Pět trendů ze světa nabíjení pro rok 2013

24. 2. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: NTB CZ)
Trendem v nabíjení pro rok 2013 je univerzalita, multifunkčnost, minimalizace i možnost dobíjet zařízení bez přístupu k elektrické síti. Zde je několik současných trendů ze světa nabíjení, které uživatel ocení zejména mimo domov.

Nabíjení a přenos dat

Trendem současnosti je možnost využívat jeden přístroj k několika různým věcem zároveň. Spolu s nabíjením tak nyní lze využít jedno zařízení k dobíjení i k přenosu dat mezi různými přístroji navzájem. Tuto možnost pak uživatelé ocení především na cestách. Ušetří totiž místo v kufru, které by zbytečně zabíraly různé propojovací kabely. Zařízení jsou přitom obvykle v minimalistickém provedení, které se snadno vejde třeba do kapsy. „Univerzální řešení pro nabíjení a přenos dat je neocenitelným pomocníkem využitelným pro všechna moderní mobilní zařízení. Umožňuje jednoduché napojení na USB nabíječku i vzájemné propojení přístrojů. To je v dnešní době, kdy stále manipulujeme s daty, přenášíme fotografie či videa, velkou výhodou,“ sdělil Radim Tlapák ze společnosti NTB CZ, která distribuuje KeyJuice přívěsky pro zařízení s Micro a Mini USB portem či chytrá Apple zařízení.

Bezdrátové nabíjení

Aktuální trendy rovněž směřují k nabíječkám zcela oproštěným od zbytečných kabelů. Problém řeší bezdrátová technologie, která umožňuje nabíjení daného zařízení na větší či menší vzdálenost dle daného druhu nabíjení. Bezdrátově nabíjet lze indukční, rádiovou či rezonanční metodou. Při indukčním nabíjení je třeba položit dobíjený přístroj na indukční podložku. Rádiové nabíjení funguje na základě signálu rádiových vln, kdy se vysílač i přijímač nachází na stejné frekvenci. Aktuálně se nejvíce využívá u bezdrátových klávesnic a myší. Nabíjením s využitím rezonance dodáte energii například některým druhům vysavačů nebo notebooků, a to na vzdálenost 3 až 5 metrů. Nedávno pak byla představena i technologie, která bezdrátově nabíjí telefon v automobilu.

Dobíjení pomocí pohybu či tlukotu srdce

Tento způsob nabíjení zatím není zcela rozšířen. Představuje však bezesporu zajímavou alternativu ke klasickému nabíjení ze sítě, na jejímž rozvoji již pracuje řada vývojářů. Fungování spočívá v přeměně mechanické energie na elektrickou. Mobilní zařízení se díky této technologii může dobíjet samo při chůzi, telefonování, hraní her či jakékoliv manipulaci s přístrojem. Řešení je navíc ekologické. Lidského těla pak využívá i další moderní technologie, kterou je nabíjení pomocí tlukotu srdce. Masové využití této technologie je však alespoň prozatím v nedohlednu.

Nabíjení pomocí solární energie

Tento způsob nabíjení je vhodný zejména při pohybu v terénu, kde je mimo dosah elektrická energie. Je třeba podotknout, že k samotnému nabíjení není bezpodmínečně nutný sluneční svit, ale postačí běžné denní světlo. Rychlost nabíjení je závislá na množství dopadajícího světla. Samozřejmě platí, že čím větší je plocha solárních panelů, tím větší je příjem světelné energie. Solární nabíječku je třeba vybírat dle výkonu. U těch s vnitřním akumulátorem musíme brát ohled i na jeho kapacitu. Pro mobilní telefony, GPS navigace nebo MP3 přehrávače jsou vhodné solární nabíječky s výkonem 4,1 až 10 W. Nabíječkami s kapacitou vyšší než 10 W lze nabíjet i tablety a notebooky. K nabíjení solární energií však v současnosti ani solární nabíječka není nepotřeba, některé moderní chytré přístroje totiž mají solární panely integrované mezi vrstvami displeje a nabíjí se jeho prostřednictvím.

Nabíječky se záložní baterií

V místech bez přístupu k elektrické síti je možné využít i dalšího trendy způsobu nabíjení. Tím jsou nabíječky s integrovanou záložní baterií. Záložní baterii lze dobít v pohodlí domova a v terénu pak lze kdykoliv využít její energii k dobití mobilního přístroje. „Energií z integrované baterie snadno dobijete svůj přístroj kdekoliv. Díky výměnným konektorům lze nabíječkou nabíjet jakékoliv zařízení. Dva USB porty navíc umožní dobíjení dvou přístrojů zároveň. Záložní zdroj nabíječky disponuje kapacitou 1 800mAh. To vystačí na dobití dvou standardních baterií do mobilního telefonu,“ vysvětlil Radim Tlapák ze společnosti NTB CZ, která je distributorem nabíječky s integrovanou baterií iGo Charge Anywhere.

Štítky: 

Podobné články

Foto: Sxc.hu

Extrémní teploty jsou pohromou pro mobily

26. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: NTB CZ)
I přes varování odborníků je stále neblahým zvykem nechávat přístroje, zejména mobily, na přímém slunci nebo v teplém prostředí. Čeho by se také měli vaši zákazníci vyvarovat, aby nedošlo k poškození jejich zařízení? Čtěte více
Foto: Sxc.hu

Baterie T6 power oslavila sedm let na trhu

10. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: NTB CZ)
Za dobu působení značky na trhu se prodalo již přes 90 000 kusů těchto baterií do notebooků. Nejprodávanější jsou přitom baterie do notebooků HP, Acer a Asus. Značka představuje levnější alternativu k originálním bateriím. Čtěte více
Foto: Sxc.hu

Proč se zákazníkům nákup levných baterií nevyplatí

18. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: NTB CZ)
Chce-li váš zákazník ušetřit při nákupu levné baterie do notebooku, mobilního telefonu či fotoaparátu, vysvětlete mu, jak radost z uspořených peněz může rychle vystřídat zklamání. Čtěte více

Jak na mobilní kancelář

8. 11. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: NTB CZ)
Přijde-li za vámi zákazník, který tráví hodně času mimo kancelář, měli byste mu umět poradit, jak si zařídit mobilní kancelář. Přinášíme vám několik užitečných tipů, které vám s tímto problémem pomohou. Čtěte více