Radim Klabal nastoupil na novou pozici delivery director ve společnosti ComSource

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Česká společnost ComSource rozšířila svůj tým. Novým delivery directorem se stal Radim Klabal, jehož úkolem je zajistit kvalitu i efektivitu projektů po technické i ekonomické stránce a řídit vývojové aktivity v produktovém portfoliu.

ComSource tímto krokem pokračuje v plánovaném rozvoji poskytování svých IT služeb i v hledání nových příležitostí ve strategickém směřování firmy.

Radim Klabal působí v IT již více než 20 let. Do ComSource přichází ze společnosti GC System, kde pracoval na pozici technického ředitele zodpovědného za rozvoj a implementaci inovativních technologií například v oblastech bezpečnosti, analýzy a vizualizace dat, umělé inteligence a vývoje aplikací. V ComSource se Radim Klabal podílí na strategickém rozvoji a modelech poskytování služeb zákazníkům a dále pomáhá vytvářet a optimalizovat procesy, které z hlediska technologie a efektivity vedou ke zlepšení kvality dodávaných produktů. V oblasti rozvoje poskytovaných řešení zaštiťuje se svým týmem také modernizaci a hledání nových technologií pro efektivnější fungování realizovaných řešení.

„Jsme rádi, že se Radim stal součástí naší firmy. Jeho zkušenosti s vedením týmu i koncepty zákaznických řešení nám pomohou v dalším rozvoji a zlepšení interních procesů u dodávaných projektů. S nástupem Radima se nám otevírají také nové možnosti spolupráce v oblastech zákaznických řešení, kde jsme doposud žádné zkušenosti neměli,“ uvedl Jaroslav Cihelka, spolumajitel společnosti ComSource.

„ComSource nabízí spojení dynamické firmy a přátelského prostředí. Navíc se nebojí inovativních řešení. S mým týmem se staráme o to, aby se z pouhých příležitostí staly reálné a úspěšné projekty. Pro mě zajímavá je také široká škála zákazníků i řešení, které ComSource svým klientům zprostředkuje,“ dodal Radim Klabal.

Radim Klabal (47) je absolventem Vysokého učení technického v Brně. V minulosti zastával různé manažerské pozice, má zkušenosti s řízením dodávání služeb koncovým zákazníkům a taktéž v oblasti presales. Měl na starosti návrhy a konzultace IT zákaznických řešení, přípravu nových produktů i řízení týmu specialistů, například ve společnostech Soitron, DataSpring, O2 Czech Republic nebo na Ministerstvu zemědělství. Jeho koníčkem jsou bojové sporty a sám se aktivně věnuje tradičnímu karate.

Štítky: 

Podobné články

Rok 2024 přinesl raketový vzestup AI asistentů. Zatím je však používají jednotky procent uživatelů

25. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Umělá inteligence se stala hitem poslední doby. Stále používanějšími jsou zejména AI asistenti jako Copilot, ChatGPT nebo Gemini. Jejich rychlý vzestup a stále narůstající popularita naznačují, že by se mohly stát všudypřítomnými podobně jako třeba vyhledávače. Na konci roku je celosvětově používalo 7 % domácností v pevných sítích a 4 % uživatelů v mobilních sítích. Čtěte více

Tři čtvrtiny kybernetických útoků přichází skrze e-maily

3. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Kritická infrastruktura čelí alarmujícímu nárůstu kybernetických hrozeb, přičemž e-maily zůstávají hlavním vstupním bodem pro útočníky – až 75 % kybernetických útoků přichází skrze e-mailové zprávy. I přesto většina organizací riziko spojené s e-mailovou komunikací podceňuje. Až 80 % společností v kritické infrastruktuře se přitom stalo obětí phishingových útoků. Čtěte více

Využití dat pro hraní her roste. Za hodinu „cloud gamingu“ může uživatel spotřebovat až 22 GB dat

17. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Ačkoliv nejvíce dat stále spotřebovávají videa, hraní her se stává stále datově náročnější záležitostí. Na tok dat je již dnes často výrazně náročnější než streamování videí. S rozšířením „cloud gamingu“ může spotřeba dat narůst mnohonásobě. Čtěte více

Kybernetická bezpečnost v roce 2025: Deepfake, zneužití AI i útoky na kritickou infrastrukturu

13. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Česká společnost ComSource zveřejnila svou analýzu předpokládaných trendů v kybernetické bezpečnosti pro rok 2025. Mezi klíčové hrozby patří například zneužití umělé inteligence v kybernetické válce, zranitelnosti biometrického zabezpečení, útoky na chytrá zařízení či na kritikou infrastrukturu zejména ve zdravotnictví, ale i nové formy dezinformačních kampaní. Čtěte více