Kobe s novou tváří
V úvodní řeči se Zdeněk Horáček, jednatel společnosti Kobe, zaměřil na novinky související s připravovaným webem, který by měl být do ostrého provozu spuštěn „co nevidět.“ Mimo moderního vzhledu přinese web řadu dalších vylepšení. Jmenovat můžeme technologické stránky s informace o produktech, údaje o aktuálních skladových zásobách včetně zobrazení dostupnosti, možnost exportu do e-shopů, lepší galerii obrázků, videogalerii, porovnávání produktů, vylepšený konfigurátor baterií, hromadné objednávky či modul RMA.
WD, Synology a Hikvision
Slovo následně dostal Pavel Zmitko ze společnosti WD, který hovořil o vývoji pevných disků a jejich aktuálních oblastech uplatnění (nově např. NAS či záznamové systémy), důležitých kritériích při výběru pevného disku a důvodech, proč sledovat zátěž kladenou našimi systémy na pevný disk. Představil také „diskové“ portfolio WD.
Lubomír Tomány ze společnosti Synology prozradil, že „jeho“ společnost má v některých segmentech v současné chvíli v ČR více než 50% tržní podíl. Nezapomněl se podělit také o výhody NAS řešení Synology a o popis systému DMS, který ve své nejnovější verzi podporuje i dotykové displeje a nabízí spolupráci se zařízeními Chromecast a televizory Samsung. Nechyběly informace o softwaru Surveillance Station pro kamerový dohled.
Na kamerový dohled navázal Tomáš Petržilka s představením IP kamer Hikvision. Mezi důvody, proč je spolu s NVR zařízeními této značky prodávat, patří kromě zajímavých marží a možnosti prodeje přidružených služeb například právě spolupráce se Synology.
i-Frame a dotykové panely
O digitálním obrazu i-Frame Home (přesněji řečeno jeho druhé verzi) hovořil Michal Gerbel. Jde o vlastní produkt Kobe určený pro digitální prezentace v domácnostech i komerční sféře. „Fotoobrazy“ i-Frame jsou dostupné v úhlopříčkách od 32 do 55 palců, využívají průmyslové panely Philips, podporují řadu formátů audia, videa i fotografií a umožňují lokální i dálkové řízení. Zdůraznil výhodné možnosti prezentace i ze síťového úložiště – typicky NASu, FTP, nebo Flickru. Předvedena byla i možnost využití playlistů, autostartu a časovačů.
K dispozici je také zařízení i-Frame Sign, přehrávač pro digitální reklamu, který funkčně vychází ze zařízení i-Frame, umožňuje však připojení k téměř libovolnému monitoru či televizoru.
Na i-Frame navazují také dotykové rámy, které za pomoci infračervené technologie snímání vytvoří obrazovku z téměř jakéhokoli monitoru či televizoru. Mezi výhody patří kromě ceny také rozměry, instalace a ovládání. Dostupné jsou samostatně pro panely o velikosti 32 až 82 palců a také jako součást kompletního řešení s obrazovkami Philips.
LTE, 2Power a Infortrend
V odpolední části pohovořil Zdeněk Horáček o aktuálním stavu LTE sítí v České republice a doplnil informacemi o modemech, routerech a průmyslových M2M modulech v nabídce společnosti Kobe.
Petr Bařtipán z Kobe poradil, jak vydržet s notebookovou baterií až pět let. Kromě technologií používaných u baterií se zabýval také problematikou udávaných a skutečných kapacit a tím, jak baterii udržet co nejdéle v co nejlepší kondici.
Následně se ke slovu vrátil Zdeněk Horáček, který setkání zakončil prezentací o EonNAS serverech Infortrend řady EonNAS Pro a EonNAS 3000. Úložiště jsou vhodná pro SMB a mimo jiné podporují například deduplikaci a snapshoty a vyšší modely nabízejí i plnou hardwarovou redundanci včetně duálních kontrollerů. Povedené odpoledne následně uzavřel tombolou a diskusí.