došlo ke změně. Samotné kamery uchovávají záznam po 72 hodin, a pokud video neobsahuje žádný pohyb, automaticky se přepíše.
Ze studie Cisco Annual Cybersecurity Report 2018 vyplývá, že 83 % zařízení internetu věcí je stále zranitelných vůči již známým typům hrozeb. Infikovaná zařízení pak často využívají hackeři k tzv. DDoS útokům, které mohou vyřadit digitální služby cílové organizace. Inovativní architektura bezpečnostních kamer Cisco MV12 umožňuje ukládat data lokálně v kameře, a proto není třeba kupovat speciální síťový rekordér (NVR). Tento přístup zjednodušuje nejenom instalaci a škálování, ale zároveň snižuje riziko, že kamery budou infikovány nějakou zranitelností, která se může nacházet v síti.
Rozlišení kamer lze nastavit až na 1 080p HD videa (1 920 x 1 080) ve formátu H.264 se snímkovou frekvencí až 20 fps. Pro každou kameru je vyhrazena kapacita umožňující uložit až 40 dní záznamu.