Hlásí se osmá generace prostředí Java

1. 4. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle vydala prostředí Java 8, které představuje největší upgrade od doby jeho vzniku v roce 1996. Nová verze přináší nástroje pro zvýšení produktivity práce vývojářů i výkonu aplikací. Důležitým znamením osmé generace Javy je nakročení k dlouhodobému sbližování edicí Java SE 8 a Java ME 8.

“Java představuje globální standard pro vývoj a doručování aplikací na všechna zařízení, od malých přístrojů po cloudové služby. Sblížení edic Java SE 8 a Java ME 8 má za cíl poskytnout konzistentní vývojové prostředí, jež zvýší produktivitu vývoje a výkon aplikací. Nabídne také volbu správné velikosti platformy pro vývoj podstatně širšího spektra aplikací,” řekl Nandini Ramani, viceprezident vývoje Java Platform ve společnosti Oracle. 

Prostředí Java SE 8 a Java ME 8 se v současnosti značně sbližují. Díky konzistentní platformě Java 8, která pokrývá vestavěná zařízení, stolní počítače, datová centra a cloudové služby, mohou zákazníci nasazovat aplikace rychleji, okamžitě zpracovávat a analyzovat data a reagovat na události ve chvíli, kdy nastanou. Implementace Oracle Java Embedded, díky výhodám multiplatformního prostředí Java, podporují vyšší flexibilitu hardwaru a svobodu volby platformy. Umožňují snadnější přenositelnost aplikací a pomáhají prodloužit životní cyklus produktů.

“Společnosti ARM a Oracle spolupracují při definování a integraci technologických komponent, které Internet věcí zpřístupní podnikům a vývojářům,” řekl Ian Drew, marketingový manažer a výkonný viceprezident pro rozvoj obchodu ve společnosti ARM. “Sada Oracle JDK 8 reprezentuje naši spolupráci, jež posiluje standardy a otevřený ekosystém. Vývojáři tudíž mohou připravovat aplikace pro chytrá zařízení Internetu věcí i pro servery.”

Java SE 8

Prostředí Java SE 8 zvyšuje produktivitu vývoje a pozitivně ovlivňuje i výkon aplikací. Nabízí vylepšené kolekce a anotace kódů, jednodušší paralelní programovací modely, efektivnější podporu vícejádrových procesorů a redukování často využívaných částí kódu. Mezi klíčové vlastnosti JDK 8 patří Project Lambda, Nashorn JavaScript Engine, nové API Date and Time, sada CompactProfiles a odstraněnítzv. permanentnígenerace z HotSpot Java Virtual Machine. 

Java SE Embedded 8

Oracle Java SE Embedded 8 představuje vývojovou platformu pro vestavěná zařízení a tzv. internet věcí. Nabízí flexibilitu, přenositelnost a funkční vlastnosti Java SE 8. Prostředí Oracle Java SE Embedded 8 umožňuje využít tři nové Compact Profiles v Java SE 8. S jejich pomocí lze vytvářet menší platformy pro vestavěná zařízení.

Java ME 8

Java ME 8 představuje vhodnou platformu pro inteligentní zařízení a optimální základ pro vývojáře, kteří chtějí budovat nové služby pro IoT. Edice Java ME 8 je významnou aktualizací existující platformy Java ME, která obsahuje mnoho inovovaných a zcela nových funkcí. Patří mezi ně i sladění jazyka Java a programovacího rozhraní API s Java SE 8, podpora pro moderní webové protokoly, komplexní aplikační model, pokročilé bezpečnostní prvky a standardy API pro správu výkonu a interakci s širokou paletou standardních zařízení.

Štítky: 
Software, Oracle

Podobné články

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více

Generativní umělá inteligence zvyšuje produktivitu softwarového inženýrství o 70 %

28. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ness Czech)
Studie společnosti Ness Digital Engineering odhalila, že implementace generativní AI nejenom, že zvyšuje produktivitu, ale také umožňuje vytvořit důkladně asistovaný kontext pro práci, což firmám umožňuje hladce globalizovat svou práci. To může vést nejenom k lepším obchodním výsledkům, ale také k úplné transformaci struktury celých organizací. Čtěte více

Progress představil nové vývojové nástroje umožňující integrovat generativní AI do jakékoli aplikace

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nejnovější verze knihoven a nástrojů pro vývoj aplikací v prostředí .NET a JavaScriptu – Progress Telerik a Progress Kendo UI. Novinky přináší umělou inteligenci do rozhraní aplikací, vyšší produktivitu při vývoji, funkce pro přístupnost a řadu nových komponent uživatelského rozhraní, včetně komponenty Blazor Spreadsheet. Čtěte více

Softwaroví developeři místo vývoje řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací

3. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Softwaroví vývojáři tráví podle nejnovějšího průzkumu Cisco více než 57 % času tím, že řeší problémy s výkonem aplikací, místo aby se soustředili na tvorbu nového softwaru a věnovali se inovacím. Příčinou je fakt, že firmy nemají nasazeny vhodné nástroje, které by poskytovaly přehled o infrastruktuře a umožnily rychle identifikovat příčiny problémů s chodem aplikací. Čtěte více