Cisco Systems Roadshow na podporu SMB prodeje
Setkání zahájil Tomáš Kupka (business development manager ve společnosti Cisco), který první část svého vystoupení věnoval Wi-Fi a mobilitě obecně. Jde o segmenty, které v současné době zažívají masivní rozvoj, který sledujeme od roku 2010. V té době se začaly tablety a chytré telefony stávat běžnou součástí života.
Mezi výhody aktuálně nejnovější generace rozhraní Wi-Fi (802.11 ac) patří možnost pracovat v pásmech 2,4 i 5 GHz a v důsledku toho pak větší šířka přenosových kanálů, vyšší propustnost, schopnost obsluhy většího počtu koncových zařízení nebo např. schopnost relativně přesné lokalizace zařízení na tři až pět metrů.
Doporučení pro budování infrastruktury
Při budování síťové infrastruktury je podle Tomáše Kupky důležité brát v potaz hned několik klíčových parametrů. Jedním z nich je pamatovat i v případě výstavby datové sítě využívající pásma 5 GHz také na hlasovou a videokomunikaci, ačkoli v současné době nemusí patřit mezi zákazníkovy priority. Je důležité brát v potaz také počet klientů, které se budou do sítě připojovat, a rozlohu Wi-Fi sítě (doporučuje se jeden AP na plochu 16 x 16 metrů). Wi-Fi síť by také měla být považována za primární připojení a se sítí Ethernet by se mělo počítat jako se záložním řešením.
Diferenciace Cisco produktů
Dalším tématem prezentace Jiřího Kupky byly technologie a vlastnosti produktů Cisco, které doposud konkurence postrádá. Jako první zmínil nově uvedené řešení střední třídy pro 802.11 ac a dále vyjmenoval hned celou řadu vlastností, kterými se mohou síťové produkty Cisco pochlubit. Jde např. možnost budovat rozsáhlé infrastruktury pro velký počet klientů, Identity service angine a Wireless policy classification engine (pro identifikaci a filtrování uživatelů), Bonjour (pro spolupráci s Apple zařízeními), konvergovaný přístup do sítě, management mobilní infrastruktury či řešení Connected Mobile Experienced či Application visibility and Control.
Na závěr představil několik nových řešení z portfolia pro SMB (jmenovat můžeme např. přepínače Catalyst 3650, 3850 či 4500-E nebo páteřní přepínače (Catalyst 6880-X, 6807-XL a 6500-E) a zejména výhodné bundly, které umožní získat vybraná zařízení s výraznou slevou. První z balíčků umožňuje výhodně získat přepínač WLC 2504 a dle varianty pět přístupových bodů AP 1600 nebo AP 700. Druhý balíček pak umožňuje získat třetí přístupový bod za korunu při zakoupení dvou přepínačů 3656 a dvou přístupových bodů AP 1600 nebo dvou přepínačů 2960X (XR) a dvou přístupových bodů AP700.
Novinky pro menší podniky
David Chott představil novinky v kategoriích směrovačů, přepínačů, přístupových bodů a IP telefonie. Z kategorie směrovačů stojí za zmínku zejména nové modely RV320 (se čtyřmi porty) a RV325 (pro více portů), v kategorii přepínačů byly stručně představeny modelové řady 100, 200, 300, 500 a 500X (s 10GB porty). Na závěr se dostalo také na přístupové body řady 100, 300 a 500 a základní přehled řešení pro IP telefonování.
Implementace v praxi
Jan Šindler vystoupil s příklady implementace síťových řešení společnosti Cisco u několika klientů (ať již u zákazníka z oblasti automobilní/gumárenské výroby, z malovýroby, potravinářství nebo výroby zdravotnických pomůcek).
Financování projektů pomocí Cisco Capital
Helena Vojáčková školení zakončila přiblížením možností financování projektů pomocí Cisco Capital. Jako jedno z nejdůležitějších ponaučení vyzdvihla nutnost důkladně zjistit klíčové parametry projektu a na jejich základě zvolit vhodnou formu financování.
Bližší informace o akci včetně možnosti registrace naleznete zde.