Národní technická knihovna zažila představení velkoformátových tiskáren HP
Akce od samého začátku probíhala pod taktovkou Heleny Březinové, obchodní ředitelky společnosti AMON System, která účastníky semináře přivítala a sdělila jim, na co se mohou v následujících hodinách těšit a co je rozhodně nemine.
O strategii a budoucnosti HP na setkání hovořil Michal Šimon, který má v HP na starosti velkoformátové tiskárny. Michal Šimon se v úvodu své prezentace krátce vrátil k loňskému rozdělení firmy na HP a Hewlett-Packard Enterprise, v souvislosti s nímž vyzdvihl významné technologické milníky v historii této americké společnosti.
O přesun pozornosti posluchačů k velkoformátovému tisku, který byl hlavním tématem setkání, se postaral další důležitý technologický prvek, totiž technologie PageWide. Její specialitou je tisková hlava, která se na rozdíl od většiny jiných tiskových řešení nepohybuje, ale její umístění je statické.
Již brzy HP rozšíří svou působnost v segmentu velkoobjemového produkčního tisku a samozřejmě také plánuje vstup do segmentu 3D tisku (kde se díky pokročilým řešením zaměří na firemní zákazníky a průmysl).
Novinky v portfoliu HP DesignJet
Petr Janďourek z democentra HP prozradil, že celosvětově je 80 % všech velkoformátových tisků, se kterými se denně setkáváme například při cestě do práce nebo za zábavou, vytištěno na technologiích HP. Dále se přítomní dozvěděli, že přístroje řady DesignJet mají ve své kategorii celosvětový tržní podíl nad 85 % a v technickém segmentu nad 60 %.
Nejočekávanějším bodem programu bylo představení novinek, které na trh postupně přicházely v uplynulých měsících. Všechny na trh přicházejí ve velikosti 36 palců, která by měla podle zástupců HP dostačovat drtivé většině uživatelů.
Zařízením, na které jsou v HP právem pyšní a kterého si v aktuální vlně novinek nejvíce cení, je multifunkční velkoformátové zařízení HP DesignJet T830. Čímsi tuto pozici zasloužilo? Ve zkratce jde o nejmenší multifunkční zařízení ve světě velkoformátu. Mezi jeho benefity patří příznivá cena, robustní provedení přizpůsobené pro nasazení v terénu (odolnost lze vylepšit speciálním ochranným pouzdrem zachovávajícím plnou provozuschopnost), využití velkokapacitních inkoustových náplní (300 ml) či inovativní tisková hlava odolná proti postupnému „rozhození“ tisku. Pro provoz tiskárny stačí zapojit jeden jediný kabel pro napájení, vše ostatní lze obstarat bezdrátově (například prostřednictvím Wi-Fi Direct). Vestavěný skener má šíři 36 palců, rozlišení 600 x 600 DPI a pracuje rychlostí asi 5 cm za sekundu barevně a asi 12 cm za sekundu černobíle. K dostání je také jinak totožný model T730, který se liší pouze absencí skeneru.
V uplynulých týdnech byly na trh uvedeny i modely DesignJet T930 (pracuje s jednou rolí papíru), DesignJet T1530 (pracuje se dvěma rolemi papíru) a DesignJet T2530 (pracuje se dvěma rolemi papíru a oproti předchozím dvěma modelům nabízí i skener).
Závěrečný blok setkání vyplnila názorná živá prezentace vlastností nových strojů, včetně tisku a obsluhy základních operací, diskuse se zástupci společností HP a AMON System a tombola o lákavé ceny.