Nový Flowmon ADS přináší kontextovou analýzu bezpečnostních incidentů využívající AI

13. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Společnost Progress uvedla na trh nejnovější verzi svého systému pro detekci síťových anomálií Progress Flowmon ADS 12.2. Novinka při poskytování pokročilého a komplexního pohledu na detekované bezpečnostní incidenty plně využívá schopnosti umělé inteligence, což umožňuje identifikovat události, určit jejich důležitost s ohledem na kontext a efektivně a rychle přijmout rozhodnutí.

Ohromné množství bezpečnostních událostí a výstrah patří mezi zásadní překážky, kterým musí IT týmy v současné době čelit. Profesionálové v oblasti kybernetické bezpečnosti se potýkají s problémy při získávání relevantních informací a efektivním stanovování priorit. Bez odpovídajících schopností detekce sítě nebo bez přístupu k informacím, které by umožnily přijímat informovaná rozhodnutí, jsou organizace náchylné k útokům.

Díky nejnovější verzi Flowmon ADS mají IT profesionálové okamžitý a automatický přístup k širšímu spektru relevantních bezpečnostních informací. Mohou okamžitě využít sofistikovanou analýzu a kontext k identifikaci škodlivého chování v síti, útoků na kritické aplikace, úniků dat a různých dalších indikátorů kompromitace.

Kontextová analýza bezpečnostních událostí řeší kritické problémy tím, že analyzuje celkový stav sítě, identifikuje trendy a vytváří komplexní přehled o událostech. V rámci nových datových zobrazení jsou zjištěné události vzájemně porovnávány napříč celým ekosystémem IT (lokálním, cloudovým i hybridním) a poskytují kritické informace o zařízeních s nejvyšším stupněm ohrožení, se zvýšeným stupněm ohrožení, o vývoji stupně ohrožení u nejčastějších typů zjištěných událostí nebo o nejzávažnějších detekovaných hrozbách.

Flowmon ADS funguje jako neustále aktivní analytik kybernetické bezpečnosti, kterému pomáhá AI. Dokáže vytřídit a souhrnně vyhodnotit ty nejdůležitější události a nálezy, a poskytnout srozumitelný kontext i klíčový vhled do dynamiky jakékoli bezpečnostní situace.

Flowmon ADS 12.2 navíc nabízí:

  • Aktualizovanou vizualizaci a analýzu událostí v IDS (Intrusion Detection System) - spojuje události založené na signaturách do jednotného uživatelského rozhraní společně s událostmi založenými na chování, a to včetně podrobného zobrazení, evidence událostí, dashboardů a reportů.
  • Analýzu s podporou umělé inteligence a přehled míry ohrožení – záložka Analýza ve Flowmon ADS nyní obsahuje souhrnné údaje s akčními informacemi, které jsou řazeny podle úrovně závažnosti.
  • Mapování aplikací a platforem podle IP adres – rozšířená síťová analytika pomáhá uživatelům přiřazovat IP adresy k jednotlivým SaaS aplikacím a platformám.
  • Detekci použití konkrétních aplikací – tato nová funkcionalita usnadňuje detekci nepovolených SaaS aplikací a potenciálně nebezpečných aplikací, jako jsou např. nepovolené VPN.

„Strojové učení a umělá inteligence jsou schopny mimořádně složitých výpočtů využívajících obrovské množství datových vstupů a formátů, které tradiční statistické modely nedokáží zpracovat. To je důvod, proč aktivně implementujeme a zavádíme do praxe různé metody AI, které by jinak stály na výkonu lidského mozku a odborných zkušenostech. Což je v oblasti kybernetické bezpečnosti zásadní, protože lidské zdroje jsou zde omezené a na rychlosti reakce záleží,“ uvedl Pavel Minařík, VP pro technologie ve společnosti Progress. „Kontextové analýza hrozeb využívající AI v novém Flowmon ADS výrazně zjednodušuje prioritizaci nejzávažnějších incidentů, čímž firmám poskytuje více času k minimalizaci rizik a ochraně kritických aktiv.“ 

Flowmon ADS využívá k detekci anomálií ukrývajících se v síťovém provozu inteligentní detekční engine, který využívá vyspělé algoritmy analýzy chování a okamžitě a automaticky odhaluje škodlivé chování, útoky na kritické aplikace, narušení bezpečnosti dat a další indikátory kompromitace. To stojí za řadou ocenění, které v poslední době Flowmon získal – např. zlatou medaili v kategorii Network Detection and Response v rámci Globee® Cybersecurity Awards 2023 nebo když byl jmenován jako technologický lídr pro oblast NDR (Network Detection and Response) v rámci komplexní analýzy SPARK Matrix™ globální poradenské a konzultační firmy Quadrant Knowledge Solutions.

Štítky: 

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více