Dynabook vychází vstříc trendu virtualizovaných notebooků
Podle Global Market Insights porostou globální náklady na nasazení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) v následujících letech meziročně o více než 20 % (CAGR) – z 15 miliard USD v roce 2021 na 55 miliard USD v roce 2028. Společnostem vyžadujícím VDI zajistí nasazení profesionálních zařízení Dynabook DMSC udržení vysokých bezpečnostních standardů i zjednodušenou správu.
Díky DMSC mohou firmy jednoduše vytvářet efektivní kancelářské prostředí v hybridní éře a současně si udržet plnou kontrolu nad dodržováním interních zásad a nad zabezpečením dat. Řešení využijí především společnosti v odvětvích zpracovávajících množství důvěrných či dokonce tajných informací nebo organizace, které sdílejí či pronajímají zařízení, případně využívají model Desktop-as-a-Service, jenž vyžaduje rychlé a jednoduché nasazení zařízení.
Snadnější správa firemních IT zařízení
DMSC usnadní IT týmům správu zařízení. Potřeba individuálního nastavení IT je minimalizována, protože zařízení jsou přizpůsobena specifickým požadavkům zákazníka přímo v továrně. To znamená, že koncový uživatel může pracovat ihned po vybalení a organizace mohou nasadit zařízení dodaná z továrny Dynabooku bez nutnosti konfigurace.
Pro jednoduché a cílené nasazení připravují vývojáři z Dynabooku provozní i bezpečnostní aktualizace zahrnující potřeby zákazníků, které koncové uživatele zbaví zbytečné pracovní zátěže. Kombinace předkonfigurace a minimální průběžné údržby přináší výhodu v podobě dodatečné úspory času i nákladů, například snížením potřeby IT podpory.
Zapojení do stávající infrastruktury VDI s přidanou hodnotou zabezpečení
DMSC podporuje produkty předních poskytovatelů VDI a lze ho tak snadno zakomponovat do stávající infrastruktury. Firmám spravujícím nejcitlivější data nabízí zabezpečení dat proti krádeži a zneužití díky šifrovanému operačnímu systému IoT, který se nahrává do systémové operační paměti při každém spuštění počítače. K samotnému operačnímu systému IoT není možné přistoupit a systémová RAM se při vypnutí vyčistí bez toho, že by se do mezipaměti nebo jiného datového úložiště ukládala data či relace VDI.
Při každém spuštění a během každé relace komunikuje DMSC s ověřovacím serverem, který zjišťuje, zda má dané zařízení stále oprávnění k provozu. Díky tomu lze na dálku jednoduše vypnout libovolného klienta DMSC, u kterého vznikne podezření kompromitace, a zabránit mu v další práci.
DMSC těží z přidané hodnoty bezpečnosti vlastního systému BIOS. Dynabook je jediným výrobcem počítačů, který si sám vytváří a udržuje svůj BIOS, jenž snižuje riziko narušení bezpečnosti zvěnčí. To zajišťuje vysokou integritu a účinné udržování nastavených bezpečnostních opatření na vysoké úrovni.
Přizpůsobení uživatelského rozhraní
Bezpečným spouštěním chráněného operačního systému, který umožňuje přizpůsobení uživatelského rozhraní a eliminuje ukládání dat či relací do mezipaměti mimo systémovou paměť, překračuje DMSC v oblasti zabezpečení možnosti tradičních řešení s nulovým nebo tenkým klientem. Pro připojení dalších zařízení mohou koncoví uživatelé využít bohatou sadu portů a možností dokování pomocí rozhraní USB-C nebo dokonce volitelný LTE modem. Ovládání usnadnění přístupu, nastavení externího displeje, jasu a hlasitosti umožňují zaměstnancům nakonfigurovat připojené periferie podle vlastních preferencí.
V podobě DMSC nabízí Dynabook zákazníkům nástroj pro pohodlnou práci s nejvyšší možnou mírou zabezpečení a kompatibilitou se stávajícím mobilním výpočetním prostředím, který uspokojí požadavky všech společností. DMSC bude k dispozici od července 2022 v designu oceňované řady firemních notebooků s 13”, 14” a 15” displejem, splňující standardy MIL-STD a také mobilního zařízení DE200 pro edge computing.