Připraveni na hry i bez kabelů

12. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Mezi slavné výroky Járy Cimrmana patří i legendární: „Zkuste to bez drátů, milý Marconi!“ Proč se vlastně omezovat kabelem? Dnes již přece umíme vytvořit bezdrátové periferie, které fungují minimálně tak dobře jako ty drátem připojené. A platí to i pro ty herní.

Většina hráčů upřednostňuje klasické kabelové propojení, protože se bojí výpadků v komunikaci, které by je ve hře mohli „stát život“. Pokud si však vhodně zvolí značku, která investovala nemalou sumu do vlastního vývoje, nezvládnou rozlišit, zda jsou připojeni kabelem nebo bezdrátově.

Logitech je největším světovým výrobcem počítačových periferií. Je to také jedna z prvních firem, která začala vyvíjet a prodávat speciální herní myši a klávesnice a jeden z prvních výrobců bezdrátových periferií. Dnes v Logitechu u herních periferií kromě více než třicetiletých zkušeností z vývoje aktivně využívají i připomínky profesionálních hráčů eSports, kteří patří ke světové špičce. Výsledkem této spolupráce je nová modelová řada Logitech G Pro.

Jde o relativně dražší periferie, které se však kromě rychlejších reakcí vyznačují i ​​vysokou odolností a delší výdrží i při nešetrném zacházení. Není totiž ničím výjimečným, že v zápalu hry schytá nějakou tu ránu od hráčů i hardware na stole. Pro hráče, kteří chtějí stejně profesionální hardware, ale za dostupnější cenu, je určena modelová řada Prodigy.

Herní klávesnice Logitech G jsou dostupné v různých verzích s různými typy spínačů, včetně několika typů spínačů Cherry MX a mechanických spínačů Romer G z vlastního vývoje Logitech. Ty mají o 25 % nižší zdvih než jejich konkurence, což znamená i o 25 % rychlejší reakci ve hře, a zároveň poskytují životnost, která přesahuje 70 milionů úderů.

Výdrž více než 20 milionů kliknutí mají i hlavní spínače používané v myších Logitech G. Konkurence často označuje za „herní“ i myši s životností spínačů pod dva miliony kliknutí. Pro lepší představu - profesionální hráč nakliká na počítačové myši 20 milionů za dobu o něco delší, než tři roky, čili za tři roky dokáže bez problémů opotřebovat i více než deset levnějších myší.

V aktuální nabídce Logitech G je okolo deseti myší s různým tvarem a vlastnostmi přizpůsobenými pro různé typy her, protože každá hra má své specifické ovládání a tomu je třeba přizpůsobit i design, hmotnost, výkon snímacích senzorů nebo množství tlačítek a přepínačů. U FPS her se cení zejména rychlost reakce, a proto hráči preferují jednodušší tvary a snadnější ovládání myši. Na rozdíl od her typu MOBA, kde je potřeba mít více tlačítek a vítané jsou i mechanické prvky pro jejich rychlejší stlačování. Je to stejné, jako když chcete vyvrtat např. nějakou díru - také potřebujete jiný vrták na dřevo, jiný na různé typy kovů a jiný např. do betonové zdi.

Pro přesnou hru je důležité přesné snímání pohybu, v případě myší skenování povrchu, po kterém se pohybuje. Myš se chová na různých površích různým způsobem. Součástí výbavy je proto i software Logitech Gaming Software umožňující jednoduchou kalibraci senzorů na aktuálně používaný povrch i detailní nastavování samotné myši. Vyšší modely hráčských myší Logitech G mají možnost měnit hmotnost nebo těžiště myši pomocí přídavných závaží a mají i vlastní paměť pro ukládání uživatelských profilů. Na turnajích se tak uživatel nemusí trápit s dodatečnou instalací softwaru (některé turnaje navíc používání tohoto typu softwaru vysloveně zakazují).

V nabídce Logitech G nechybí ani bezdrátové modely, které poskytují stejně rychlé reakce jako ty nejvýkonnější kabelové myši. Stejně jsou k dispozici i speciální podložky pro myš na stůl v několika rozměrech a s různými typy povrchů. Vzájemnou kombinací myši a podložky lze dosáhnout ve hře lepších výsledků.

Štítky: 

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více