Dell rozšířil nabídku firewallů SonicWall o řadu TZ

13. 5. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Firewally Dell SonicWall TZ přinášejí ve srovnání se svými předchůdci vyšší přenosové rychlosti, možnost analyzovat provoz v síti šifrovaný pomocí SSL a integrovaný bezdrátový ovladač. Zákazníkům pak poskytnou zabezpečení na úrovni podnikových řešení za cenu, která je přijatelná i pro menší firmy a větší rozdělené organizace.

Zákazníci jsou v dnešní době zahlcováni velkými datovými toky a potřebují široké řešení zabezpečení, které bude vyhovovat stále rostoucím přenosovým rychlostem i omezeným rozpočtům. SonicWall TZ Series jsou postaveny na vícejádrových bezpečnostních procesorech a rychlosti prevence narušení dosahují až 1,1 Gb/s.

Letošní výroční zpráva 2015 Dell Security Annual Threat Report ukazuje, že 60 % internetového připojení bylo na konci roku šifrováno pomocí SSL. Kyberzločinci již bohužel umějí skrývat své útoky právě za bezpečnostní produkty využívající SSL. SonicWall TZ Series prověřují SSL spojení a umějí odhalit případné nebezpečí.

Dell SonicWall TZ Series podporují bezdrátový standard 802.11ac. V kombinaci s kompatibilními Dell SonicPoints, které tento standard zvládají, představují firewally vhodné bezdrátové bezpečnostní řešení vhodné pro menší podniky i velké rozdělené firmy.

Větší firmy mohou těžit z funkcí vhodných pro rozdělené podniky. Nové modely využívají SonicWall Global Management System (GMS) ke správě stovek až tisíců oddělených firewallů, což umožňuje správu funkcí Next-Generation Firewallu (NGFW) včetně ovládání aplikací, vizualizace aplikací, reportování a IPS.

Firewally SonicWall TZ Series ve formě desktopových zařízení přinášejí ochranu proti malwaru, prevenci narušení, filtrování obsahu a URL, kontrolu aplikací a zabezpečený mobilní přístup pro notebooky, chytré telefony a tablety. Při použití s unifikovaným klientem SonicWall Mobile Connect poskytují zabezpečený mobilní přístup pro uživatele zařízení Google Android, Apple iPad, iPhone, iPod Touch a notebooků.

Patentovaný mechanismus pro hloubkovou inspekci paketů (Deep Packet Inspection) umožňuje firewallům skenovat každý bajt každého paketu na všech portech a protokolech s téměř nulovou odezvou. Technologie eliminuje tzv. bottlenecky a ukazuje organizacím, že mohou zabezpečení využívat jako výhodu, nikoliv omezení. Grafické uživatelské rozhraní je srozumitelné a odstraňuje nutnost volby mezi jednoduchostí užití a výkonem. Zároveň tak klesá celková pořizovací cena a čas potřebný k instalaci a správě.

Síťová bezpečnostní řešení jsou již nyní k dostání u autorizovaných channel partnerů Dellu.

Podobné články

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Obětí phishingu se v posledním roce stalo až 80 % organizací kritické infrastruktury

15. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Kritická infrastruktura je velmi atraktivní pro útočníky a je tak pod neustálým tlakem kybernetických hrozeb. Hlavním vstupním bodem, který útočníci používají, jsou stále e-maily. Na 1 000 zaměstnanců připadalo 5,7 úspěšných phishingových útoků za rok. I přesto většina organizací nenahlíží na e-maily jako na nebezpečí. Čtěte více