VMware a Samsung spolupracují na virtualizované síti RAN pro otevřené sítě 5G

20. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Výsledkem rozšíření spolupráce mezi firmami VMware a Samsung je integrace virtualizovaných řešení RAN kompatibilních s O-RAN společnosti Samsung a cloudové platformy VMware Telco Cloud sítě DISH Wireless 5G. Tento milník představuje pokrok společné snahy obou podniků umožnit poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) plně využívat výhod otevřených sítí RAN.

Společnosti VMware a Samsung oznámily svou globální spolupráci v oblasti 5G v roce 2020 a od té doby společně vyvinuly ověřenou architekturu a model nasazení buněk s virtualizovanou distribuovanou jednotkou (VDu) Samsung běžící na cloudové platformě VMware Telco Cloud Platform. Tato pokročilá topologie je otestovaná a plně interoperabilní. Poskytovatelům komunikačních služeb může pomoci urychlit a zefektivnit jejich implementace RAN ve velkém rozsahu a zároveň snížit náklady na síť. Společná topologie poskytuje flexibilitu pro podporu rozmanitého ekosystému partnerů.

Obě společnosti nyní pracují na tom, aby poskytovatelům komunikačních služeb zjednodušili rozvoj sítí 5G Open RAN s využitím nativně cloudové architektury. Konkrétně jde o budování nejmodernější síťové architektury pro podporu bezdrátového provozu DISH v jejich nativně cloudové síti Open RAN 5G. Společnost Samsung podporuje DISH od loňského roku, kdy byla vybrána pro implementaci řešení 5G Open Radio Access Network v síti DISH 5G.

Vedle toho společnost VMware také spolupracovala se společností Samsung na jádru 5G, které zajišťuje klíčové funkce v rámci mobilní sítě – funkce uživatelské vrstvy (UPF), funkce výběru logických sítí (NSSF), funkce správy relací (SMF), funkce přístupu a mobility (AMF) a funkce síťového úložiště (NRF) - na cloudové platformě VMware Telco Cloud Platform.

Na základě spolupráce obě firmy přinášejí to nejlepší ze své nabídky, aby pomohly poskytovatelům komunikačních služeb rychleji a ekonomicky efektivnějším způsobem využívat plně nativně cloudovou infrastrukturu. Do budoucna plánují dále zlepšovat svá společná řešení tak, aby splňovala požadavky a nároky telekomunikačních cloudů jakéhokoli rozsahu.

Štítky: 

Podobné články

Acer Connect M6E 5G mobile Wi-Fi

Společnost Acer představila nové síťové periferie na doma i na cesty

23. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Dvojice novinek společnosti Acer uživatelům usnadní připojování jejich zařízení k bezdrátovým sítím. Řešení Acer Connect M6E 5G přináší přístup k síti 5G až pro 20 zařízení současně. Acer Wave D7 Wi-Fi 7 dongle, pak díky třípásmové technologii poskytuje rychlost až 2 880 Mb/s a podporuje přepínání linek (MLO+) pro minimalizaci prodlevy sítě a vyrovnávání zátěže. Čtěte více
Steven Vindevogel, vedoucí divize Mobile Solutions Business Division Europe ve společnosti Panasonic Connect

Jaký bude rok 2025 z hlediska mobilních technologií a trendů zvyšujících produktivitu práce v terénu?

10. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Pokroky v mobilních technologiích a aplikacích nové generace neustále posilují terénní pracovníky, ať už se nachází kdekoli a čelí jakémukoli extrému. Steven Vindevogel ze společnosti Panasonic Connect se zamýšlí nad hlavnímu trendy technologickými novinkami spojenými s umělou inteligencí, které budou nejvíc přispívat k lepší produktivitě mobilních pracovníků v roce 2025. Čtěte více

5G Network Slicing umožní poskytovat mobilní připojení na míru

4. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Tradiční mobilní sítě často nedokážou efektivně reagovat na specifické potřeby jednotlivých aplikací a služeb. Jedna z funkcí 5G sítí, tzv. Network Slicing, přináší efektivní řešení. Umožňuje vytváření virtuálních sítí s přesně definovanými parametry pro různé aplikace, například pro cloudové hry, HD video streaming, nebo autonomní vozidla. Čtěte více

O2 nasazuje mobilní BTS schopné obnovit signál během hodiny

16. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
S rostoucí poptávkou po rychlém a spolehlivém mobilním signálu i v odlehlých oblastech nebo při mimořádných událostech se mobilní operátoři stále častěji obracejí k inovativním řešením. Společnost CETIN nedávno představila prototyp nové mobilní základnové stanice (BTS), která je ukryta v běžné dodávce. Čtěte více