Tiskové řešení MyQ 5.1 Popcorn

30. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: MyQ)
Společnost MyQ uvedla na trh nové tiskové řešení MyQ Popcorn, které díky novým možnostem personalizace přináší další rozměr úspor nejpočetnější skupině uživatelů. Verze MyQ 5.1 Popcorn nahradila dosavadní verzi MyQ 4.4 Eleven.

Novinky, které MyQ Popcorn přináší, zahrnují jak další zjednodušení instalace a správy systému, tak zajímavé možnosti z hlediska bezpečnosti dat a samozřejmě vylepšení mnoha jednotlivých funkcí. Nejvýznamnější novinkou je přechod na kódování Unicode, takže nyní již není instalace MyQ omezena znakovou sadou operačního systému. Přibyly také nové jazyky jako japonština, čínština, korejština a brazilská portugalština a přechodem na Unicode byla vylepšena též ruština. „Přechod na Unicode je zlomovou událostí, protože nyní je MyQ skutečně univerzální pro všechny lokality,“ řekl Martin Januš, generální ředitel společnosti MyQ.

Další zajímavou novinkou je vylepšený Embedded Lite terminál, který podporuje nová zařízení, nabízí uživatelsky přívětivou automatizovanou instalaci přes vzdálený přístup a přináší rozšířené spektrum uživatelských funkcí. Změn se dočkal i klasický Embedded terminál, který nyní umožňuje sestavit každému uživateli či oddělení vlastní menu s nejčastějšími funkcemi a přednastavenými akcemi, a to až do takových detailů, že stiskem jednoho tlačítka uživatel automaticky okopíruje nebo naskenuje dokument v požadovaném nastavení. Možnosti a kombinace přednastavených voleb jsou přitom prakticky neomezené. Společně se skenovacími formuláři pak lze také jedním dotykem naskenovat dokument v požadované kvalitě a předat jej návazným systémům pro elektronické zpracování, oběh a archivaci dokumentů. Správci systému ocení zjednodušené nastavování uživatelských politik pro celé skupiny uživatelů, kteří pak mohou tisknout nebo kopírovat pouze v mezích nastavených pravidel. Novinkou v oblasti hardwaru je dobíjecí terminál určený zákazníkům z řad firem, ale také z oblasti státní správy či školství, kteří využívají kreditní účtování a rádi by zautomatizovali možnost dobíjení kreditu svým uživatelům.

Také v oblasti bezpečnosti přichází MyQ se zajímavými změnami. Zatímco otázka zabezpečení elektronických dat je častým předmětem diskuzí prakticky ve všech firmách a institucích, o bezpečnosti vytištěných dokumentů se příliš nemluví.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům některých našich klientů a v nové verzi MyQ jsme ještě více rozšířili možnosti zabezpečení. MyQ Popcorn umožňuje například dvoustupňové ověření uživatele či archivaci všech operací s dokumenty u vybraných typů zařízení, což umožňuje vedení společnosti naprostou kontrolu práce s citlivými dokumenty,“ vysvětlil Martin Januš. Dvoustupňové ověřování uživatele maximalizuje zabezpečení dokumentů v organizaci díky tomu, že uživatel se k zařízení přihlašuje hned dvěma identifikátory - buď kombinací ID karty a PINu nebo ID karty a hesla. Díky funkci vyzvednutí tisku se pak dokumenty tisknou pod přímým dohledem uživatele a nedostanou se do ruky neoprávněným osobám.

A proč nese nová verze v názvu Popcorn? „Produkty a firmy pojmenované po nějakém jídle mívají na trhu úspěch. Z IT oblasti můžeme zmínit společnost Apple nebo jednotlivé verze operačního systému Android,“ vysvětluje s úsměvem Martin Januš. „Pravdou je, že zrnko kukuřice při výrobě popcornu pukne a zvětší svůj objem až v poměru 1 : 50. I my rosteme a bobtnáme. Z jádra, které se zrodilo v České republice se MyQ šíří do celého světa a již nyní je distribuován ve více než 50 zemích. Zároveň se snažíme všem našim klientům nabídnout tu správnou příchuť ve správný čas,“ dodal Martin Januš.

Štítky: 

Podobné články

AI mění úpravu fotek: Zoner Photo Studio X zjednodušuje maskování i práci se světlem

15. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Český fotosoftware Zoner Photo Studio X přináší ve své jarní aktualizaci vylepšení, která urychlují a zpřesňují editaci fotografií. Klíčovou novinkou je vylepšená práce s maskami, kde umělá inteligence automaticky rozpoznává hlavní části snímku a umožní jejich okamžitou úpravu. ZPS X tak stále víc dokazuje, že i v českých softwarových dílnách vznikají špičkové světové nástroje za velmi dobrou cenu. Čtěte více

Počet zranitelností v roce 2024 skokově vzrostl

18. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že podle aktuálních údajů z katalogu zjištěných zranitelností CVE bylo v loňském roce zjištěno rekordních 40 297 zranitelností, tedy o 39 % více než v roce 2023. K výrobcům s největším počtem zranitelností se vloni zařadili Microsoft, Google, Adobe a Apple, nejohroženějším softwarem zůstávají operační systémy včetně Linuxu. Čtěte více

Investiční skupina Thein získává společnost CubeTeam specializující se na zakázkový vývoj aplikací

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Digitální část české investiční skupiny Thein získala společnost CubeTeam, která se specializuje na zakázkový vývoj aplikací. Akvizice posílí tým vývojářů a podpoří strategii skupiny v oblasti digitálních technologií. Zakladatelé firmy CubeTeam se také stávají součástí skupiny Thein a budou posilovat stávající a rozvíjet nové obchodní příležitosti. Čtěte více

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více