Blíží se konec klasických čtyřletých cyklů obnovy technologií?

2. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Nové modulární konstrukce mobilních počítačů a rozšířené programy podpory přináší možnost vyjet ze zajetých kolejí čtyřletých cyklů obnovy technologií.

Podle nového průzkumu společnosti Panasonic Toughbook uvízli evropští nákupčí IT vybavení ve čtyřletém cyklu obnovy výpočetních zařízení pro mobilní pracovníky, a to navzdory rostoucímu tlaku na udržitelnost. Nákupčí IT v průzkumu uvedli, že obnovují své mobilní výpočetní technologie v průměru každé čtyři roky a očekávají podporu zařízení od výrobce jen něco málo přes tři roky po uvedení produktu na trh.

„Je znepokojivé, že navzdory rostoucímu povědomí o udržitelnosti a obecné touze používat zařízení co nejdéle organizace v celé Evropě uvízly v čtyřletém cyklu technologické obnovy,"uvedl Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Toughbook v České republice. „Nový modulární design mobilních výpočetních zařízení a rozšířená podpora nejnovějších zařízení otevírají organizacím příležitost prodloužit životnost technologií používaných mobilními pracovníky, zjednodušit správu a snížit celkové náklady na vlastnictví.

Společnost Opinion Matters se ve Velké Británii, Francii a Německu pro výzkum společnosti Panasonic Toughbook dotazovala 750 nákupčích mobilních technologií ve společnostech s více než 50 zaměstnanci. Šlo o společnosti z oblasti služeb, záchranných služeb, zdravotnictví, logistiky, výroby a stavebnictví.

Pět nejdůležitějších faktorů, které berou nákupčí IT při nákupu výpočetních zařízení pro mobilní pracovníky v úvahu:

  • bezpečnost (23,7 %);
  • spolehlivost (23,7 %);
  • výkon (22,9 %);
  •  výdrž baterie (19,3 %);
  • odolnost (18,7 %);
  • počáteční náklady (18,3 %).

Překvapivé je, že stále polovina všech nákupčích IT nevyzkouší před nákupem nová výpočetní zařízení s koncovými uživateli.

Průměrně společnosti podporují 2–3 různé typy mobilních výpočetních zařízení od notebooků a tabletů až po mobilní pracovní stanice a nositelnou elektroniku.

Vzhledem k rostoucímu povědomí o bezpečnosti považuje přibližně 70 % respondentů pravidelné aktualizace BIOSu, firmwaru a ovladačů za důležité. Průměrně se aktualizace provádějí 2,5 až 3× ročně a jejich implementace trvá v průměru čtyři dny v roce.

„Firmy mají nyní obrovskou příležitost, aby obnovily svůj přístup k nákupu technologií pro mobilní pracovníky a překonaly nedostatky v udržitelnosti,"doplnil Šplíchal. „Zapojením pracovníků do pilotních projektů před nákupem mohou nákupčí zajistit, že zvolená zařízení budou mnohem více odpovídat potřebám jejich každodenních uživatelů. Za druhé, zakoupením nejnovějších modulárně navržených zařízení mohou uživatelé mobilní technologii upravovat a přizpůsobovat v terénu různým požadavkům. Stejná zařízení mohou být v rámci podniku také znovu použita pro jiný účel. Výrobci jako společnost Panasonic nabízí v nejnovější generaci svých zařízení neuvěřitelný výkon procesoru a paměť, možnost upgradu podle potřeby a dlouhodobou rozšířenou podporu. To jsou nesporně důvody k optimismu. Všechny zmíněné prvky mají nyní organizace k dispozici, aby prodloužily použitelnost mobilních počítačových zařízení – v mnoha případech o několik let.

Štítky: 

Podobné články

IT firmy hledají rovnováhu mezi AI inovacemi a klíčovými technologiemi

24. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Strategické investice do AI, posilování kyberbezpečnosti, akceptace ESG nebo spolupráce napříč prodejními kanály. Podle více než 1 000 IT profesionálů z 60 zemí jsou právě toto klíčové trendy, které v roce 2024 formují oblast IT resellerů, systémových integrátorů a poskytovatelů IT služeb. Čtěte více

Rebalík umožní přes Balíkovnu bezplatnou likvidaci elektrospotřebičů

24. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Balíkovna)
Rebalík je nový projekt Balíkovny a společnosti REMA Systém, který umožní veřejnosti zdarma odesílat k recyklaci vysloužilé spotřebiče. Občané mohou službu využívat na téměř 7 000 pobočkách Balíkovny, a to včetně dep, obchodů, trafik či pošt po celé České republice. Čtěte více

Papír stále vítězí. Jsou firmy, kde digitalizace nebo hybridní práce nejsou vůbec téma

22. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Digitalizace v Česku probíhá, ale není důsledná. I když počet podniků upřednostňujících elektronické řešení pracovních procesů před papírovým pomalu stoupá, ani jedna firma oslovená v průzkumu společnosti Canon neuvedla, že už je kompletně digitální. S tím souvisí i klesající obliba hybridního způsobu práce. Čtěte více

Zákazníci stále věří, že laserové tiskárny jsou udržitelnější než inkoustové

3. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Nová data společnosti Epson ukazují, že mezi osobami s rozhodovací pravomocí v oblasti IT panuje běžná a potenciálně nákladná mylná představa o tom, která tisková technologie je udržitelnější. Čtěte více