Fortinet Security Day ukázal reálné dopady kybernetických útoků
Akci zahájil Ondřej Šťáhlavský, regionální ředitel pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Fortinet. Ve své úvodní řeči upozornil na zvyšující se bezpečnostní rizika, jejichž dopady nemusí zdaleka pocítit jen firmy, ale i široká veřejnost. Svá slova zároveň prakticky demonstroval živou ukázkou hacku dopravního semaforu.
„Žijeme ve světě, kde většina činností probíhá elektronicky nebo je určitým způsobem na elektronické systémy napojena. Kybernetický útok na tyto systémy může způsobit nejen obrovské ekonomické škody, ale reálně i narušit bezpečnost jednotlivců i organizací. Ztráta a diskreditace dat je totiž v dnešní době závažným problémem, ještě závažnější jsou pak možnosti škod fyzických, způsobených potenciálním útokem na průmyslové a řídicí systémy,“ uvedl Ondřej Šťáhlavský.
V dopoledním programu vystoupila i Ina Malatinská, analytička společnosti IDC, která shrnula hlavní celosvětové trendy týkající se digitální transformace firem, jejich dopad na lokální prostředí a související hrozby v oblasti bezpečnosti.
Odpoledne si mohli návštěvníci zvolit mezi obchodním a technickým blokem přednášek. Obchodní část zahrnovala mimo jiné prezentaci praktického nasazení produktů Fortinet, kdy se o své zkušenosti s implementací technologií Fortinet a využíváním bezpečnostních řešení formou služby s posluchači podělili zástupci společnosti T-Mobile. V technickém bloku proběhla prezentace nástroje FortiSandbox včetně praktické ukázky toho, jak řešení dokáže zaznamenat informace o neznámém škodlivém kódu a využít je pro zdokonalení ochrany IT infrastruktury zákazníka. Na ní navázalo představení bezpečnostní platformy SmartAP, která jako jediná na trhu nabízí kromě cloudového řízení bezdrátové sítě i bezpečnostní technologii integrovanou přímo do jednotlivých přístupových bodů.