Přichází nová generace Kaspersky Private Security Network
Podle nedávného průzkumu společnosti Kaspersky Lab se 57 % firem domnívá, že jejich IT bezpečnost bude v budoucnu v určitém směru ohrožena. I z tohoto důvodu narůstá význam databáze informací o bezpečnostních hrozbách, která je dostupná v reálném čase. Cloudová databáze hrozeb pomáhá s analýzou podezřelých souborů nebo adres URL. Tím chrání společnosti před ztrátou citlivých údajů nebo před ohrožením IT infrastruktury. Konkrétně Kaspersky Security Network (KSN), distribuovaná cloudová infrastruktura společnosti Kaspersky Lab, poskytuje firmám informace o nových vzorcích malwaru během několika minut. Rychlý přenos informací umožňují data z 80 milionů senzorů po celém světě. Pro určité firmy však může být využití cloudových řešení omezeno předpisy nebo specifickými požadavky na zabezpečení sítě. Kaspersky Private Security Network tento problém řeší privátním cloudem, který zahrnuje interní kopii KSN. Ta zaručuje integraci všech výhod KSN do korporátní IT infrastruktury. Přísun aktualizovaných informací o hrozbách do KSN je zajištěn jednosměrnou synchronizací. Z korporátní sítě se tak žádná data do cloudu neodesílají.
Navrhněte si vlastní databázi bezpečnostních hrozeb
Možnosti přizpůsobení a flexibilita jsou nejdůležitějšími požadavky moderních IT bezpečnostních firemních strategií. Přizpůsobení nastavení i v síti čítající až 500 000 uzlů je proto prioritní vlastností Kaspersky Private Security. Ta firmám umožňuje přidat do KPSN data definovaná zákazníkem, včetně hodnocení důvěryhodnosti souborů hashsum (SHA256 nebo MD5) i adres URL. Umožňuje také přidat na seznam povolených položek soubory zákazníka, čímž se eliminují false positive chyby. Speciální rozhraní pro externí zdroje informací o hrozbách umožňuje bezpečnostním týmům přidat informace o důvěryhodnosti souborů nebo adres URL přímo do sítě KPSN.
Nejnovější generace KPSN byla také vylepšena z hlediska správy a využitelnosti. Protokol datové diody (jednosměrné brány) pro nově podporované operační systémy CentOs umožňuje společnostem pracujícím bez přístupu k internetu shromažďovat informace o hrozbách v reálném čase prostřednictvím brány KPSN. Zabezpečenou síť tak nemusí opustit ani bite dat. Díky novému internetovému rozhraní navíc řešení nabízí intuitivnější a lépe strukturovanou správu databáze hrozeb.