Lenovo partnerům představilo B2B novinky pro letošní rok

27. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Lenovo)
Během akce Think Event 2022, která v polovině května proběhla v pražském hotelu Hilton, představila společnost Lenovo svým českým a slovenským partnerům aktuální produkty a služby se zaměřením na byznysovou klientelu.
Matej Mišťurík ze společnosti Lenovo během prezentace

Konferencí, jejímž cílem bylo partnery z České republiky a ze Slovenska seznámit s aktualitami ze segmentu produktů i služeb určených primárně pro firemní zákazníky, přítomné prováděla moderátorka Sonia Edde. Úvodního slova konference se však samozřejmě nemohl ujmout nikdo jiný než generální ředitel společnosti Lenovo pro ČR a SR Petr Kheil: „Protože poslední dva roky probíhala většina komunikace primárně online, jsem moc rád, že se můžeme opět vidět osobně. Doufám tedy, že si naše prezentace, vystavené produkty i související diskusi užijete a budou pro vás inspirací, protože vy, jako naši partneři a zákazníci jste, stejně jako náš tým, nejdůležitější součástí našeho úspěchu.

„Společnost Lenovo se dlouhodobě snaží přinášet chytrá řešení a zařízení pro každého, ačkoli dnes budeme mluvit hlavně o produktech pro komerční zákazníky, v jejichž čele dlouhodobě stojí série Think, která bude letos slavit 30 let. Budeme tedy hodně mluvit o nových technologiích a trendech a jejich vzájemném propojení. I naše aktuální novinky tedy určitě, stejně jako naše kvalitní služby, skvěle zapadnou do vašich obchodních strategií,“ poznamenalPetr Kheil.

Petr Kheil během svého vystoupení dále zdůraznil také fakt, že celosvětový management firmy Lenovo rozhodl pro příští dva roky o dvounásobném navýšení investic do výzkumu a vývoje, což výrazně souvisí s aktuálními výraznými změnami probíhajícími napříč celým IT. Jedním z vůbec nejdůležitějších a nejviditelnějších trendů napříč konferencí byl (a do budoucna bude) stále intenzivnější důraz na ekologii a udržitelnost – zájemci se mohou podívat např. na nabídku služeb CO2 Offset Services.

Notebooky, stolní počítače a pracovní stanice

První produktové prezentace se chopil Rudolf Šída, který partnery seznámil s aktualitami ze světa pracovních stanic. Společnost Lenovo má dlouhodobě ve své nabídce celou řadu stolních i přenosných pracovních stanic, ze které si díky velké rozmanitosti bez problémů vyberou jak zákazníci s menšími nároky, tak i ti nejnáročnější klienti. Z desktopových řešení byly zmíněny modely jako P360 Tiny (nejmenší WS na světě), P348, P360 Tower (nejprodávanější WS v nabídce společnosti Lenovo), P520 a P520c, P620 (nejvýkonnější jednosocketová WS v nabídce společnosti Lenovo, která je navíc dostupná i ve variantě s procesory AMD) či již skutečně profi řešení P720 a P920. Mobilní pracovní stanice jsou pak v současné chvíli primárně reprezentovány modely jako ThinkPad P14s, P15 v i, P16s (dostupný i ve variantě s AMD čipy), T15p, T15g, P1 či P17. Žhavou novinkou je pak model P16.

Prostor dostaly samozřejmě i software a služby. Ze softwaru můžeme zmínit např. nezávislý nástroj TGX pro vzdálené připojení k pracovní stanici pracovníky působícími mimo kancelář nebo speciální režim „Ultra Performance Mode“, který dovolí pracovním stanicím dosahovat maximální možného výkonu.

V dalším bloku pak Lucia Reichová, Michal Pikus a Matej Mišťurík společnými silami představili aktuální portfolia notebooků ThinkPad a ThinkBook, stolních počítačů ThinkCenter (včetně nejnovější série „Neo“), monitorů ThinkVision i souvisejícího příslušenství.

Faux pas killers

Tematicky docela odlišné, ale stejně zajímavé a prospěšné, bylo vystoupení Daniela Šmída věnované etiketě a komunikaci. Během svěžího a vtipně vedeného vystoupení se tak mohli všichni přítomní dozvědět a poučit, jak se správně a adekvátně (za)chovat v dobře známých, ale i z dnešní specifické  „online doby“ vyplývajících situací, ve kterých se možná ocitneme vůbec poprvé. Dost možná byste se divili, kde všude lze i v každodenních momentech udělat chyby, které budete později napravovat jen velmi složitě…

Chytré služby a vzdálená spolupráce

Rozsáhlou nabídku služeb, které pokrývají kompletní životní cyklus produktů, a partnerům i zákazníkům tak v celé řadě momentů neocenitelným způsobem pomáhají s pořízením, provozem i následným vyřazením jejich zařízení, přiblížil Jan Bureš. S tím souvisí i nabídka doplňkových záruk, které za přijatelný doplatek rozšiřují možnosti standardní zákonem garantované záruky např. o krytí náhodného poškození, možnost ponechat si úložiště nebo delší krytí na baterii. Vystoupení doplnila také praktická (partnerská) prezentace možností nástroje Windows Autopilot.

Na pódiu se následně znovu objevil Michal Pikus, které během svého druhé vystoupení hovořil o produktech a službách typu Smart Collaboration určených ke spolupráci v moderním hybridním světě, kdy část zaměstnanců pracuje z kanceláří a část zaměstnanců funguje z domova. Lenovo stejně jako v dalších segmentech nabízí celou řadu řešení, která pokryjí jak potřeby méně náročných zákazníků (např. pro menší kanceláře), tak i těch nejnáročnějších klientů (např. pro velké zasedací či konferenční prostory nebo třeba školy a jiné vzdělávací instituce). Prim v tomto případě hraje schopnost spolupracovat i se systémy třetích stran, kterou produkty společnosti Lenovo samozřejmě disponují. Za pozornost stojí např. sady Google Meet Series One Room Kit, ThinkSmart Core Full Room kit nebo Lenovo ThinkSmart Hub.

Infrastructure Solution Group

V závěrečné části setkání vystoupili Martin Moravec a Ondřej Lorenc, kteří publikum seznámili s aktualitami ze světa infrastrukturní divize společnosti Lenovo, tedy primárně se servery, storage a dalšími řešeními pro datová centra.

Program byl následně zakončen prezentacemi novinek z dílen značek Motorola a Microsoft.

Po skončení bloku s prezentacemi se zájemci přesuli do střešního baru Cloud 9 Sky Bar & Lounge, kde mohli pokračovat v networkingu (nejenom) se zástupci společnosti Lenovo.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Globální prodej PC podle Gartneru ve třetím čtvrtletí 2024 klesl o 1,3 %

21. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle výsledků společnosti Gartner činily celosvětové dodávky osobních počítačů ve třetím čtvrtletí roku 2024 celkem 62,9 milionu kusů, což představuje 1,3% pokles oproti třetímu čtvrtletí roku 2023. Tento pokles přichází po třech po sobě jdoucích čtvrtletích meziročního růstu trhu. Navzdory poklesu však globální trh s osobními počítači směřuje k oživení. Čtěte více

Celosvětový prodej osobních počítačů ve 3. čtvrtletí mírně klesl

16. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Přestože globální ekonomika vykazuje známky oživení, celosvětové dodávky osobních počítačů se podle společnosti IDC během třetího čtvrtletí roku 2024 meziročně snížily o 2,4 % na 68,8 milionu kusů. Čtěte více

Prodej PC a tabletů v blízké budoucnosti podpoří poptávka v rozvojových regionech

25. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Nová prognóza společnosti IDC ukazuje, že dodávky osobních počítačů a tabletů v roce 2024 meziročně vzrostou o 2,6 % na 398,9 milionu kusů. Zatímco prodej PC zůstane meziročně na stejné úrovni (s 261 miliony kusů), trh s tablety meziročně vzroste o 7,2 %. Čtěte více

Partneři jsou překvapeni, jaká nabízíme řešení

18. 9. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: ASUS)
Michal Mostýn a Lubomír Novák z ASUSu představili novinky a zajímavosti z portfolia výrobce. Řeč byla také o oblíbených chromeboocích, all-in-one zařízení E1 a nevynechali jsme ani umělou inteligenci. Čtěte více