Trend Micro vylepšuje ochranu IoT zařízení

18. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Nejnovější verze platformy Trend Micro IoT Security 2.0 pomůže výrobcům zařízení a poskytovatelům řízených služeb zdokonalit bezpečnost jejich produktů i celého světa internetu věcí a současně nabídnout konkurenční výhody. Většina tradičních bezpečnostních produktů neumožňuje, aby si koncoví uživatelé sami nainstalovali ochranu pro IoT řešení. A právě do této oblasti TMIS 2.0 míří.

„Hrozby ve světě internetu věcí již nejsou pouhou teorií. Počítačoví zločinci útočí na koncové body po celém světě s cílem ukrást data, instalovat ransomware, těžit kryptoměny, zapojit napadená zařízení do sítě botnetů pro DDoS útoky a mnoho dalšího,“ uvedl Akihiko Omikawa, výkonný viceprezident společnosti Trend Micro. „Je důležité, aby výrobci usilovali o zvýšení bezpečnosti. Díky integraci monitoringu, detekce i ochrany před hrozbami přímo do jednotlivých zařízení mohou běžní uživatelé i firmy zlepšit svoji ochranu. Stačí si nainstalovat platformu TMIS 2.0. A to je přesně to, co trh od výrobců IoT zařízení stále častěji očekává.“

Platformu TMIS 2.0 lze nainstalovat na IoT zařízení již během vývoje a výrazně tak zjednodušit nasazení produktu při současném zajištění maximální ochrany pomocí bezpečnostních vlastností i funkcí pro detekci rizik.

Aktualizovaná verze přináší těsnou integraci s platformou společnosti Trend Micro na odhalování hrozeb – Smart Protection Network – nabízející reputační služby Web Reputation Service a IoT Reputation Service, které umožňují zablokovat návštěvu škodlivých URL adres a webů.

Nechybí ani vylepšený instalační skript, který výrobcům zařízení i poskytovatelům řízených služeb zjednodušuje integraci v celém světě internetu věcí a přináší těmto firmám nové možnosti pro automatizaci neustálého zdokonalování v oblasti bezpečnosti, navíc při snížení provozních nároků.

Administrátorům i výrobcům zařízení je elektronickou poštou zasílána řada informací včetně zpráv o zranitelnostech a virtuálním patchování, které zvyšují flexibilitu správy zařízení internetu věcí. Protokol se záznamy o bezpečnostních problémech je ukládán lokálně a výrobci jej mohou využít k řadě účelů, jako je například rozsvícení červeného varovného světla přímo na zařízení. Platforma TMIS 2.0 se může pochlubit také off-line režimem či podporou technologie proxy a tedy i využitelností v širším spektru síťových prostředí.

Všechna tato vylepšení doplňuje ještě řada bezpečnostních funkcí: od seznamů důvěryhodných aplikací přes hostované služby pro prevenci průniků (Hosted Intrusion Prevention Services, HIPS) až po systémy pro vyhledávání zranitelností.

Společné využití jednotlivých funkcí a vlastností umožňuje omezit příležitosti k napadení zařízení, zajistit integritu firmwaru a blokovat aktivní útoky. Výsledkem je nejen minimalizace kybernetických rizik pro koncového zákazníka, ale i udržení co nejnižších nákladů spojených s údržbou zařízení. A také zlepšení dobrého jména výrobců i poskytovatelů služeb.

Štítky: 

Podobné články

Podnikové výdaje na IoT v regionu EMEA dosáhnou průměrného pětiletého růstu o 11 %

10. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Nejnovější prognóza firemních výdajů na internet věcí v Evropě, na Středním východě a v Africe společnosti IDC počítá v letech 2023-2028 s průměrným složeným ročním růstem (CAGR) na úrovni 11 procent. Čtěte více

HPE Aruba Networking inovuje svá řešení pro sběr dat z IoT a jejich zpracování v edge prostředí

16. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila nová řešení, která pomohou maloobchodním firmám zlepšit zákaznickou zkušenost a provozní efektivitu díky spolehlivé konektivitě a výkonnému edge computingu, které jsou nezbytné pro modernizaci maloobchodního prostředí. Čtěte více

Propojené osvětlení Interact od Signify získalo certifikaci pro kybernetickou bezpečnost

3. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Cloudový systém bezdrátového osvětlení Interact společnosti Signify získal bezpečnostní certifikát DEKRA podle normy IEC 62443-3-3. Certifikace potvrzuje, že systém a služby jsou chráněny před kybernetickými hrozbami a poskytují vysokou úroveň soukromí a bezpečnosti. Jde tak o další významný krok v pokračujícím úsilí společnosti Signify o zajištění kybernetické bezpečnosti svých systémů a služeb. Čtěte více

České Radiokomunikace si vybrali poskytovatele nové generace připojení LoRaWAN

10. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRA)
Společnost CRA si pro modernizaci a zefektivnění poskytování komerčních služeb internetu věcí (IoT) v České republice zvolila službu Operator Platform-as-a-Service (PaaS) firmy Netmore. Netmore PaaS umožní Českým Radiokomunikacím nejen poskytovat síťovou konektivitu LoRaWAN na úrovni operátora, ale také optimalizovat monitorování sítě a technickou podporu pro nasazení IoT v různých odvětvích. Čtěte více