Fortinet integroval Next-Gen firewall do Microsoft Azure Virtual WAN

11. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnosti Fortinet a Microsoft se dohodly na užším provázání služeb Next-Generation Firewall (NGFW) a řešení bezpečné SD-WAN s Microsoft Azure Virtual WAN. Zákazníci tak mohou aplikovat pokročilá bezpečnostní pravidla na provoz ve virtuální síti WAN a rozšířit bezpečnou SD-WAN do centra Azure Virtual WAN.

Výsledkem konvergence těchto pokročilých bezpečnostních a síťových funkcí v cloudu je ještě jednodušší, automatizovanější a bezpečnější připojení do cloudu a využití SD-WAN. Integrace také umožňuje podnikům efektivněji propojit aplikace a pracovní zátěže běžící v prostředí Azure se svými dalšími hybridními a multicloudovými implementacemi.

„Partnerství s Microsoft Azure nabízí našim společným zákazníkům to nejlepší z obou světů – spojuje zabezpečenou infrastrukturu Azure se špičkovými funkcemi NGFW společnosti Fortinet a nejlepším dostupným řešením bezpečné SD-WAN. Integrace FortiGate-VM rozšiřuje bezpečnostní architekturu Fortinet Security Fabric do Azure Virtual WAN a posiluje naši schopnost zabezpečit libovolnou aplikaci v libovolném cloudu i přenos dat do cloudu, v rámci cloudu i mezi různými cloudy,“ řekl John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Zabezpečení provozu do, z a přes Azure Virtual WAN pomocí řešení Fortinet

Podniky se snaží stále větší měrou využívat Azure Virtual WAN jako globální tranzitní síťovou architekturu, která poskytuje bezproblémové propojení mezi koncovými body. I když Microsoft již delší dobu poskytuje zabezpečený přístup k centru Virtual WAN, až dosud bylo obtížné uplatňovat stejná bezpečnostní pravidla se stejnými bezpečnostními nástroji v rámci Azure Virtual WAN i v jiných cloudech a datových centrech. Integrace FortiGate-VM a Fortinet Secure SD-WAN do Azure Virtual WAN umožňuje úspěšně aplikovat digitální inovace v cloudu a zároveň snížit komplexitu celého řešení.

Konkrétně tato integrace umožňuje pracovníkům IT a bezpečnosti snadno konfigurovat sítě a zabezpečení v prostředí Microsoft Azure a přináší následující výhody:

  • Pokročilé zabezpečení datového provozu ve virtuální síti WAN: FortiGate-VM umožňuje rozšířit bezpečnostní pravidla na provoz v centru Azure Virtual WAN a přinést tak uživatelům a pobočkám komfortnější a bezpečnější práci s aplikacemi díky podpoře šifrovaných přenosů dat, podrobné segmentaci a ochraně aplikační vrstvy před pokročilými hrozbami a bezproblémové zavedení překryvné sítě s jednotnými zásadami pro všechny cloudy.
  • Nasazení na jedno kliknutí: Integrace FortiGate-VM s Azure Virtual WAN umožňuje nasazení jedním kliknutím a snadnou škálovatelnost v prostředí Azure. Díky této integraci mohou zákazníci vybírat, konfigurovat a nasazovat virtuální stroje FortiGate přímo z tržiště Azure Marketplace nebo z rozhraní Azure Virtual WAN. To umožňuje, aby zabezpečení bylo součástí procesu zavádění virtuální sítě WAN v Azure.
  • Bezpečné propojení aplikací a pracovních zátěží mezi různými cloudy: Azure Virtual WAN poskytuje globální páteřní tranzitní síť pro propojení poboček, které se mohou nacházet v různých regionech. Zákazníci, kteří chtějí zavést hybridní nebo multicloudové sítě, jejichž součástí bude Azure, nyní mohou snadno a bezpečně propojit aplikace a pracovní zátěže a rozšířit možnosti bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a řešení Fortinet Secure SD-WAN na celou svoji infrastrukturu. Díky tomu budou moci konzistentně uplatňovat pravidla a získají centralizovaný přehled. To zjednodušuje správu zabezpečení, umožňuje globální přehled o bezpečnostních událostech a pravidlech a zlepšuje kvalitu uživatelské a zákaznické zkušenosti (QoE).

Začátkem listopadu společnosti Fortinet a Microsoft oznámily také dostupnost integrace FortiGate-VM s Azure gateway load-balancerem, která zákazníkům umožňuje poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost u aplikací a pracovních zátěží běžících v Azure.

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Cloud computing, SDN, Azure, Fortinet, Microsoft

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více