Symantec Advanced Threat Protection bojuje s pokročilými hrozbami

9. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symantec)
Společnost Symantec představila bezpečnostní řešení navržené proti pokročilým hrozbám. Řešení Symantec Advanced Threat Protection (ATP) dokáže rozpoznávat a odstraňovat pokročilé hrozby napříč jednotlivými kontrolními body. K jejich sledování postačuje jediná konzole a na koncové body není nutné instalovat žádné nové agenty.

K hlavním pokročilým hrozbám dnes patří ransomware (malware vydírající oběti), trojské koně umožňující útočníkovi vzdálený přístup, pokročilé přetrvávající hrozby (advanced persistent threats, APT) nebo útoky zero day (zneužití chyb softwaru v době, než jeho výrobce vydá opravu).

Bezpečnostní profesionálové nemohou spoléhat na stav, kdy jsou na každém kontrolním bodě pro ochranu nainstalovány speciální produkty. Je-li odhalování rizik napříč koncovými body, sítěmi nebo e-mailovými branami třeba provádět ručně, jde o časově velmi náročný proces, který oddaluje detekci útoku a v tomto mezidobí zvyšuje ohrožení. Řešení Symantec ATP proto koreluje podezřelé aktivity ze všech kontrolních bodů a řadí události podle jejich priority tak, aby bylo možné ihned zjistit, jaké z nich představují pro organizaci největší riziko. Jakmile je kritická hrozba identifikována, lze rychle zablokovat její veškeré instance (kopie na dalších bodech, různé projevy v podnikové síti apod.).

Řešení Symantec ATP umožňuje:

- Odhalit celé spektrum útoků APT, ať už jde o pokročilé přetrvávající hrozby nebo zero day útoky, napříč e-mailem, koncovými body i kontrolními body v síti.

- Stanovit priority, tj. určit nejzávažnější problémy – korelovat informace z místních kontrolních bodů a informace, které společnost Symantec dokázala shromáždit ze svých senzorů po celém světě.

- Odstranit hrozby na koncových bodech a všechny jejich instance na kontrolních bodech.

- Využívat stávající agenty na kontrolních bodech, což znamená, že nad řešeními Symantec Endpoint Protection a Symantec Email Security.cloud není potřeba nasazovat žádné další agenty.

Bezpečnostní specialisté musí být dnes neustále ve střehu, jinak není možné monitorovat situaci a bránit stále novým typům kybernetických útoků,“ uvedl Michael A. Brown, prezident a výkonný ředitel společnosti Symantec. „Naše řešení Symantec Advanced Threat Protection přináší do oboru zase novou úroveň, protože dává zákazníkům kompletní obrázek o celém IT prostředí jejich podniku z jediné konzole. Díky tomu mohou administrátoři zabezpečení snadno odfiltrovat zbytečný šum a rychle objevit a napravit následky útoku.“

Řešení Symantec ATP dokáže odfiltrovat šum pomocí několika metod. Informace společnosti Symantec z její celosvětové sítě spolu s místními daty dávají velmi přesný přehled o tom, jaké hrozby v celé infrastruktuře představují největší ohrožení. Řešení Symantec ATP navíc obsahuje technologii Symantec Cynic, což je nová technologie sandboxu, na cloudu založené simulační prostředí, které umožňuje stanovit závažnost jednotlivých hrozeb. Součástí Symantec ATP je rovněž funkcionalita Synapse, tedy technologie fungující napříč jednotlivými kontrolními body, která analyzuje podezřelé aktivity na úrovni koncových bodů, sítí a e-mailu, přičemž opět pomáhá určit, co aktuálně představuje pro organizaci největší riziko.

Naše nové technologie Synapse a Cynic dále zvyšují úspěšnost detekce malwaru,“ dodal Balaji Yelamanchili, výkonný viceprezident a vrchní ředitel divize Enterprise Security Business společnosti Symantec. „Bezpečnostní specialisté museli až dosud ručně kontrolovat, zda např. každý podezřelý soubor byl řádně zablokován. Nové funkce vestavěné do řešení Symantec ATP to zařídí automaticky a ušetří zákazníkům čas, který dosud museli strávit vyhledáváním a řešením problémů. Navíc stojí za to připomenout, že průměrný podnik dnes k zabezpečení používá až 75 různých produktů. Tím se detekce malwaru zpomaluje a útočníci získávají čas, než jsou jejich aktivity odhaleny a zablokovány. Řešení Symantec ATP umožňuje naproti tomu administrátorům vyřešit problémy napříč kontrolními body jediným kliknutím myši.

Symantec ATP rozšiřuje funkcionalitu stávajících instalací řešení Symantec Endpoint Protection, Symantec Protection Suite a Symantec Email Security.cloud, aniž je na koncové body třeba instalovat nové softwarové agenty. Zákazníci proto mohou novou instalaci Symantec ATP nasadit za méně než hodinu. Spolu s dalším vývojem řešení Symantec ATP plánuje společnost Symantec systém také otevřít svým technologickým partnerům, včetně dodavatelů firewallů a systémů SIEM (management bezpečnostních informací a událostí).

Řešení Symantec Advanced Threat Protection bude k dispozici na konci roku 2015.

Štítky: 
Bezpečnost, Symantec Enterprise + Norton LifeLock

Podobné články

Kybernetické trendy pro rok 2025: Zločinecké kouřové clony a demokratizace kyberútoků

23. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Co bude rok 2025 znamenat pro naši kybernetickou bezpečnost? Které kybernetické útoky jsou stále častější a jakou roli zde hraje umělá inteligence? Chet Wisniewski, technický ředitel společnosti Sophos, shrnuje poznatky z roku 2024, z nichž bychom se měli poučit a připravit se na rok 2025. Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více