Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů.

Pro resellery a systémové integrátory tento trend přináší zcela novou obchodní příležitost. A to nejen v prodeji produktů samotných, ale v prodeji a využívání s tím souvisejících služeb.

Návštěvu odbavíte v telefonu – za měsíční paušál

Obyvatelé moderních bytových domů a rezidenčních oblastí rádi investují do technologií, které zajistí bezpečnost, a přitom jsou uživatelsky příjemné. Proto se u dveří nových či rekonstruovaných budov velmi často instalují video interkomy, jejichž protějškem je pak v každém bytě vnitřní odpovídací jednotka. Návštěvníky, ať už dorazí ve dne nebo v noci, můžete z pohodlí domova dobře vidět a slyšet, než je vpustíte dovnitř. Tím ale možnosti IP řešení nekončí. Rezidenti si mohou za malý měsíční paušál připojit dveřní interkom do aplikace ve svém mobilním telefonu. Návštěvy tak lze odbavit i na dálku, případně je dokonce vpustit dovnitř. Dveřní komunikátor bývá totiž spojen se síťovou přístupovou jednotkou, která dokáže elektronicky otevřít dveře.

Pro integrátory se nabízí zajímavá příležitost – nejde totiž pouze o prodej produktu, ale o nabídku komplexní služby. Integrátor si může licence pro mobilní aplikaci nakoupit předem a postupně je nabídnout jednotlivým rezidentům podle jejich zájmu. To mu zajišťuje maximální flexibilitu, kdy dokáže požadavek nového rezidenta vzdáleně odbavit během jediného okamžiku. S ohledem na velikost projektu a počet rezidentů využívajících mobilní telefon jako odpovídací jednotku pro hovory z interkomu, může integrátor také požádat o zvýhodněnou projektovou cenu. Ta mu mimo jiné přináší i vyšší, opakující se příjem za poskytnuté služby.

Vzdálená správa interkomů a přístupů do domu

Integrátor zároveň může do bytového domu nabídnout komplexní servis, jehož součástí bude i vzdálená správa celého systému s pomocí cloudu. Stačí při tom jeden účet v cloudu, pod kterým má integrátor přehledně zobrazené všechny své instalace, vidí dostupné služby a v detailu každé své instalace vidí stavy všech připojených zařízení.

To, že lze interkomy nakonfigurovat vzdáleně, tedy bez další návštěvy technika, se vyplatí hlavně v případě jakýchkoli změn, které v bytových domech přirozeně nastávají často. Přístupové jednotky a interkomy mohou kontrolovat vstup nejen do hlavního vchodu, ale i do společných prostor, například do garáží, zahrady, kočárkárny či fitness centra. Evidenci přístupů, například připojení nové čipové karty či odebrání ztracené, lze zajistit na dálku díky webovému rozhraní konfiguračního nástroje.

Variabilita a otevřenost zajistí návrat zákazníků

Celý domovní systém IP přístupových jednotek a interkomů lze snadno rozšiřovat či inovovat – je takzvaně future-proof. Síťové interkomy u dveří jsou modulární a v závislosti na preferenci správce objektu a na požadovaném stupni zabezpečení je možné interkom osadit přístupovým modulem se čtečkou RFID karet, Bluetooth čtečkou, která je propojena s mobilní aplikací, biometrickou čtečkou a mechanickou či dotykovou klávesnicí pro zadání PIN kódu. Moduly lze v čase měnit či jimi rozšiřovat instalovaný interkom. Tím se dá na přání zákazníka zvyšovat stupeň zabezpečení vstupu do objektu a společných prostor. Lze je také propojit s domovním kamerovým systémem, který rezidentům na domácích odpovídacích jednotkách poskytne i pohled z jiného úhlu. Vnitřní odpovídací jednotky 2N se zase vyznačují jednotnými instalačními krabicemi. Pokud si rezident pro začátek vystačí pouze s audio variantou a poté se rozhodne pro vyšší model s videem, zařízení se jednoduše vymění bez nutnosti instalačního zásahu.

Štítky: 

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více