Většina malých společností nevěří zabezpečení svých sítí
Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že 51 % IT profesionálů tráví minimálně 10 hodin měsíčně manuální aktualizací antivirového softwaru či manuálním odstraňováním škodlivého softwaru z uživatelských počítačů.
Nezávislého anonymního průzkumu iniciovaného GFI Software a realizovaného analytickou společností Opinion Matters se zúčastnilo 200 IT manažerů z organizací mezi 5 až 50 zaměstnanci. Průzkum sledoval běžné procesy v oblasti antivirové ochrany v malých společnostech a vyhodnocoval úroveň důvěry respondentů v zabezpečení a výkonnost podnikové sítě a zároveň jejich názory na cloudová IT řešení.
Klíčová zjištění průzkumu zahrnují:
• 27 % IT administrátorů tvrdí, že v jejich podniku neběží antivirové řešení, které má na všech počítačích licenci s totožným datem jejího obnovení.
• Jedna třetina (33 %) nemá k dispozici centrálně spravované antivirové řešení.
• Téměř polovina (48 %) IT administrátorů uvedlo, že nemají možnosti zjistit, které PC či server se mohou porouchat. Tento údaj narůstá na 55 % v případě organizací do 25 zaměstnanců.
• 78 % respondentů tvrdí, že by měli zájem o webové služby umožňující řídit antivirovou ochranu na počítačích v podniku.
• 28 % respondentů hlásí, že ani jedna IT aplikace v jejich organizaci není dodávána přes cloud. Dalších 28 % odpovědělo, že na cloudu je méně než 25 % všech jejich aplikací.
• Největší obavy týkající se přechodu na cloud podle respondentů zahrnují: komplikovanost a nedostatek zkušeností se zaváděním takovéto služby (31 %), předání kontroly nad podnikovým řešením třetí straně (28 %), výdaje nutné na zavedení (24 %) a bezpečnost v cloudu (24 %).
„Malé společnosti čelí mnoha výzvám, které dokáže vyřešit naše nová platforma GFI Cloud,“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel GFI Software. „Tyto podniky hledají služby, jež jsou snadno využitelné, dodávané důvěryhodnými společnostmi s dlouhodobou zkušeností v oblasti bezpečnosti a správy sítí, není drahé je implementovat, a které spolehlivě chrání citlivá data. Službu GFI Cloud je možné implementovat během deseti minut, je spravována přímo IT odborníky v cloudu, je cenově dostupná prostřednictvím jednoho poplatku a je maximálně bezpečná.“
Pokud respondenti průzkumu již nadále nechtějí trávit čas manuální správou antivirového softwaru a manuálně identifikovat ohrožené servery a pracovní stanice a následně je opravovat, jejich nejdůležitějším úkolem je zálohovat data, soubory a systémy, čistit databázové soubory, disky a servery, upgradovat programy, software a hardware, vyvíjet, vytvářet a udržovat webové stránky a zvažovat přechod na cloudové služby.
„GFI Cloud umožňuje malým a středně velkým společnostem optimalizovat své limitované zdroje, takže se mohou zaměřit na strategické obchodní záležitosti namísto mechanických aktualizací antivirů a dalších rutinních úkolů,“ dodal Walter Scott.