Projektor Panasonic v divadelním představení

13. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Panasonic)
Špičková projekční technika a výrazná herecká akce, jemné světelné nálady, filmové animace, živá i reprodukovaná hudba či bohatá ruchová složka, vše spojené do obrazů a atmosfér, které podporují příběh a jeho sdělení, daly vzniknout představení Divadla Bratří Formanů nazvanému Deadtown.

Hlavní role: Divadlo bratří Formanů

Ve vedlejší roli: Projektor Panasonic PT-RZ770

Hledat způsoby, jak využít neuvěřitelných schopností a síly nových médií pro zážitek druhých. Nový projekt Divadla Bratří Formanů – Deadtown je od první chvíle vzniku scénáře postaven na velkém silném obraze vytvořeném ve vteřině před zraky diváků. Naplnit naši představu a touhu by se nám bez možnosti použití kvalitního laserového projektoru nikdy nepodařilo,“ řekl Petr Forman, spoluzakladatel divadla.

Představení balancuje na pomezí divadla a němého filmu. Divadlo bratří Formanů je už dvacet pět let jedním z nejvýraznějších uměleckých uskupení českého divadla. Svým netradičním pojetím, stylem práce a poetikou se však z něho zcela vymyká. Kromě bratrů Petra a Matěje Formanových a několika málo stálých členů totiž vzniká pro každé představení nový tým přinášející novou energii a dovednosti.

Divadlo bratří Formanů nemá vlastní budovu ani stálou scénu. Svá představení většinou vytváří ve specifických prostředích, jakými je třeba Divadelní loď Tajemství nebo různé typy mobilních stanů. V případě Deadtownu je nedílnou součástí představení i filmový obraz, který není jen pozadím nebo ilustrací, ale živým prostředím vytvářejícím ve spojení s hercem vlastní magickou realitu, podobnou světu filmů Karla Zemana.

Tak jako u jiných projektů Divadla bratří Formanů je i tentokrát snahou tvůrců překročit zaběhané hranice a najít nový svět (vždyť putování do Nového světa je i podtitulem názvu představení, byť jde o putování nostalgické, do časů, kdy film měl ještě barvu sépie). Přitom ale nezapomíná na diváka, na emoce, sdělení a silný zážitek.

„Ani tentokrát s námi návštěvník nevstoupí jen do divadla, ale ocitne se v originálním, pouze pro toto představení vytvořeném světě. A až představení skončí, může vejít i na scénu a spolu s herci a dalšími členy divadla strávit v baru, předtím vyhrazeném jen smyšleným postavám divadelního kusu, zbytek večera. Tímto okamžikem sdílené pospolitosti naplní i hlavní smysl celého projektu,“ popsal tvůrčí záměr Petr Forman.

Nejlepší výkon ve vedlejší roli

Vyhovět požadavkům a představám náročného tvůrce není vždy jednoduché. A zvládnout navíc roli, kde scénář klade zvláštní důraz na perfektní technické provedení, vyžaduje skutečného mistra oboru. Přesné načasování a pro diváka jasně zřetelný každý detail vizualizace – takový byl úkol svěřený laserovému projektoru Panasonic PT-RZ770 s objektivem ET-DLE150. „Divadelní představení v atypické scéně, kde není jako v kině druhý, nebo dokonce třetí projektor, který by představení „jistil", vyžadovalo řešení, které lze bez obav nasadit na provoz 24/7. Zároveň musí jít o zařízení s bezproblémovou údržbou, odolné (kvůli častým přesunům divadelní společnosti), nenáročné na spotřebu a při tom všem nabízející stálou kvalitu obrazu. Ta je pro profesionální soubor a jeho audiovizuální dílo pochopitelně stěžejní," poodkryl parametry, které ovlivnily volbu projektoru pro představení Deadtown, Zdeněk Krýsl, sales manager společnosti Panasonic, a dodal: „V tomto případě byla jasnou volbou laserová technologie, u které se nepotýkáte s tím, zda vzhledem k dlouhodobé zátěži neodejde lampa nebo se díky častým otřesům při přepravě neposune barevné spektrum. Pro divadelní představení jsme proto vybrali model Panasonic PTRZ770, který divákovi přináší zážitek z obrazu s dokonalým kontrastem, přesným barevným podáním a bez světelného smogu.“

Štítky: 

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více