Cloudová správa sítě Nebula pro Krevní centrum

7. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Nestátní zdravotnické zařízení Krevní centrum se zabývá odběry krve a plazmy, prováděním bohaté škály testů biologického materiálu pro smluvní lékaře, činností transfúzního oddělení a rovněž laboratorními vyšetřeními pro veterinární lékaře.

Provádí se zde také léčebné infúze a plazmaferézy. Dalšími odděleními jsou ambulance, lékárna, distribuční sklad léčiv a bistro nejen pro zaměstnance a dárce, ale i pro veřejnost. Krevní centrum má celkem čtyři pobočky, všechny na severní Moravě.

Pro vybudování sítě si Krevní centrum vybralo řešení Nebula od společnosti Zyxel zejména proto, že instalace jednotlivých zařízení je jednoduchá. Po přihlášení do cloud portálu Nebula/Zyxel a následném přidání jednotlivých Wi-Fi zařízení je možné provádět jakoukoliv konfiguraci. Nebula disponuje přehledným grafickým rozhraním, ve kterém má zákazník k dispozici ucelený obrázek o dění v síti, tj. jaká zařízení, kde a s jakým vytížením pracují. To vše je zobrazeno na jedné obrazovce. Síť lze spravovat odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení. Odpadá tedy nutnost drahých servisních zásahů odborníkem na místě. Jsou zde možnosti nastavení různých SSID včetně možnosti jejich časového omezení, autentifikace, vyrovnání zátěže, nastavení VLAN či captive portálu.

„Pro naši společnost byla důležitá možnost zaslat zařízení do poboček bez nutnosti konfigurace. Ta proběhla vzdáleně bez uživatelského zásahu. Další nespornou výhodou je monitorování jednotlivých zařízení včetně reportů. Výhodou bylo, že jsme nejdříve mohli Nebulu otestovat a poté nasadit,“ dodal Jan Žurek, IT administrátor v Krevním centru.

Výzva

Vzhledem k tomu, že požadavky návštěvníků i personálu Krevního centra na Wi-Fi připojení stále vzrůstají, bylo třeba nahradit zastaralé nevyhovující řešení bez centrální správy moderní a spolehlivou sítí s jednoduchou správou.

Instalace prvků Nebula je tak jednoduchá, že realizace proběhla za plného provozu a konfigurace se uskutečnila v cloudovém rozhraní. Vůbec tedy nebylo nutné, aby byl fyzicky přítomen IT expert. Zařízení byla jednoduše zaslána do poboček.

Realizace

Jednoduchá je také konfigurace jednotlivých produktů. Stačí, když se načte QR kód na zařízení a administrátor ho zařadí do dané organizace, a ke konfiguraci dojde automaticky. Realizace se uskutečnila díky Martinu Pešlovi z firmy IMITS-ICT z Frýdku-Místku. 

Instalovaná zařízení

6× přístupový bod NAP102 standardu 802.11ac Nebula s duálním rádiem, zabudovanou interní anténou a řízením pomocí cloudu. Je zkonstruován pro rychlejší nasazení díky centralizovanému modelu řízení a konfigurace přes cloud. Obsahuje technologii 2×2 MIMO se dvěma souběžnými přenosy. Podporuje funkce pro přepínání na 2. vrstvě i certifikaci IPv6.

Štítky: 

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více