eSport aneb profesionální hraní vyžaduje specifické produkty

9. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zowei by Benq)
Elektronický sport představuje vzrůstající trend dnešní doby nejen v zahraničí, ale také u nás v České republice a na Slovensku. Točí se v něm ohromné množství peněz a sledují jej stovky milionů lidí po celém světě.

Boom v profesionálním hraní způsobil zejména zájem fanoušků po celém světě, kteří prostřednictvím online přenosů sledují úspěchy i neúspěchy svých idolů. Vždyť například finále ELEAGUE Major 2017 (prestižní světový turnaj v Counter-Strike: Global Offensive) sledovalo v jednu chvíli přes milion diváků.

Je proto jasné, že eSport není zanedbatelné odvětví. Vyrábí se pro něj specifické příslušenství, které reaguje na nadstandardní požadavky profesionálních hráčů. Záleží zde doslova na každé milisekundě odezvy na monitoru, na každém milimetru pohybu myši, zkrátka hraní, zejména to na profesionální úrovni, je o detailech. Neznamená to, že při použití nejlepšího vybavení bude daný jedinec nejlepší, pochopitelně záleží na individuálním umění, ale právě detaily a sofistikované produkty mohou vytvořit rozdílový faktor mezi jím a soupeřem.

Když zůstaneme u nejpopulárnější hry, střílečky Counter-Strike v aktuální verzi Global Offensive, tak je základem dobrého výkonu pochopitelně kvalitní hardware, tedy železo použité v počítači. Nicméně jen to nestačí. Hráči se kromě FPS ve hře potřebují nutně spolehnout na to, co vidí, tedy monitor, a na to čím ve hru ovládají, tedy periferie, a to hlavně na myš a podložku pod ni.

A takřka vždy při výběru sáhnou po některé z renomovaných specializovaných značek, jako je například ZOWIE by BenQ. Ta nabízí monitory s vynikající nízkou odezvou jedna milisekunda, vysokou obnovovací frekvencí až 240 Hz, řadou speciálních herních funkcí zlepšujících vnímání zobrazované plochy a technologiemi Flicker-free a Low Blue Light pro ochranu zraku hráčů. Je rozdíl mezi „monitorem na hraní“ a opravdovým „eSport monitorem“, což dokládá tvrzení samotných hráčů: „jednou vyzkoušíte a už nebudete chtít nic jiného“.

Myši jsou další samostatnou kapitolou, které hráči věnují mimořádnou pozornost. Skutečný eSportově zaměřený jedinec totiž neprahne po „diskotékovém“ podsvícení a desetitisících DPI, nýbrž po ergonomii, jednoduchosti a snadném použití. Synonymem pro tyto hodnoty jsou eSport myši ZOWIE by BenQ nabízené v celkem osmi velikostech lišících se v délce, šířce, výšce i váze. Zároveň disponují maximálně zredukovaným množstvím tlačítek, zpravidla to jsou dvě tlačítka na straně a tlačítko pro změnu DPI na spodu myši, nic více profesionální hráč nepotřebuje. Kromě výše zmíněného umožňují zapojení bez nutnosti instalace ovladačů a dalšího nastavení, tedy tzv. Driverless systém, což výrazně zjednodušuje přípravu na soutěžích a LAN akcích.

Závěrem nezbývá než dodat, nabízejte hráčům přesně to, co chtějí – eSport produkty ověřených značek, kde právě ZOWIE by BenQ zaujímá celosvětově jednu z čelních příček.

Štítky: 
Téma měsíce, Gaming, Zowie by BenQ

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více