Souhrn vývojářských novinek z konference Microsoft BUILD 2018

11. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft u příležitosti výroční konference Build 2018 vyzvala vývojáře, aby využívali Microsoft 365 jako kompletní platformu pro vývoj. Microsoft 365 v sobě spojuje Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security (EMS), díky čemuž představuje ucelené firemní řešení.

Konference Build 2018 přinesla novinky, které umožní vyvíjet inteligentní aplikace na platformě Microsoft 365:

  • Nový Microsoft Teams API v Microsoft Graph a podpora vlastních, specifických aplikací v Microsoft Teams pro inteligentní, na míru šité prvky založené na jedinečných potřebách firem či celých průmyslových odvětví.
  • Hlubší integrace SharePointu v Microsoft Teams pro lepší spolupráci.
  • Nová podpora pro vizualizaci Power BI v Excelu.
  • Update pro Fluent Design System. UWP XAML Islands vývojáři získají přístup k výkonnějšímu, flexibilnějšímu a silnějšímu XAML bez ohledu na to, které UI používají – ať jde o Windows Forms, WPF nebo nativní Win32.
  • S .NET Core 3.0 mají vývojáři přístup k nejnovější verzi .NET, v níž mohou jejich aplikace běžet v samostatném .NET prostředí s vysokým uživatelským komfortem, aniž by ovlivnily širší organizační infrastrukturu.
  • MSIX, komplexní řešení kontejnerizace, přinášející jednoduchý způsob, jak konvertovat rozsáhlé katalogy aplikací.
  • Nové funkce Azure Machine Learning a Java Script umožňující vytvářet vlastní komplexní dopňky do katalogu vzorců v Excelu.
  • Windows Machine Learning, nová platforma umožňující vývoj Machine Learning modelů v prostředí inteligentního cloudu.
  • Novinka Microsoft Azure Blockchain Workbench zjednodušuje vývoj blockchainových aplikací úzkým propojením blockchainové sítě podporované v rámci Azure a cloudových služeb, jako jsou Azure Active Directory, Key Vault a SQL Database.
  • Visual Studio IntelliCode je novinka, která doplňuje běžný vývoj softwaru o možnosti umělé inteligence. IntelliCode přináší inteligentní návrhy na zlepšení kvality kódu a celkové produktivity. Dostupná je v preview režimu ve Visual Studiu.
  • Visual Studio Live Share, v preview verzi, umožňuje vývojářům jednoduše a bezpečně spolupracovat s členy týmu v reálném čase. Ti tak mohou editovat a testovat aplikace přímo z existujících nástrojů, jako jsou Visual Studio 2017 a VS Code.

Novinky v Microsoft 365, jejichž cílem je poskytnout uživatelům zážitek z mobilní práce na všech dostupných zařízeních a platformách:

  • Nová aplikace Your Phone je oknem do mobilu uživatele PC pro plynulý přenos obsahu, jako jsou zprávy, fotografie a notifikace napříč sdílenými zařízeními zákazníka. Jako první si ji mohou už tento týden vyzkoušet členové Windows Insider Programu.
  • Podnikoví zákazníci získají podporu pro byznys aplikace a IT poradenství pro svoji konfiguraci přes aplikaci Microsoft Launcher pro Android, která obsahuje i Časovou osu k využití na různých zařízeních.
  • Vyhledávání v Microsoft Edge na zařízeních iPhone nebo iPad je už součástí Časové osy na zařízeních s Windows 10. Přes Microsoft Edge je Časová osa také přístupná i na zařízeních iPhone.
  • Novinka Sety umožní vývojářům lépe organizovat své záležitosti a snadněji se vrátit k tomu, na čem pracovali. Jejich UWP od začátku spolupracuje se Sety, což pomáhá udržovat jejich zákazníky aktivní.
  • Microsoft 365 od nynějška podporuje Adaptive Cards, což vývojářům umožní vytvářet interaktivní obsah zpráv, které zasílají jejich aplikace, boti či služby do aplikace Teams a Outlook. Výsledkem je, že lidé dokáží odsouhlasit rozpočty nebo okomentovat problém v GitHub přímo v chatu Teamsu, či dokonce zaplatit účty přímo přes e-mail.

Microsoft též ukázal možnosti smíšené reality, aby poskytl zákazníkům bohatší zážitek s porozuměním kontextu, jenž lidi obklopuje, věcí, které používají, jejich aktivit a vztahů:

  • Microsoft Remote Assist umožňuje spolupracovat na dálku přes hands-free videohovory, sdílení obrázků a anotací smíšené reality. Na vyřešení problému či splnění úkolu společně a rychleji stačí sdílet, co vidíte, s kterýmkoliv z expertů ve svém seznamu kontaktů v Microsoft Teams.
  • Microsoft Layout umožňuje zákazníkům navrhovat prostory v kontextu se smíšenou realitou. Importovat 3D modely na vytváření půdorysu v životní velikosti, prozkoumat návrh designu přes hologram ve fyzickém prostoru nebo ve virtuální realitě a sdílet a upravovat jej v reálném čase.

Podobné články

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více

Generativní umělá inteligence zvyšuje produktivitu softwarového inženýrství o 70 %

28. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ness Czech)
Studie společnosti Ness Digital Engineering odhalila, že implementace generativní AI nejenom, že zvyšuje produktivitu, ale také umožňuje vytvořit důkladně asistovaný kontext pro práci, což firmám umožňuje hladce globalizovat svou práci. To může vést nejenom k lepším obchodním výsledkům, ale také k úplné transformaci struktury celých organizací. Čtěte více

Progress představil nové vývojové nástroje umožňující integrovat generativní AI do jakékoli aplikace

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nejnovější verze knihoven a nástrojů pro vývoj aplikací v prostředí .NET a JavaScriptu – Progress Telerik a Progress Kendo UI. Novinky přináší umělou inteligenci do rozhraní aplikací, vyšší produktivitu při vývoji, funkce pro přístupnost a řadu nových komponent uživatelského rozhraní, včetně komponenty Blazor Spreadsheet. Čtěte více

Softwaroví developeři místo vývoje řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací

3. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Softwaroví vývojáři tráví podle nejnovějšího průzkumu Cisco více než 57 % času tím, že řeší problémy s výkonem aplikací, místo aby se soustředili na tvorbu nového softwaru a věnovali se inovacím. Příčinou je fakt, že firmy nemají nasazeny vhodné nástroje, které by poskytovaly přehled o infrastruktuře a umožnily rychle identifikovat příčiny problémů s chodem aplikací. Čtěte více