Objem bezhotovostních plateb v roce 2013 vzrostl o 10 %
Více než 50 % globálního růstu bezhotovostních plateb pochází z rozvojových zemí, přestože tvoří pouze čtvrtinu velikosti trhu (25,5 %; 93 miliard transakcí). Čína pro bezhotovostní transakce zůstává relativně zaostalým trhem, ale její populace a tempo růstu naznačují, že za určitých podmínek by mohla už v příštích pěti letech předstihnout USA a eurozónu. V současné době jeden z pěti lidí na celém světě, kteří používají mobilní bankovnictví, žije v Číně.
Čínu těsně následoval region CEMEA (střední Evropa, Střední východ a Afrika) s tempem růstu 23,8 %, rozvíjející se Asie s 22,8 % a Latinská Amerika s 11%.
I přes vysoký růst v rozvíjejících se trzích, jsou USA a eurozóna stále lídry v počtu bezhotovostních transakcí na jednoho obyvatele. Finsko je i nadále jasnou jedničkou se 448 transakcemi na osobu ročně, což je nárůst o 10,6 % během roku 2012. USA má druhý nejvyšší počet bezhotovostních transakcí na obyvatele, a to 376, šlo ovšem o růst pouze o 2,6 %v roce 2012.
Elektronické a mobilní platby se sbližují a mění trh plateb
Aktivnější využívání tabletů a smartphonů přispívá ke slučování elektronických a mobilních plateb. Mobilní platby dle předpokladů porostou v roce 2015 na 60,8 %, zatímco růst elektronických plateb pravděpodobně zpomalí na 15,9 %, jelikož stále více lidí používá mobilní zařízení pro své platby.
Průmysl se snaží uspokojit poptávku spotřebitelů
Růst platebního průmyslu v kombinaci s rychlým tempem přijímání nových regulatorních nařízení vyžaduje od poskytovatelů platebních služeb flexibilitu a nutnost přizpůsobit se. Více než 50 % nových klíčových regulačních a průmyslových iniciativ se zaměřuje na inovace a řada z nich hraje významnou roli při snižování rizika, zvyšování transparentnosti, zlepšování hospodářské soutěže a usnadňování standardizace.