Comguard Security & Networking Praha 2018
Konferenci zahájil pan Karel Klumpner, ředitel společnosti Comguard, který nejprve představil partnery konference, program a následně navázal novinkami a zajímavostmi z dění ve společnosti Comguard i celém ICT jako takovém. A pochlubil se také několika novinkami: „Rád bych se s vámi podělil o úspěchy v prodeji řešení, která jsme do portfolia zařadili v nedávné době. Na prvním místě je to ThreatGuard, kde jsme příjemně potěšeni tím, že se tato služba ujala a že se úspěšně rozvíjí. Velmi úspěšný je také Rapid7, který se úspěšně prodává malým i velkým klientům. Jde o univerzální a velmi oblíbené řešení. Nadějným produktem je LastLine, u kterého osobně vnímám několik velkých benefitů. Jednak je na dlouhodobě špici v hodnocení NSS Labs a navíc je velmi univerzální a schopný spolupracovat téměř s jakoukoli technologií včetně Cisco, Juniper nebo Palo Alto. Mezi úspěšné produkty se zařadila také společnost Whalebone s ochranou na úrovni DNS. Jde o natolik zajímavé řešení, že si jej kupuje téměř každý,“ prozradil během úvodní řeči Karel Klumpner.
O druhé generaci služby Threat Guard hovořili Michal Mezera a Roman Jiráček. Nová generace služby je navržená tak, aby byla ještě více uživatelsky přívětivá a splnila požadavky nejnáročnějších zákazníků a partnerů. Mezi novinky patří například webová aplikace postavená na míru, live chat s okamžitou odezvou nebo včasné e-mailové upozornění na nově evidované hrozby. Více se o novinkách ve službě můžete dozvědět například ve článku „Comguard uvedl na trh vylepšenou verzi expertní služby ThreatGuard 2.0“.
Mimo odborníků z pořadatelské společnosti Comguard v průběhu dne proběhly i prezentace hostů a partnerů konference, kterými byli mimo jiné Federico Vailati (Rapid7), Patrick Müller, Michal Hebeda a Jiří Kolc (Sophos), Szilvia Kele, Nigel Hawthorn a Vladimír Palacka (McAfee), Piotr Nowotarski (Barracuda), Fabian Guter (SecurEnvoy), Viktor Ziegler (Lastline), Robert Šefr (Whalebone), Ondřej Kováč (Alison-group), Tomáš Kejha (Vítkovice IT Solutions) nebo Johan Sajfrt (Unicorn Systems).
A o čem se hovořilo? Témat bylo mnoho a každý si našel to své. Jen namátkou si připomeňme, že se řešilo například reálné nasazení technologie DLP, techniky odhalení neznámých hrozeb a následný Threat hunting napříč sítí, monitoring kritické infrastruktury, využití dvoufaktorové autentizace v praxi, vulnerability management budoucnosti, inteligentní ochrana perimetru, sandbox nové generace, trendy v oblasti chytré ochrany koncových bodů a serverů, trendy v oblasti SIEM nebo bezpečnost na úrovni DNS.
Během přestávek si mohli zájemci na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu a v závěru nechyběla ani tombola o zajímavé ceny. Prostor byl samozřejmě věnován i diskusi a možnosti pobavit se se zástupci partnerských firem i odborníky ze společnosti Comguard nad individuálními dotazy a požadavky.