Jak na mobilní kancelář
Fungující mobilní kancelář zdánlivě vyžaduje několik kabelů, které vám umožní nabíjet či propojovat jednotlivá mobilní zařízení. Nosit s sebou ale klubko zamotaných drátů není zrovna praktické a pohodlné. Vyhnout se nošení nadbytečné kabeláže můžete pomocí propojovacích zařízení, která jsou přímo navržená pro časté cestování. „Speciální univerzální propojovací přívěsky, mají kabel dlouhý pouhých pár centimetrů. Po použití se navíc dají snadno složit a zavěsit třeba na klíče,“ řekl Radim Tlapák ze společnosti NTB.
Pro práci v terénu je nezbytné mít notebook, který jeho majitele nezradí. Při výběru toho správného je zapotřebí klást důraz na parametry, které jsou pro mobilní práci důležité. Pro případ nemožnosti připojení k elektrické síti by měl mít notebook kvalitní baterii, která bez nabití vydrží co nejdéle. Pozornost je nutné věnovat také velikosti a váze. Před velkým monitorem je lepší dát přednost něčemu skladnějšímu a lehčímu. Vhodnou alternativou může být také tablet.
Také správné aplikace mohou usnadnit práci a ušetřit spoustu času v terénu. Užitečné jsou třeba aplikace, které pomohou s organizací práce a usnadní plánování jednotlivých úkolů. Hodit se mohou i webová úložiště pro ukládání a sdílení dokumentů.
Cestuje-li zákazník při práci autem, jeho zázemí může být v mnohém užitečné. Především si zde může pomocí nabíječky do auta dobít svá mobilní zařízení během jízdy a ušetřit tak čas. Pořídí-li si univerzální nabíječku s výměnnými konektory, může s ní pohodlně nabíjet mobil, tablet i fotoaparát. Nabíječku stačí pouze zasunout do zapalování a přístroj se dobije z autobaterie. Některé nabíječky umožňují i dobíjení dvou přístrojů naráz, čímž efektivně zkrátí dobu nabíjení na polovinu.
Moderní technika jde neustále dopředu a vybírat lze z pomůcek, které mají hned několik funkcí najednou a vydají tak i za několik méně univerzálních pomocníků. „Ulehčit práci může lidem řešení dva v jednom, díky němuž lze přístroj dobíjet pomocí USB portu či nabíječky a zároveň umožňuje přenos dat z mobilního přístroje do notebooku a zpět,“ sdělil Radim Tlapák.