SecNet 2015: Kurz kybernetické obrany od DNS
Na registraci hosty přivítaly tematicky oděné dámy z DNS, kimono však bylo dress codem všech zaměstnanců DNS a mnozí detailisté nezapomněli ani na tradiční žabkovitou obuv.
Konference byla rozdělena do tří paralelně probíhajících bloků. Přednášky orientované na obchodní příležitosti si hosté mohli vyslechnout v Obchodním sále, Technický sál nabízel zázemí pro technické prezentace a živé ukázky, v Demo místnosti se mohl každý detailně podívat na konkrétní řešení. Každá sekce měla vlastního odborného moderátora a v závěru přednášek byla otevřena diskuze.
Boj s kybernetickými hrozbami zahájil Aleš Pernecký, ředitel divize Infrastruktura, který přivítal hosty v Obchodním sále. Kateřina Váchová, marketingová specialistka pořádající divize Infrastruktura, poté uvedla organizační detaily a slova se následně ujal Petr Kuliš, obchodní ředitel DNS. Kuliš přivítal návštěvníky a představil „staronovou“ DNS.
V Obchodním sále posléze začala série přednášek, které se věnovaly tématům souvisejícími s bezpečnostními hrozbami a způsoby, jak jim čelit. Novinku v oblasti ochrany proti „zero-day“ útokům představil Miloslav Lujka z Check Pointu, Ondřej Štáhlavský z Fortinetu ukázal, jak účinně čelit dopadům rostoucích hrozeb v síťovém prostředí. Networkingové portfolio Dellu odhalil Ondřej Bačina, po kterém převzal slovo Jan Stibor z Huawei, který se věnoval bezpečnosti datových úložišť. O detekci rizik a ochraně (nejen) firemních dat promluvil Igor Urban z Websense. Michal Antoniak z Gemalto/SafeNet přednesl, jak chránit a šifrovat data uložená i přenášená. S IBM Mobile Security Framework vystoupil Ondřej Burian, který představil i další security nástroje od IBM.
Mezitím probíhaly v Technickém sále prezentace a živé ukázky společností Check Point, Fortinet, Huawei, Dell, Certes Networks nebo Citrix. V Demo místnosti byl k nahlédnutí kromě řešení a produktů zmíněných značek ještě Card Management System od HID Global.
Po skončení přednášek a ukázek byly připraveny venkovní aktivity, z nichž mnohé pokračovaly v duchu východních bojových umění. Odvážlivci mohli na čas přeběhnout bazén v zorbovací kouli, pohybově nadaní jezdili na „flikr“ tříkolce reagující na přenášení váhy. Připraven byl také ring pro zápasy sumo – návštěvníkům byly k dispozici speciální nárazuvzdorné „sumo-oblečky“, díky kterým okamžitě získali zavalitý vzhled a s tím i neohrabané pohyby. K vyzkoušení byla připravena také střelba z luku, nebo stavba „čínské zdi“ pomocí dřevěných hůlek a kostek. Naprázdno nepřišli ani milovníci adrenalinu a rychlé jízdy, ti se mohli posadit společně s profesionálem do buginy a dopřát si rychlou prohlídku okolí.