O2 představilo vlastní řešení pro zabezpečení domácnosti
O2 Smart Box, který společnost O2 kompletně vyvinula, se neustále modernizuje a stále více zákazníků jej využívá nejen jako modem. „Zákazníci O2 jsou na produkty z oblasti bezpečné a chytré domácnosti připraveni. Jen v druhém pololetí roku 2019 byl každý druhý zakoupený modem u nás O2 Smart Box. Chceme nadále reagovat na potřeby našich zákazníků, a proto jsme vyvinuli vlastní bezpečné kamerové řešení a uživatelům O2 Smart Boxu nabídneme jak vnitřní, tak vnější kameru,“ uvedl Roman Bacík, ředitel pro produkty a inovace ve společnosti O2.
Zákazníci O2 mohou pro zajištění bezpečnější domácnosti vybírat ze dvou zvýhodněných balíčků, které obsahují dva senzory a kameru. Balíček pro bezpečný dům čítá venkovní kameru, senzor na dveře a detektor pohybu. Balíček pro bezpečný byt zahrnuje vnitřní kameru, senzor na dveře a detektor kouře. Balíček lze pořídit na splátky na 48 měsíců za 99 Kč měsíčně s DPH. Koupí balíčku pro bezpečný dům nebo byt získává zákazník službu O2 Chytrá domácnost za 1 Kč po dobu splácení balíčku. To znamená, že za zařízení a službu Chytrá domácnost zaplatí celkem 100 Kč měsíčně po dobu splácení. Oba balíčky lze zakoupit současně.
Součástí balíčků pro bezpečnou domácnost jsou O2 vnitřní a vnější kamery. „Jde o kvalitní kamery s full HD obrazem. Náhled do domácnosti vnímáme jako striktně soukromou záležitost, a proto jsme zvolili řešení, kdy má k obrazu přístup jen uživatel. Jde tedy o end-to-end šifrování. Náročnější zákazníci si mohou v aplikaci O2 Smart Box aktivovat i službu Zpětné zhlédnutí a získat tak přístup k záznamu s jasně označeným časem narušení,“ dodal Roman Bacík. Služba Zpětné zhlédnutí se aktivuje a ovládá přes aplikaci O2 Smart Box. Délka záznamu je až 50 hodin zpětně a cena za tuto službu 99 korun měsíčně s DPH. Všichni zákazníci, kteří si pořídí službu O2 Chytrá domácnost se zvýhodněným balíčkem, získají Zpětné zhlédnutí až do 31. 5. zdarma k vyzkoušení.
Zákazníci tak získávají neustálý přehled o své domácnosti, ať už jde o sledování domácího mazlíčka nebo jistoty, že se děti vrátily ze školy. Lehce si také mohou zkontrolovat svůj domov v případě rizika cizího vniknutí. Díky jednoduché instalaci a ovládání může sebe a své blízké zabezpečit každý zákazník snadno i bez nákladných investic a stavebních úprav.
Právě bezpečnost českých domácností je tématem, na které společnost O2 reaguje. Jen v roce 2019 bylo v Česku registrováno 6 525 vloupání do bytů, domů a chat nebo chalup. Z dat Policie ČR vyplývá, že nejčastějším způsobem vniknutí do obydlí je dlouhodobě překonání vstupních dveří, a to zejména vypáčením vstupních dveří nebo překonáním zámkového mechanismu.„Pachatelé využívají situace, která na místě činu je, např. pootevřené okno v přízemí či balkonové dveře,“ podotkla vrchní komisařka Lenka Sikorová z Policejního prezidia České republiky.
Jenže pouze bariérové zabezpečení už nestačí. Nedílnou součástí komplexního vybavení by měly být i prvky elektronického zabezpečení, jako právě kamery a dveřní senzory. „Mechanické bezpečnostní prvky samy o sobě už nestačí. Vždy je dobré mít i elektronické zabezpečení, díky kterému si můžete na dálku zjistit, co se ve vaší domácnosti děje a případně tak včas upozornit policii. Kamerový záznam pak představuje důkaz, který je možné použít pro policii nebo pojišťovnu,“ doplnila Nikol Ivanovová, předsedkyně Asociace českých lockpickerů.