Proč už nestačí tradiční MSP poskytovatelé a kdo je nahradí?

1. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Kybernetické bezpečnosti přiměly v roce 2021 poskytovatele MSP služeb zásadně rozšířit nabídku o služby IT bezpečnosti. Vzhledem k rozsahu hrozeb se tak z dodavatelů tradičních řízených služeb (MSP) postupně stávají dodavatelé řízených bezpečnostních služeb (MSSP).

„Služby tradičního vzdáleného monitoringu a správy představují v dnešním světě podmínku nutnou, nikoliv však postačující,“ řekl Ondřej Šabata, sales engineer pro řešení N-able ve společnosti Zebra systems. „Aktuální úroveň kybernetických hrozeb vyžaduje zapojení širokého spektra nástrojů IT bezpečnosti k pokrytí všech nových vektorů a metod kybernetických útočníků. Od MSP poskytovatelů se dnes vyžaduje mnohem aktivnější role při správě a ochraně IT infrastruktur jejich zákazníků.“

V roce 2021 zaznamenala společnost N-able, poskytovatel nástrojů pro MSP, tyto hlavní trendy kybernetických hrozeb:

  • Ransomware. Zatímco dříve útočníci data zašifrovali a vydírali, letos navíc byla tato taktika „obohacena“ o hrozbu zveřejnění citlivých dat. Zvyšují tím tlak na zasažené organizace, které raději zaplatí výkupné než pokutu za porušení GDPR a ztrátu reputace.
  • Rozšíření útočných vektorů. I nadále zůstává hlavním útočným vektorem e-mail, ale vzhledem k velkému množství vzdálených pracovníků se v posledních dvou letech významně zvýšila úroveň útoků přes RDP protokol.
  • Bezsouborové útoky. Dochází ke stále častějším tzv. „bezsouborovým“ útokům, které běží v systémové paměti a nemodifikují soubory tak, jak to dělá malware. To ztěžuje detekci tradičních antivirů, které jsou založeny na skenování souborů a odhalování infekcí.
  • Útoky na MSP. V poslední době roste počet tzv. „supply chain“ útoků spočívajících v napadení poskytovatelů IT služeb a v získání přístupu k datům velkého množství koncových uživatelů. Pro útočníky je to mnohem účinnější metoda než útok na jednotlivé organizace a pro MSP poskytovatele to znamená nutnost lépe zabezpečit svou vlastní infrastrukturu, ať již interně nebo externě.

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare, N-able a Virtuozzo. O Acronis Acronis poskytuje řešení pro zálohování, ob novu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Acronis představil integrovanou ochranu služeb Microsoft 365 pro MSP

7. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Acronis představil komplexní řešení ochrany prostředí Microsoft 365 pro poskytovatele řízených služeb. Díky platformě Acronis Ultimate 365 mohou MSP spravovat kybernetickou bezpečnost, zálohování a dodržování předpisů pomocí jediné, nativně integrované, multitenantní platformy, která pomáhá zvyšovat efektivitu, snižovat zátěž techniků, maximalizovat ziskovost a zjednodušovat správu zákazníků. Čtěte více

Atos uvedl na trh komplexní portfolio spravovaných bezpečnostních služeb v prostředí Google Cloudu

5. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos spustila komplexní portfolio spravovaných bezpečnostních služeb MSSP (Managed Security Services Provider) pro Google Cloud. Získala rovněž specializaci Google Cloud Security, která je součástí programu Google Cloud Partner Advantage, a která potvrzuje její odbornost v oblasti bezpečnosti. Čtěte více

Bezpečnostní dohledové centrum T-Mobilu a rok 2024: Nárůst kybernetických hrozeb o 36 %

25. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Nárůst v počtu zachycených kybernetických hrozeb, kratší reakční doba a nové technologie – takový byl rok 2024 pro Security Operations Center (SOC) společnosti T-Mobile. V roce 2024 zpracovalo přes 30 000 bezpečnostních událostí, což představuje průměrně 82 incidentů denně. Oproti roku 2023 jde o 36% nárůst. Čtěte více