Filip Korbel obchodním ředitelem společnosti Anect

1. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Na pozici obchodního ředitele společnosti Anect od září nastoupil Filip Korbel. Ve své nové roli je zodpovědný především za plnění obchodních cílů a obchodní strategii firmy, rozvoj vztahů se zákazníky a obchodními partnery. Podílet se bude i na celkovém strategickém směřování společnosti v souladu s technologickými trendy a potřebami trhu.

Filip Korbel má mnohaleté obchodní a manažerské zkušenosti, které nasbíral v oblastech IT/ICT sektoru. V roce 2003 založil firmu specializující se na virtualizaci desktopů, kterou po devíti letech prodal společnosti Altron. V té následně působil ve funkci ředitele prodeje a člena představenstva. Od roku 2015 byl obchodním ředitelem mid-market segmentu v technologické společnosti IBM.

Jako obchodní ředitel společnosti Anect bude zodpovědný za plnění obchodních cílů a obchodní strategii firmy, dále za rozvoj vztahů se zákazníky a obchodními partnery. Rovněž se bude podílet na vzniku nových služeb. „Pozice obchodního ředitele je pro Anect klíčová a v tak konkurenčním prostředí, kterým ICT bezesporu je, jsme hledali silného leadera se schopností spojovat byznys a technologie, který vhodně doplní management firmy a pomůže nám v dalším růstu. Filip a jeho tým se budou soustředit na rozvoj v oblastech kyberbezpečnosti, automatizace datových center a služeb nad moderní IT infrastrukturou. Věřím, že Filipova energie a zkušenosti budou pro Anect přínosem,“ uvedl výkonný ředitel Anectu Jan Zinek.

„Pracujeme ve stále více rostoucím oboru, který i s ohledem na celosvětové dění rapidně akceleruje. Ukazuje se, že transformaci neřídí pouze velké konzultační firmy nebo transformační manažeři, ale například i malá virová buňka. Co zůstává důležité, je umění vypořádat se s těmito novými výzvami, vyhledávat v nich nové příležitosti a chránit byznys před dalšími hrozbami, třeba za pomoci našich služeb. Tam je právě síla Anectu. V bezpečnosti IT a akceleraci díky technologiím a chytrým službám,“ doplnil Filip Korbel.

Filip Korbel má partnerku, dvě děti, rád vaří a peče koláče. Je amatérským běžcem a chce si splnit svůj cíl ve skyrunning maratonu.

Štítky: 

Podobné články

Bezpečnostní trendy roku 2025 podle ANECTu: Hackeři začnou zneužívat AI agenty

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: anect)
Kybernetická bezpečnost byla v uplynulém roce opět často ve středu dění v Česku i v zahraničí. Ať už kvůli posilujícím regulacím typu NIS2 a DORA, nebo kvůli zvyšujícímu se počtu úspěšných, především ransomwarových útoků. Schopnosti hackerů i možnosti firem se těmto útokům bránit se vyvíjí velmi dynamicky a nejinak tomu bude i v roce 2025. Čtěte více

Kritické zranitelnosti zůstávají neopravené měsíce, zneužít se ale dají za pár dnů

7. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Eliminace zranitelností ve firemní IT infrastruktuře pomáhá předcházet vážným bezpečnostním incidentům a jejich důsledkům. K jejich rychlé detekci a třídění podle závažnosti slouží především nástroje na automatické skeny zranitelností. Zejména v případě větších firem se však zvyšuje riziko, že kritické zranitelnosti nebudou řešeny včas. Čtěte více
Ivan Svoboda, poradce pro kybernetickou bezpečnost ve společnosti ANECT

Debata o NIS2 je promarněnou příležitostí ke zlepšení kybernetické gramotnosti

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Nový zákon o kybernetické bezpečnosti se pomalu posouvá legislativním procesem vpřed. Jde přitom o jednu z příležitostí, podívat se na debatu o novém zákonu z trochu jiného úhlu pohledu. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více