Taktik na Žižkovské věži představoval novinky v kyberbezpečnosti

21. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Taktik)
Společnost Taktik, která dodává řešení hyperkonvergované infrastruktury, zálohování a bezpečnosti, se začátkem října sešla se svými zákazníky a dodavateli už tradičně v observatoři pražské Žižkovské věže. Představeny byly novinky od společností Nutanix a Palo Alto Networks a nově také řešení z portfolia SentinelOne, Attivo Networks a Attack IQ.

Účastníky přivítal CEO TAKTIKu Petr Belatka a představil firmu a její zástupce. Úvodní prezentace řešení Palo Alto Networks v podání Lukáše Březiny z Taktiku a Jakuba Jiříčka ze společnosti Palo Alto Networks přišla s jiným pohledem na firewall, a sice založeným na řízení přístupu nikoliv na povolování či blokování portů, ale na základě řízení přístupu k aplikacím. Prezentovanou novinkou bylo naplnění souladu s regulačními předpisy zákona o kybernetické bezpečnosti u jednoho českého zákazníka. Nasazením nového brandu Cortex XDR od Palo Alto Networks dosáhli aktivního řešení bezpečnosti, na rozdíl od reaktivního typu SIEM, které potřebuje analýzu posbíraných dat. Cortex XDR řeší incidenty aktivně a do značné míry automatizovaně, předpřipravené a předvyšetřené incidenty předává administrátorovi k vyřízení / zavření.

Richard Vršník a Zdeněk Kopta představili novinky v hyperkonvergované softwarové architektuře Nutanix. Jde o pokročilou a nativní integraci s Microsoft Azure a hybridní scénáře s tímto cloudovým prostředím; dále preferovanou platformu DaaS pro Citrix, unifikaci AHV a Open Shift pro Red Hat.

Ondřej Šrámek od distributora Clico seznámil s novou generací ochrany koncových bodů proti útokům APT (Advanced Persistent Threats). Ta funguje s jedním softwarovým agentem pro všechny platformy – Windows, Linux, Mac OS i virtualizovaná prostředí.

V poslední prezentaci představil Lukáš Březina novinky v nabídce Taktiku pro detekci útoků a ochranu vnitřní sítě od Attivo Networks. Podstatou tohoto řešení je instalace falešné infrastruktury na koncových bodech, které mohou obsahovat až 800 návnad na útočníka. Ty pak předají informaci o útoku, včetně jeho adresy původu. Druhou novinkou je software Attack IQ, který identifikuje „slepá místa“ v síti a v bezpečnostních produktech. Následně zákazníkovi pomáhá tato místa a nastavení bezpečnostních politik opravit. Tuto ochranu navíc používají snad všichni velcí hráči včetně Microsoftu.

Na závěr měli všichni možnost zúčastnit se řízené degustace francouzských koňaků, kterou vedla Tereza Franc, 1. česká Madam Cognac & Champagne.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Síťové prvky, TAKTIK, Nutanix, CLICO, Palo Alto Networks

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více