Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi.

tabulkovém editoru Onlyoffice se například objevila nová funkce ověření dat k omezení zadaného datového typu. Funkce pomáhá omezit typ dat zadaných do buňky. Nejpopulárnějším případem použití této funkce je vytváření rozevíracích seznamů. Omezují možnosti vstupu pro vybranou buňku – uživatelé pouze vyberou položku ze seznamu, což urychluje proces a snižuje riziko chyb. Editor tabulek nyní obsahuje také průřezy pro kontingenční tabulky. Tato funkce poskytuje rychlé filtrování a pomáhá určit stav filtrování pro lepší pochopení, která data se aktuálně zobrazují. A pokud stávající formáty čísel nesplňují potřeby uživatele, od verze 6.2 lze změnit způsob, jakým se hodnoty zobrazují, vytvořením a použitím vlastních formátů čísel.

V tabulkovém editoru se objevilo i několik dalších nových funkcí. Ty slouží například pro výpočet předpokládaného exponenciálního růstu s využitím existujících údajů, vypočítání lineární trendové linie, exponenciální křivky na základě dat a pole hodnot, které křivku popisují, získání seznamu jedinečných hodnot ze zadaného rozsahu, získání jednotkové matice pro zadanou dimenzi nebo řady náhodných čísel.

Textový editor Onlyoffice nově umožňuje generovat seznam ilustrací. Podobně jako obsah odkazuje na stránky v dokumentu, seznam ilustrací odkazuje na konkrétní objekty jako tabulky, obrázky, grafy, rovnice a tvary.

Ochrana heslem a digitální podpisy

Počínaje verzí 6.2 lze do dokumentů, tabulek a prezentací přidat i digitální podpis, aby mohl uživatel ověřit, že obsah dokumentu pochází od něj a že nedojde k žádným změnám. K podepsání dokumentu je potřeba certifikát vydaný certifikační autoritou. Pokud je nutné dokument digitálně podepsat v online verzi, lze to provést pomocí integrace DocuSign. Je také možné ochránit lokálně uložené soubory heslem, aby nikdo neoprávněný nemohl dokument otevřít.

Připojení desktopové aplikace k DMS třetích stran a integrace se Seafile

S verzí 6.2 dostávají vývojáři, kteří začleňují online editory do svých systémů správy dokumentů, příležitost implementovat desktopovou aplikaci pomocí Onlyoffice API rozhraní. Uživatelům tak mohou připojit desktopovou aplikaci k jejich DMS, aby ji mohli používat jako klienta pro online úpravy a spolupráci.

Seafile Pro 7.1.13 dále vytvořil seznam DMS, které lze připojit k Onlyoffice – je tak možné upravovat dokumenty uložené v Seafile přímo z aplikace pro stolní počítače, a dokonce na nich spolupracovat online.

Štítky: 

Podobné články

Počet zranitelností v roce 2024 skokově vzrostl

18. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že podle aktuálních údajů z katalogu zjištěných zranitelností CVE bylo v loňském roce zjištěno rekordních 40 297 zranitelností, tedy o 39 % více než v roce 2023. K výrobcům s největším počtem zranitelností se vloni zařadili Microsoft, Google, Adobe a Apple, nejohroženějším softwarem zůstávají operační systémy včetně Linuxu. Čtěte více

Investiční skupina Thein získává společnost CubeTeam specializující se na zakázkový vývoj aplikací

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Digitální část české investiční skupiny Thein získala společnost CubeTeam, která se specializuje na zakázkový vývoj aplikací. Akvizice posílí tým vývojářů a podpoří strategii skupiny v oblasti digitálních technologií. Zakladatelé firmy CubeTeam se také stávají součástí skupiny Thein a budou posilovat stávající a rozvíjet nové obchodní příležitosti. Čtěte více

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více

Generativní umělá inteligence zvyšuje produktivitu softwarového inženýrství o 70 %

28. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ness Czech)
Studie společnosti Ness Digital Engineering odhalila, že implementace generativní AI nejenom, že zvyšuje produktivitu, ale také umožňuje vytvořit důkladně asistovaný kontext pro práci, což firmám umožňuje hladce globalizovat svou práci. To může vést nejenom k lepším obchodním výsledkům, ale také k úplné transformaci struktury celých organizací. Čtěte více