Eaton představil magnetické spínače RS-Titan

24. 2. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Dveřní spínače jsou vybaveny jazýčkovými kontakty, jež zabezpečí okamžité spínání. Díky odolnému provedení odolají i tlakovému mytí. Mohou být použity v celé řadě případů, které souvisí s monitorováním bezpečnostních ochran, dveří, klapek i krytů. Představují univerzální řešení při zabezpečování skladovacích prostor a průmyslových areálů a související ochraně osob a zařízení.

U magnetických spínačů RS-Titan nedochází k jejich opotřebení, protože se ovládají bezkontaktně, což je výhodou oproti běžným mechanickým spínačům. Lze je rovněž zapojit jako bezpotenciálové kontakty, což umožňuje jejich využití s téměř jakýmkoli typem bezpečnostního relé.

Spínače jsou k dispozici ve třech verzích. Typy RS2 a RS2R se liší ve způsobu upevnění a uspořádání kabelů – mají totožné rozměry a jsou určeny pro malé a střední dveře či kryty. Spínače RS4 jsou navrženy pro použití s dveřmi větších rozměrů.

Všechny typy spínačů vyhovují nejnovějším průmyslovým standardům a jsou k dispozici s napevno připojenými kabely o délce tři a deset metrů, nebo s kabely o délce 10 cm zakončenými konektorem M12. Spínače prakticky nevyžadují údržbu a standardně se dodávají s ovládacími prvky, které umožňují jednoduchou obsluhu.

Rozšířená ochrana úrovně IP69K znamená, že spínače vydrží i tlakové mytí. Díky tomu jsou vhodné také pro použití v zařízeních a strojích, které musejí splňovat náročné hygienické požadavky. Spínače vyhovují nejvyšším bezpečnostním standardům včetně PL e dle ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 v souladu s ČSN EN 61508/ČSN EN 62061. Rovněž mají certifikaci TÜV.

Další klíčovou vlastností magnetických spínačů RS-Titan jsou jejich provozní tolerance, díky nimž pracují spolehlivě i v případě, že se dveře prověsí, nebo se je nepodaří úplně zavřít. To u běžných mechanických bezpečnostních spínačů nelze zaručit. Provozní tolerance magnetických spínačů RS‑Titan zjednodušuje instalaci a v některých případech prodlouží dobu mezi rutinními údržbami.

Štítky: 

Podobné články

Kybernetické trendy pro rok 2025: Zločinecké kouřové clony a demokratizace kyberútoků

23. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Co bude rok 2025 znamenat pro naši kybernetickou bezpečnost? Které kybernetické útoky jsou stále častější a jakou roli zde hraje umělá inteligence? Chet Wisniewski, technický ředitel společnosti Sophos, shrnuje poznatky z roku 2024, z nichž bychom se měli poučit a připravit se na rok 2025. Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více