Složitější bezpečnostní řešení jsou problémem

8. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Kaspersky Lab)
Bezpečnostní řešení IT infrastruktury je stále komplexnější a jejich počet narůstá. Dle studie IDC se 41 % firem obává, že by se to pro ně mohlo letos stát klíčovým problémem.

Prostředí kybernetických hrozeb se rychle rozvíjí a kybernetičtí zločinci stále častěji používají zacílené útoky. Společně s tím, že jakékoli zařízení, včetně mobilních telefonů, může být použito jako „vstupní bod“ do systému, to znamená, že korporátní bezpečnost vyžaduje více pozornosti než kdy předtím. 

Všechny firmy, bez ohledu na velikost, mají rozsáhlé infrastruktury, které zahrnují servery, desktopy, notebooky, chytré telefony i tablety. Kybernetický útok může cílit na kterékoli z nich, takže společnosti potřebují komplexní multifunkční bezpečnostní řešení, které může zabezpečit jakýkoli koncový bod infrastruktury. Tato řešení ale často vytvářejí potíže s kompatibilitou a náklady na jejich správu mohou rapidně narůstat.

Může se zdát snadnější zakoupit jednodušší bezpečnostní řešení, ale to snižuje úroveň zabezpečení. Zdánlivě ekonomická úvaha by tak mohla nakonec vést k značným finančním ztrátám i poškození firemní pověsti. Vhodnějším řešením je proto nákup jediné platformy, která zahrnuje rozsáhlé portfolio aktualizovaných technologií schopných zabezpečit všechny části infrastruktury pomocí jediné centrální řídící konzole.

Jednou z takových bezpečnostních platforem pro firmy je Kaspersky Endpoint Security for Business. Obsahuje nástroje pro ochranu serverů, desktopů a mobilních zařízení proti aktuálním kybernetickým hrozbám a technologie, které zabrání nepovolaným uživatelům k přístupu k firemním datům. Výhodou platformy Kaspersky Lab je Kaspersky Security Center – jednotná řídící konzole, která umožňuje firemním specialistům vzdálený přístup k ochraně koncových bodů a upozorňuje IT administrátora na všechny důležité incidenty. Integrace Kaspersky Systems Management do platformy umožňuje vzdálenou instalaci operačního systému Windows a softwaru na firemních pracovních stanicích, kontrolu aktualizací, monitoring nových zranitelností v systému a další.

Na rozdíl od konkurence vyvinula Kaspersky Lab všechny technologie, které jsou součástí platformy, s pomocí vlastních odborníků. Programy byly napsány pomocí společného základního programovacího kódu. Jedno vytvořené bezpečnostní pravidlo tak může zahrnovat šifrování i kontrolu aplikací a zařízení.

Kaspersky Endpoint Security for Business je firemním klientům k dispozici ve čtyřech variantách (Core, Advanced, Select and Total Security) včetně různých modulů a technologií. Navíc může být doplněno o řadu dalších řešení Kaspersky Lab, která chrání servery, virtuální zařízení a další důležité koncové body firemní IT infrastruktury.

Štítky: 

Podobné články

Počítače mohou být zneužity k získávání nové měny Zcash

28. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Na konci října byla představena nová virtuální měna Zcash, kterou její tvůrci považují za bezpečnější alternativu již zavedených Bitcoinů. Brzy po svém zavedení cena mincí Zcash raketově stoupla, stejně tak jako počet instalací aplikace, která virtuální měnu generuje na osobních počítačích. V mnoha případech se avšak za tuto aplikaci vydávaly podvodné programy, které, aniž by o tom uživatelé věděli, využívaly cizí počítače k získávání nové měny. Čtěte více

DDoS útok může společnostem způsobit milionové ztráty

10. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Jediný DDoS útok může společnostem způsobit škodu přesahující 1,6 milionů dolarů (více než 38,5 milionů korun). Ztráty závisí na tom, jak dlouho firmě trvá hrozbu odhalit. Ukázal to průzkum Corporate IT Security Risks 2016, provedený mezi 4 000 zástupci firem z 25 zemí včetně České republiky. Čtěte více

Kaspersky Lab vytvořili seznam ohrožených společností

3. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Analytici společnosti Kaspersky Lab v současné době mapují aktivity více než stovky kampaní, které cílí na organizace v 85 zemích po celém světě. Výsledkem této analýzy je seznam organizací, které jsou potenciálně nejvíce ohrožené. Čtěte více

Každý pátý DDoS útok trvá dny až týdny

11. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Každá pátá společnost, která čelila DDoS útoku, se s ním musela potýkat několik dní, někdy dokonce týdnů. Důsledky DDoS útoku přitom sahají od omezení přístupu k online službám až po jejich kompletní nedostupnost. Čtěte více