S DNS do doby cloudové

19. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
VAD distributor DNS uspořádal již 18. ročník konference IT Infrastructure & Security. V souladu s aktuálními trendy ze světa ICT se program akce, která proběhla v konferenčním centru City v Praze na Pankráci, točil zejména kolem cloudových a bezpečnostních technologií.
Aleš Pernecký, business unit manager divize Infrastruktura v DNS

S výjimkou úvodních přednášek se konference odehrávala ve dvou sálech, které doplňoval tzv. „demo koutek“ s praktickými ukázkami hardwaru výrobců Fortinet (hlavní „platinový“ partner konference), Huawei, Fujitsu, Commvault a Thales & Diebold Nixdorf.

Úvodní slovo patřilo Aleši Perneckému, business unit managerovi divize Infrastruktura v DNS, který hned v úvodu připomněl, že konference IT Infrastructure & Security letos probíhá již po osmnácté a s trochou nadsázky tak můžeme říci, že dosáhla své plnoletosti. Dále Aleš Pernecký uvedl, že DNS nemění a ani v budoucnu nebude měnit svého majitele – naopak – chystají se další investice, s nimiž souvisejí i nové strategické cíle. Hlavním z cílů je posílení pozice DNS jako value added distributora, což volně parafrázováno znamená „dělat dosavadní práci ještě lépe a radostněji“. Další důležitou novinkou je kromě rozšiřování „lab centra“ i postupné doplňování nabídky produktů a služeb nových dodavatelů. Neméně významnou roli bude hrát také silnější zaměření na strategické obchodní partnery, s čímž souvisí i vznik oddělení zodpovědného právě za tuto oblast. Výsledkem by měl být vznik nových služeb.

Na vystoupení Aleše Perneckého navázal Jan Mazal z Channel Worldu s keynote zaměřenou na trendy a zajímavosti z historie, současnosti i blízké budoucnosti cloud computingu.

Sál Empiria

Přednáškový blok v „hlavním“ sále odstartovala společnost Fortinet zastoupená Martinem Fišerem, který se během svého vystoupení zabýval otázkami souvisejícími s bezpečností cloudové infrastruktury a vývojem moderních bezpečnostních nástrojů. Následovala prezentace společnosti Fujitsu (ujali se jí Pavel Čáslavský a Aleš Dvorák) zaměřená na produkty z oblasti datových center. Nové možnosti ochrany firemních dat před zneužitím za pomoci monitoringu chování interních uživatelů představili Vladimír Špička a Miroslav Bajgar z firmy Forcepoint. Představení cloudové technologie Azure s důrazem na bezpečné zálohování zajistil Vlastimil Tesař z Microsoftu. Před pauzou na oběd pak proběhly ještě prezentace společností Thales (Robert Rűttgen hovořil o řešení nShield) a Anect (o nové směrnici GDPR o ochraně osobních údajů a řešení ICT bezpečnosti přednášel Ivan Svoboda).

V odpoledním bloku se konaly prezentace společností Fortinet (Zbyněk Lebduška se rozhovořil o důležitosti motivace zaměstnanců či uživatelů při výstavbě efektivní kybernetické obrany), Commvault (Boris Pavlík mluvil o řešeních Commvaultu z oblasti XaaS platforem), Data Spring (Petr Suchánek představil zálohovací nástroj Simpana), Huawei (Petr Klusoň uvedl řešení Huawei Cloud pro SDN) a Huatech (Jan Stibor přiblížil možnosti jednoduché a levné „výstavby“ privátního cloudu).

Sál Tower

Druhý souběžně konaný blok přednášek proběhl v sále Tower. Novinky společnosti Huawei zde představil Dalibor Eliáš, společnost Commvault a její působení na českém trhu uvedl Boris Pavlík, novinku v portfoliu společnosti DNS, služby Cloudmarket Place, přiblížil Milan Popelka, o partnerské spolupráci s firmou G2 Server v cloudových službách mluvil Vladimír Kvaš a dopolední blok uzavřel Pavel Duchan ze společnosti Corpus Solutions, který se pokusil proniknout do hlav kybernetických zločinců a nastínit jejich uvažování.

V odpoledním bloku pak Vojtěch Vojík ze společnosti Data Spring představil hybridní řešení pleAzure.cloud, Miroslav Bajgar z firmy Forcepoint pohovořil o „Next generation firewallu“, Ctibor Duda z IBM poradil jak na zabezpečení serverů v cloudu za pomoci řešení BigFix, Martin Černý z Fujitsu přiblížil možnosti biometrického zabezpečení, Zbyněk Houska představil možnosti cloudového řešení Dell Aerohive a v závěru pak Vladimír Kvaš přítomné seznámil s cloudovými produkty společnosti G2 Server.

Večer plný zábavy

Po skončení přednáškových bloků proběhlo losování tomboly o ceny věnované partnery konference, na kterou volně navázal večerní program.

Zde na účastníky konference kromě dobrého jídla a pití (včetně ochutnávky kvalitních rumů) čekala i řada dalších zajímavostí a zážitků. Velká většina účastníků si zde mohla například poprvé na vlastní kůži vyzkoušet možnosti virtuální reality (zastoupena byla dvě nejpopulárnější řešení HTC Vive a Oculus Rift). Dále nechyběl ani stolní fotbálek (lákala zejména jeho „XXL“ varianta), šipky, mobilní ruleta, slepá dražba či možnost pořídit si vzpomínkové fotografie ve „fotonautu“.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Cloud computing, Commvault, Dell Technologies, DNS, Fortinet, Fujitsu, Geetoo, Huawei, IBM, Microsoft

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více