Intel uvedl procesory Haswell a oslavil 20 let působení v ČR
Setkání zahájil úvodní řečí Evžen Pavlovský (obchodní manažer společnosti Intel pro střední a východní Evropu), který hned v úvodu přiznal, že se spolu se svými spolupracovníky při přípravách akce snažili vymyslet něco netradičního. Místo čistě produktově a technologicky zaměřené prezentace tak na hosty čekala přednáška, která se zabývala spíše společností Intel jako takovou. Samotný hardware rozhodně také nebyl opomenut, svůj prostor zde ale dostaly např. i ekonomické aspekty nebo výzkum a vývoj, tedy oblasti, o kterých se v souvislosti se společností Intel tak často nehovoří.
V úvodu padlo několik zajímavých faktů, které rozhodně stojí za zmínku. Intel je dle společnosti Interbrand jedním z deseti nejcennějších „brandů“ na světě (již dvanáct let), přičemž hodnota „brandu“ Intel činí zhruba 35 miliard USD. Tržby za loňský rok byly 53 miliard USD (pro porovnání jde zhruba o čtvrtinu loňského HDP České republiky). A další zajímavost – výstavba jedné továrny na 14nm procesory stojí přibližně čtyři miliardy USD.
Prostor během prezentace samozřejmě dostaly i procesory nové řady Haswell, jejichž uvedení bylo součástí setkání. Jen pro zajímavost si uveďme několik zmiňovaných vlastností, které spolu s novými procesory přicházejí: ultrabooky nabídnou oproti své předchozí generaci až dvakrát vyšší grafický výkon (a 75x vyšší grafický výkon oproti roku 2006), výdrž při práci na baterie je při jinak stejných podmínkách vyšší až o čtyři a půl hodiny, výdrž v pohotovostním režimu až 13 dní nebo probuzení z režimu spánku za pouhé tři vteřiny. S ukázkami samotných přístrojů asistoval Pavel Svoboda (PR manažer společnosti Intel).
Show však rozhodně nepatřila pouze Evženu Pavlovskému, protože v jejím průběhu se na pódiu vystřídala celá řada dalších zajímavých osobností. Z nich můžeme jmenovat např. Petera Gleissnera (managing director sales European Union Region ve společnosti Intel), Petra Vaňka (obchodní ředitel AT Computers), Jana Bočka (datový novinář, Economia), či Marek Novák (finalista Intel ISEF). Zmíněna byla také investiční společnost Intel Capital, která působí i na českém trhu (investovala např. do společností AVG nebo Mall.cz), o které pohovořil Ondřej Tomek.
Část prezentace se také věnovala rozdělení společnosti Intel na tzv. business groups, tedy skupiny, které vyvíjejí a následně dostávají na trh nové produkty. Jde oskupiny Intel media, New devices, PC client, Datacenter connected systems a Mobile communication (jádrem byznysu jsou však stále produkty pro klientská zařízení typu PC a servery). Jako trendy, kterými se Intel v současné době zabývá, bylo označeno např. hlasové ovládání nebo ovládání PC očima či pohybem.
Druhá část večera se přesunula do Observatoře žižkovské věže, kde byl připraven raut, živá hudba v podání kapely Tonny Blues Band, nebo bublinová show Matěje Kodeše. Samozřejmě nemohla chybět ani výstava notebooků, ultrabooků, konvertibilních zařízení a tabletů s hardwarem „Intel Inside.“