Fortinet integroval Next-Gen firewall do Microsoft Azure Virtual WAN

11. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnosti Fortinet a Microsoft se dohodly na užším provázání služeb Next-Generation Firewall (NGFW) a řešení bezpečné SD-WAN s Microsoft Azure Virtual WAN. Zákazníci tak mohou aplikovat pokročilá bezpečnostní pravidla na provoz ve virtuální síti WAN a rozšířit bezpečnou SD-WAN do centra Azure Virtual WAN.

Výsledkem konvergence těchto pokročilých bezpečnostních a síťových funkcí v cloudu je ještě jednodušší, automatizovanější a bezpečnější připojení do cloudu a využití SD-WAN. Integrace také umožňuje podnikům efektivněji propojit aplikace a pracovní zátěže běžící v prostředí Azure se svými dalšími hybridními a multicloudovými implementacemi.

„Partnerství s Microsoft Azure nabízí našim společným zákazníkům to nejlepší z obou světů – spojuje zabezpečenou infrastrukturu Azure se špičkovými funkcemi NGFW společnosti Fortinet a nejlepším dostupným řešením bezpečné SD-WAN. Integrace FortiGate-VM rozšiřuje bezpečnostní architekturu Fortinet Security Fabric do Azure Virtual WAN a posiluje naši schopnost zabezpečit libovolnou aplikaci v libovolném cloudu i přenos dat do cloudu, v rámci cloudu i mezi různými cloudy,“ řekl John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Zabezpečení provozu do, z a přes Azure Virtual WAN pomocí řešení Fortinet

Podniky se snaží stále větší měrou využívat Azure Virtual WAN jako globální tranzitní síťovou architekturu, která poskytuje bezproblémové propojení mezi koncovými body. I když Microsoft již delší dobu poskytuje zabezpečený přístup k centru Virtual WAN, až dosud bylo obtížné uplatňovat stejná bezpečnostní pravidla se stejnými bezpečnostními nástroji v rámci Azure Virtual WAN i v jiných cloudech a datových centrech. Integrace FortiGate-VM a Fortinet Secure SD-WAN do Azure Virtual WAN umožňuje úspěšně aplikovat digitální inovace v cloudu a zároveň snížit komplexitu celého řešení.

Konkrétně tato integrace umožňuje pracovníkům IT a bezpečnosti snadno konfigurovat sítě a zabezpečení v prostředí Microsoft Azure a přináší následující výhody:

  • Pokročilé zabezpečení datového provozu ve virtuální síti WAN: FortiGate-VM umožňuje rozšířit bezpečnostní pravidla na provoz v centru Azure Virtual WAN a přinést tak uživatelům a pobočkám komfortnější a bezpečnější práci s aplikacemi díky podpoře šifrovaných přenosů dat, podrobné segmentaci a ochraně aplikační vrstvy před pokročilými hrozbami a bezproblémové zavedení překryvné sítě s jednotnými zásadami pro všechny cloudy.
  • Nasazení na jedno kliknutí: Integrace FortiGate-VM s Azure Virtual WAN umožňuje nasazení jedním kliknutím a snadnou škálovatelnost v prostředí Azure. Díky této integraci mohou zákazníci vybírat, konfigurovat a nasazovat virtuální stroje FortiGate přímo z tržiště Azure Marketplace nebo z rozhraní Azure Virtual WAN. To umožňuje, aby zabezpečení bylo součástí procesu zavádění virtuální sítě WAN v Azure.
  • Bezpečné propojení aplikací a pracovních zátěží mezi různými cloudy: Azure Virtual WAN poskytuje globální páteřní tranzitní síť pro propojení poboček, které se mohou nacházet v různých regionech. Zákazníci, kteří chtějí zavést hybridní nebo multicloudové sítě, jejichž součástí bude Azure, nyní mohou snadno a bezpečně propojit aplikace a pracovní zátěže a rozšířit možnosti bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a řešení Fortinet Secure SD-WAN na celou svoji infrastrukturu. Díky tomu budou moci konzistentně uplatňovat pravidla a získají centralizovaný přehled. To zjednodušuje správu zabezpečení, umožňuje globální přehled o bezpečnostních událostech a pravidlech a zlepšuje kvalitu uživatelské a zákaznické zkušenosti (QoE).

Začátkem listopadu společnosti Fortinet a Microsoft oznámily také dostupnost integrace FortiGate-VM s Azure gateway load-balancerem, která zákazníkům umožňuje poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost u aplikací a pracovních zátěží běžících v Azure.

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Cloud computing, SDN, Azure, Fortinet, Microsoft

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více