ESET vylepšil ochranu proti ransomwaru pomocí technologie Intel TDT

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní řešení od ESETu posílí technologie Intel TDT. Tento krok umožňuje detekovat známé i nově vznikající hrozby již na hardwarové úrovni a efektivně je analyzovat. Obě společnosti vnímají spolupráci jako zásadní v boji proti ransomwaru, kterého se v České republice obávají podle posledního průzkumu ESETu dvě třetiny malých a středních firem.

Společnost ESET nově nabízí bezpečnostní řešení pro koncová zařízení posílená o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT). Spojením pokročilého vícevrstvého bezpečnostního softwaru s procesory Intel vPro 9. generace až 13. generace vzniká spolehlivé bezpečnostní řešení pro malé a střední firmy (SMB) i velké společnosti a pro jejich boj proti ransomwaru.

„Ransomware se může do firemní sítě dostat přes služby vzdálené správy nebo pomocí phishingových kampaní. Útoky jsou čím dál sofistikovanější a útočníci využívají i nově objevených zranitelností systémů, případně provádějí útoky na dodavatelský řetězec, kdy infikují nebo manipulují se softwarovým produktem dodavatele,” shrnul informace k útokům ransomwarem Robert Šuman, vedoucí pražské virové laboratoře společnosti ESET.

Jak vyplynulo z průzkumu SMB Digital Security Sentiment Report 2022, ve kterém ESET zjišťoval vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních podniků v Evropě a Severní Americe, ransomwaru se jako kybernetické hrozby podobně jako v jiných zemích obává v České republice 65 % firem. Ransomwarové útoky přitom nejsou hrozbou jen pro velké korporace. Malé a střední podniky se stávají často atraktivnějším cílem, protože uchovávají celou řadu cenných zákaznických a finančních dat, přitom jim ale často chybí komplexní bezpečnostní opatření.

Detekce ransomwaru již na úrovni hardwaru

„Všeobecná potřeba detekce a ochrany před ransomwarem nás společně se společností Intel přiměla inovovat řešení zabezpečení koncových bodů tak, aby se vyvíjela spolu s nejnovějšími variantami ransomwaru. Díky začlenění detekce na úrovni hardwaru od společnosti Intel do technologií ESETu jsme schopni detekovat různé varianty ransomwarových hrozeb v průběhu jejich vývoje, což představuje nový milník v boji proti budoucím hrozbám,“ vysvětlil Jindřich Mičán, technický ředitel české pobočky ESETu v Praze.

Integrace obou technologií přináší vícevrstvou hardwarovou a softwarovou nabídku, která pomůže efektivně zabezpečit firmy všech velikostí, které používají bezpečnostní software ESET pro koncové body na počítačích s procesory Intel – včetně Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials. Využitím technologie Intel TDT získává ESET přístup k modelům strojového učení, které pro detekci ransomwaru získávají data z telemetrie na úrovni procesoru. Organizace, které již provozují nebo teprve zakoupí kompatibilní hardware Intel, mají tak díky jeho kombinaci s bezpečnostními řešeními od společnosti ESET přístup k pokročilé ochraně proti ransomwaru.

„Podniky všech velikostí se obávají ransomwaru, kybernetické hrozby, která může mít ničivé finanční, reputační a provozní dopady. Jsme proto rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností ESET a nabídnout malým a středním podnikům i velkým firmám přesvědčivé a správně dimenzované bezpečnostní řešení, které chrání před známými hrozbami i dosud neznámými zranitelnostmi. Kombinovaná nabídka představuje významný krok vpřed v boji proti ransomwaru a komplexní řešení společnosti ESET proti těmto pokročilým hrozbám na nás udělalo velký dojem,“ řekla Carla Rodríguez, vice president and general manager, ecosystem partner enabling ve společnosti Intel.

Štítky: 
Bezpečnost, Ransomware, Eset, Intel

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více