Comguard Security & Networking Praha 2018

19. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Pražský Top Hotel se stal dějištěm již 13. ročníku konference Security & Networking 2018 společnosti Comguard. Novinky z oblasti ICT bezpečnosti a síťových řešení, ze kterých budou moci čerpat v následujících měsících, přítomní načerpali prostřednictvím prezentací a případových studií probíhajících pod taktovkou firmy Comguard a jejích partnerů.
Karel Klumpner, ředitel společnosti Comguard

Konferenci zahájil pan Karel Klumpner, ředitel společnosti Comguard, který nejprve představil partnery konference, program a následně navázal novinkami a zajímavostmi z dění ve společnosti Comguard i celém ICT jako takovém. A pochlubil se také několika novinkami: „Rád bych se s vámi podělil o úspěchy v prodeji řešení, která jsme do portfolia zařadili v nedávné době. Na prvním místě je to ThreatGuard, kde jsme příjemně potěšeni tím, že se tato služba ujala a že se úspěšně rozvíjí. Velmi úspěšný je také Rapid7, který se úspěšně prodává malým i velkým klientům. Jde o univerzální a velmi oblíbené řešení. Nadějným produktem je LastLine, u kterého osobně vnímám několik velkých benefitů. Jednak je na dlouhodobě špici v hodnocení NSS Labs a navíc je velmi univerzální a schopný spolupracovat téměř s jakoukoli technologií včetně Cisco, Juniper nebo Palo Alto. Mezi úspěšné produkty se zařadila také společnost Whalebone s ochranou na úrovni DNS. Jde o natolik zajímavé řešení, že si jej kupuje téměř každý,“ prozradil během úvodní řeči Karel Klumpner.

O druhé generaci služby Threat Guard hovořili Michal Mezera a Roman Jiráček. Nová generace služby je navržená tak, aby byla ještě více uživatelsky přívětivá a splnila požadavky nejnáročnějších zákazníků a partnerů. Mezi novinky patří například webová aplikace postavená na míru, live chat s okamžitou odezvou nebo včasné e-mailové upozornění na nově evidované hrozby. Více se o novinkách ve službě můžete dozvědět například ve článku „Comguard uvedl na trh vylepšenou verzi expertní služby ThreatGuard 2.0“.

Mimo odborníků z pořadatelské společnosti Comguard v průběhu dne proběhly i prezentace hostů a partnerů konference, kterými byli mimo jiné Federico Vailati (Rapid7), Patrick Müller, Michal Hebeda a Jiří Kolc (Sophos), Szilvia Kele, Nigel Hawthorn a Vladimír Palacka (McAfee), Piotr Nowotarski (Barracuda), Fabian Guter (SecurEnvoy), Viktor Ziegler (Lastline), Robert Šefr (Whalebone), Ondřej Kováč (Alison-group), Tomáš Kejha (Vítkovice IT Solutions) nebo Johan Sajfrt (Unicorn Systems).

A o čem se hovořilo? Témat bylo mnoho a každý si našel to své. Jen namátkou si připomeňme, že se řešilo například reálné nasazení technologie DLP, techniky odhalení neznámých hrozeb a následný Threat hunting napříč sítí, monitoring kritické infrastruktury, využití dvoufaktorové autentizace v praxi, vulnerability management budoucnosti, inteligentní ochrana perimetru, sandbox nové generace, trendy v oblasti chytré ochrany koncových bodů a serverů, trendy v oblasti SIEM nebo bezpečnost na úrovni DNS.

Během přestávek si mohli zájemci na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu a v závěru nechyběla ani tombola o zajímavé ceny. Prostor byl samozřejmě věnován i diskusi a možnosti pobavit se se zástupci partnerských firem i odborníky ze společnosti Comguard nad individuálními dotazy a požadavky.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Petr Mojžíš, Security Architect ve společnosti ANECT

Co je bezpečnostní hardening a jak na něj?

22. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Při koupi nového zařízení, softwaru nebo cloudové služby očekáváte, že budou standardně zabezpečené. Bohužel však platí opak. Abyste dosáhli maximální úrovně zabezpečení, musíte vše, co zavádíte, krok za krokem konfigurovat tak, aby to odpovídalo vašemu prostředí. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více