Sofistikovanost a důmyslnost útoků DDoS stále roste
Cílem botnetových útoků v tomto období byly zdroje v 69 zemích světa. Drtivá většina napadení (94,9 %) se však odehrála pouze v deseti státech. Mezi nejhůře postižené země patřila Čína, Jižní Korea a USA. Ve čtvrtém čtvrtletí se také odehrál nejdelší zaznamenaný útok DDoS roku 2015. Trval 371 hodin, tedy více než dva týdny.
Kyberzločinci také využívali nové kanály pro provádění reflexních DDoS útoků. Ty zneužívají k zesílení napadení slabá místa v nastaveních třetích stran. Útočníci například posílali provoz na vybrané stránky přes NetBIOS jmenné servery, řadiče domén RPC služeb připojené skrze dynamické porty a také do licencovaných serverů WD Sentinel. Kyberzločinci k útokům nadále používali i zařízení ze světa internetu věcí. Analytici identifikovali okolo 900 CCTV kamer po celém světě, které tvořily botnetovou síť využívanou pro DDoS napadení.
Analytici Kaspersky Lab také zaznamenali nový typ útoku na webové zdroje fungující na systému pro správu obsahu WordPress. Napadení využívalo kód JavaScript vložený do webového zdroje, který následně adresoval cílový zdroj jménem uživatelova prohlížeče. Jeden takový DDoS útok trval deset hodin a jeho síla činila 400 Mbit/sekundu. Útočníci využívali nakaženou webovou aplikaci fungující na WordPressu či šifrované HTTPS připojení k tomu, aby zabránili filtrování provozu, které by mohl uživatel zdroje použít.