Google představil nové telefony i Pixelbook Go

24. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing, Google)
Podzimní novinky představil v polovině října vedle Microsoftu a Applu také další technologický gigant. Google se pochlubil novými smartphony Pixel 4, sluchátky Pixel Buds, chromebooky Pixel Go a lákal také na novinky z portfolia Nestu. Nové produkty mají podle Googlu razit tzv. „ambient computing“, kde všechny připojené gadgety vždy naslouchají uživateli, a usnadňují mu tak život.

Na každoroční konferenci věnované hardwarovým novinkám, která se konala v New Yorku, se Google pochlubil svými novinkami, kterými chce bodovat v nadcházející vánoční sezoně. Nové produkty jsou také odpovědí na nedávno uvedené novinky od Applu, Samsungu nebo Amazonu. V porovnání se zmíněnými konkurenty představuje pro Google hardware daleko menší oblast zájmu (i celkového obratu) – například smartphony Pixel stále výrazně zaostávají za samsungy či Applem a v dohledné době se tento stav zřejmě nijak měnit nebude. Nicméně nejnovější představené produkty – od smartphonů po inteligentní domácí zařízení – dokládají, že to Google s hardwarem myslí vážně a má zde co nabídnout.

Chytré telefony Pixel 4 a Pixel 4 XL

Opěvované smartphony od Googlu jsou pro české spotřebitele poněkud neznámou. Sice jsou na našem trhu k dostání, ale stále u nás zůstávají záležitostí spíše pro technické nadšence, a to zejména kvůli ceně, která odpovídá prémiové úrovni.

Nejnovější Pixel 4 má 5,7" displej, větší verze, Pixel 4 XL, se chlubí 6,3" displejem. Pixel 4 s 64GB úložištěm startuje na 799 dolarech (více než 18 000 korun), větší model vyjde v základu na 899 dolarů (téměř 21 000 korun). Nově Google zkouší rozšířenou distribuci přes všechny mobilní operátory (v USA) s cílem podpořit vyšší prodeje (v porovnání s předchozími modely, které distribuoval výhradně Verizon, odemknutou variantu pak prodával Google a další prodejci napřímo).

Nejvýraznějšího vylepšení se dočkal u nových Pixelů fotoaparát – upgrade se týká především režimu nočního vidění, a to až do takové úrovně, že Google sebevědomě prohlašuje, že s novými zařízeními není problém fotit hvězdy na noční obloze, či dokonce Mléčnou dráhu.

Pixel 4 dostal do výbavy také 90Hz displej, a je tak po OnePlus 7 Pro teprve druhé zařízení, které jej nabízí. Díky tomu je scrollování mnohem plynulejší než na jiných displejích, nicméně je to za cenu rychlejšího vybití baterie – avšak Google umožní manuálně vypnout (a zapnout) provoz s touto frekvencí, a šetřit tak baterii.

Opravdu jedinečnou funkcí, kterou společnost Google představila s Pixely 4, je detekce autonehod, která dokáže rozpoznat, že došlo k autonehodě, a automaticky zavolá 911 (tedy sice funkce, která může zachraňovat životy, ale pro české uživatele zatím nepoužitelné).

Pixely 4 mají také radary pro detekci gest včetně „nejrychlejšího bezpečného odemknutí obličejem“, tedy alespoň to tvrdí Google. To znamená, že k odemknutí zařízení lze použít radar nazvaný Soli. Je možné také provádět pohyby ve vzduchu nad obrazovkou, a procházet tak hudbu, fotografie a podobně. Podle Googlu přibudou v dohledné době i další funkce využívající tuto technologii.

Konečně konkurence pro Air Pody

Bezdrátové pecky od Applu se staly v době jejich uvedení terčem posměchu. Nicméně se ukázalo, že udělat opravdu funkční a dobře vypadající sluchátka není úplně hračka. Google teprve nyní představil vážného konkurenta v podobě nových Pixel Buds, které se začnou prodávat na jaře 2020 za 179 dolarů (zhruba 4 100 korun). 

Na rozdíl od svého předchůdce mají nové Pixel Buds skutečně bezdrátový design (první Pixel Buds spojoval kabel) a technologii „adaptivního zvuku“, která automaticky upravuje hlasitost v závislosti na prostředí, ve kterém se uživatel nachází. Pixel Buds jsou vybaveny funkcí Bluetooth s dlouhým dosahem a vylepšení se dočkaly reproduktory i senzory. Samotná sluchátka jsou lehká a pohodlná, a to díky nové konstrukci prostorového větrání, která snižuje „pocit ucpaných uší“. 

Pixelbook Go

Nový Pixelbook nazvaný Pixelbook Go startuje na 649 dolarech (necelých 15 000 korun) a je odlehčenou variantou původního Pixelbooku (na rozdíl od něj není ale konvertibilní). Zařízení má 13,3" dotykový displej a 12hodinovou výdrž baterie. Chlubí se také novým hořčíkovým šasi, přičemž zespoda je vroubkovaná vrstva, díky které se lépe drží a současně dodává zařízení na zajímavosti. Díky použitým materiálům je také lehčí než jeho předchůdce. Většina verzí notebooku nabízí pouze 1080p, za 4K displej si uživatelé připlatí – je přítomen u nejvyšší verze, která vyjde na 1 399 dolarů, tedy více než 32 000 korun. Google přešel také na poměr obrazovky 16 : 9 a ztenčil rámeček okolo displeje. Pixelbook Go má dva USB-C porty a 3,5mm audio jack.

Dostupné jsou tyto konfigurace: 

  • Intel Core m3, 8 GB RAM, 64 GB SSD za 649 dolarů
  • Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD za 849 dolarů
  • Intel Core i5, 16 GB RAM, 128 GB SSD za 999 dolarů
  • Intel Core i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD za 1399 dolarů

Ochutnávka z portfolia Nestu

Google se pochlubil také řadou novinek a aktualizací souvisejících s domácí inteligentní jednotkou Nest a Nest Aware, předplatným umožňujícím uživatelům získat podporu napříč všemi zařízeními za měsíční paušál. Služba i její rozšířená varianta Nest Aware Plus má být spuštěna na začátku roku 2020. Představen byl nový Nest Mini, který začíná na ceně 49 dolarů (zhruba 1 100 korun) a dočkal se vylepšených reproduktorů. Představen byl také Nest Wifi, router, který v sobě má vše, co zmíněný Nest Mini. Google uvádí, že Nest Wifi nabízí až dvojnásobnou rychlost a o 25 % lepší pokrytí signálem než jeho předchůdce Google Wifi. Nest Wifi údajně zvládne odbavit 100 připojených zařízení a umožní streamovat několik videí ve 4K najednou. Nest Wifi vyjde na 169 dolarů, což jsou necelé 4 000 korun.

Nechyběla ani Stadia

Na konferenci bylo také oznámeno datum spuštění očekávané streamovací služby Google Stadia. Hráči se dočkají 19. listopadu a Google si od ní slibuje, že nabídne alternativu k tradičním herním konzolím a postaví se jako konkurent Microsoftu a Sony. Stadia umožní streamovat hry do zařízení, jako jsou chromecasty a chromebooky. Jako speciální hardware ke Stadii vyvinul Google vlastní gamepad. Měsíční předplatné služby vyjde na 9,99 dolaru.

Video : 

Podobné články

Partneři jsou překvapeni, jaká nabízíme řešení

18. 9. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: ASUS)
Michal Mostýn a Lubomír Novák z ASUSu představili novinky a zajímavosti z portfolia výrobce. Řeč byla také o oblíbených chromeboocích, all-in-one zařízení E1 a nevynechali jsme ani umělou inteligenci. Čtěte více

Acer představil prémiové chromebooky pro lepší produktivitu a hraní her

5. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila prémiová zařízení Chromebook Plus Spin 714 a Chromebook Plus 516 GE, která kombinují všestranný design, procesory Intel Core a mezigeneračně až dvojnásobnou paměť a úložiště. Oba modely podporují také vylepšené funkce generativní umělé inteligence. Čtěte více

ASUS představil notebook se dvěma obrazovkami, brýle AirVision M1 a další novinky

16. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
ASUS na veletrhu CES 2024 představil několik inovativních produktů 14" zařízení se dvěma OLED displeji Zenbook Duo (2024) nebo přenosného skládacího OLED monitoru ZenScreen Fold OLED. Uvedeny byly i notebooky vybavené novými procesory Intel Core Ultra nebo AMD Ryzen řady 8040. Čtěte více

Lenovo rozšířilo nabídku chromebooků o nové modely řady IdeaPad

10. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nové počítače řady IdeaPad Chromebook Plus, které efektivně spojují vylepšený hardware a s možnostmi softwaru využívajícího umělou inteligenci. Zařízení IdeaPad Gaming Chromebook Plus, IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus a IdeaPad Slim 3i Chromebook Plus se tak uplatní při práci i zábavě. Čtěte více