Nová služba firmy Sophos zajistí kritické vrstvy bezpečnosti v prostředích Microsoft

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Řízená služba Sophos Managed Detection and Response (MDR) for Microsoft Defender rozšiřuje možnosti reakce na hrozby v řešení Microsoft Security. Novinka doplňuje vrstvu nepřetržité ochrany napříč sadou Microsoft Security, zahrnující zabezpečení koncových zařízení, SIEM a ochranu identit i cloudových a dalších řešení.

„Základní bezpečnostní technologie samy o sobě nestačí k tomu, aby porazily odhodlané útočníky, kteří si cestu dovnitř najdou, jak dokazují případy řešené naším týmem reakce na incidenty. Útočníci jsou extrémně vytrvalí a organizace potřebují „lidskou“ bezpečnostní vrstvu, ve které bezpečnostní experti vyhledávají hrozby, identifikují chování útočníků, kteří se snaží obejít bezpečnostní nástroje, a reagují v zájmu rychlého a precizního zastavení útoků,“řekl Raja Patel, senior viceprezident pro produkty a řízené služby ve společnosti Sophos. „Místo abychom je nutili vyřazovat a nahrazovat stávající technologie, podporujeme organizace tím, co potřebují a jak a kde to potřebují – bez ohledu na to, jaká bezpečnostní řešení již používají. Pro obchodní partnery, kteří dodávají řešení Microsoft Security, je to obrovská příležitost zajistit, aby zákazníci byli plně chráněni a maximalizovali hodnotu svých stávajících implementací.“

Sophos MDR pro Microsoft Defender integruje telemetrii ze široké škály bezpečnostních nástrojů společnosti Microsoft. Na rozdíl od jiných řešení MDR, které se omezují na podporu produktů Microsoft Defender for Endpoint nebo Microsoft Sentinel a poskytují minimální možnosti reakce na hrozby, Sophos MDR posiluje širší sadu řešení Microsoft Security, včetně:

  • Microsoft Defender for Endpoint;
  • Microsoft Defender for Identity;
  • Microsoft Defender for Cloud;
  • Microsoft Defender for Cloud Apps;
  • Identity Protection (Azure Active Directory);
  • Office 365 Security and Compliance Center;
  • Microsoft Sentinel;
  • Office 365 Management Activity.

Telemetrie z těchto zdrojů je automaticky konsolidována, korelována a prioritizována pomocí poznatků, které poskytuje Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem a tým zpravodajských specialistů na sledování hrozeb Sophos X-Ops, který tvoří více než 500 bezpečnostních analytiků, lovců hrozeb, odborníků na reakci, datových vědců a dalších specialistů společnosti Sophos po celém světě. Díky tomu může operační tým Sophos MDR identifikovat a zastavit více hrozeb, než samy o sobě zvládnou bezpečnostní nástroje společnosti Microsoft – nebo jakákoli jiná bezpečnostní technologie.

„Podle průzkumu IDC se během posledních 12 měsíců setkalo s významným ransomwarovým incidentem 65 % organizací, a to i přes značné investice do nástrojů kybernetické bezpečnosti. Často se přitom nejedná o problém nástrojů, ale lidí. Většina týmů IT a kyberbezpečnosti je obecně přetížená, má málo pracovníků i nedostatečné zdroje. Nemohou třídit a řešit každodenní záplavu výstrah a rizik, aby získali požadovanou ochranu, kterou si slibují od svých současných investic do bezpečnostních nástrojů,“ řekl Frank Dickson, viceprezident skupiny IDC pro výzkum v oblasti bezpečnosti a důvěryhodnosti. „Organizacím, které využívají bezpečnostní řešení od společnosti Microsoft, pomáhá Sophos MDR dosáhnout očekávaných výsledků z jejich stávajících investic do kybernetické bezpečnosti.“

Dostupnost

Sophos MDR pro Microsoft Defender je k dispozici zákazníkům Sophos MDR Essentials, kteří využívají bezpečnostní technologie zahrnuté v licencích Microsoft 365 E3 a E5. Přizpůsobitelná nabídka s různými možnostmi reakce na hrozby je k dispozici prostřednictvím globálního prodejního kanálu partnerů společnosti Sophos a poskytovatelů řízených služeb.

Štítky: 

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více