Organizace čelí 9násobnému nárůstu neznámého malwaru

27. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Podle aktuálního průzkumu společnosti Check Point zaznamenalo nárůst phishingových útoků 80 % dotázaných organizací. Nový malware zaměstnanci stáhnou každé čtyři sekundy. Hackeři pro doručení hrozeb využívali nejčastěji e-mail a sociální inženýrství.

V nejnovějším reportu SANS 2016 Threat Landscape Study provedeném ve spolupráci s bezpečnostní vzdělávací a výzkumnou skupinou SANS Institute vyzpovídali odborníci více než 300 IT a bezpečnostních profesionálů po celém světě, aby odhalili, jakým hrozbám čelí organizace v reálném světě, kdy a jak se incidenty stávají, jaké typy hrozeb měly největší dopad a jakým největším výzvám společnosti při své ochraně čelí.

„Každou minutu jsou vytvořeny miliardy nových připojení k internetu, takže je svět propojený více než kdykoli dříve. Inovace, jako jsou cloud, mobilita a internet věcí, mění způsob, jak nasadit, využívat a zabezpečit technologie,“ řekl Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point. „Stále více a více malwaru vstupuje do našeho ekosystému a tradiční bezpečnostní techniky jsou bezmocné. Je důležité být o krok před tím, co nemůžete vidět, znát nebo kontrolovat a preventivně se chránit před útoky, ještě než nastanou.“

Mezi klíčová zjištění reportů Check Point 2016 Security Report i SANS 2016 Threat Landscape Study patří:

  • Neznámý malware i nadále exponenciálně roste a vyvíjí se. Výzkumníci zjistili 9x zvýšení počtu neznámého malwaru útočícího na organizace. Částečně je to i vina zaměstnanců, kteří každé čtyři sekundy stáhnou nový neznámý malware. Celkově bylo každý měsíc objeveno téměř 12 milionů nových variant škodlivých kódů. V posledních dvou letech bylo objeveno více nových malwaru, než v předchozím desetiletí.
  • Bezpečnost zaostává za vývojem mobilních zařízení. Až 60 % času, který tráví uživatelé s digitálními médii, je prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů. Podniková mobilní zařízení přináší problémy s přístupem, ale také umožňují zvýšení produktivity. Zaměstnanci sice nechtějí být příčinou narušení bezpečnosti, ale 1 z 5 zaměstnanců je příčinou narušení bezpečnosti podnikové sítě prostřednictvím mobilního malwaru nebo škodlivého Wi-Fi připojení.
  • Koncové body jsou začátkem pro většinu hrozeb. Koncové body byly v dotazovaných organizacích nejčastější příčinou narušení bezpečnosti a nejkritičtější složkou kybernetické obrany. Útočníci využili pro začátek útoků v 75 % případů e-maily. Síťovým firewallům se vyhnulo 39 % útoků na koncové body. Rutinní provoz odhalil 85 % hrozeb až poté, co už byly uvnitř organizace.
Štítky: 
Bezpečnost, Malware, Check Point

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více