GFI LanGuard získává funkci WAN Agent pro vzdálené skenování zranitelností
WAN Agent řeší potřebu skenování vzdálených uživatelů bez nutnosti VPN sítě. Zákazníkům novinka nabízí možnost identifikovat a vyřešit zranitelnosti napříč distribuovanou architekturou z centralizovaného rozhraní. WAN agent se vyznačuje jen minimálními požadavky na zdroje, což zaručuje flexibilní optimalizaci procesů v oblasti hodnocení zranitelností a strategie patch managementu. V současné době je GFI LanGuard WAN agent ve veřejné beta verzi.
„GFI LanGuard WAN Agent významně zjednodušuje a zefektivňuje skenování zranitelností v distribuovaných prostředích,“ řekl Jozef Kačala, vicepresident of flobal sales engineering ve společnosti GFI Software. „Instaluje se na každý vzdálený počítač, který je potřeba skenovat a aktualizovat, s využitím konzole GFI LanGuard. WAN agent a konzole přitom komunikují zabezpečeně prostřednictvím platformy AWS k zasílání či přijímání příkazů ke skenování a patchování. V současné době je agent veřejně k dispozici pro testování beta verze.“
GFI LanGuard je řešení s celou řadou bezpečnostních funkcí včetně hodnocení zranitelností, identifikace chybějících aktualizací, instalací potřebných záplat, softwarového a hardwarového auditu a celkového auditu kybernetického zabezpečení. MSP varianta dává poskytovatelům služeb možnost nabízet zákazníkům služby skenování firemních sítí v modelu „Pay-Per-Scan“, tedy platby za jednotlivé skeny, aniž by si tito klienti museli pořizovat celé řešení.
V případě zájmu o testování GFI LanGuard WAN Agent lze kontaktovat pobockahk@zebra.cz.